Jump to content
Guest iuliaxxx

te poti indragosti ...in urma unor discutii pe net... desi esti casatorit?

Recommended Posts

deja threadu asta e penibil , faci dragoste virtual prin web ? :blink:

Era vorba de "a te indragosti" nu sa faci "dragoste virtual prin web"

#Eu am vazut si auzit oameni care s-au indragostit in felul asta ...

Link to comment
Share on other sites

Guest iuliaxxx

e greu de crezut dar va zic eu se poate intampla , fara sa-ti dai seama.

Link to comment
Share on other sites

Parca fusese un caz de sinucidere la Oradea in care un tip casatorit vorbea pe net cu o tipa la fel si ea casatorita , s-au intalnit de cateva ori , tipul s-a indragostit si in cele din urma tipa i-a zis ca relatia nu are niciun viitor si ca ea se intoarce la sotul ei asa ca el s-a sinucis , deci concluzia e una singura , da se poate !!!

p.s pe mine netul ma ajuta la mentinerea unei anumite relatii cu multe persoane , relatie care altfel ar risca sa se raceasca.

p.s.s asta e cazul despre care vorbeam http://www.bihoreanul.ro/saptamanal/s-a-sp...adeanca-2479139

Link to comment
Share on other sites

Nu , nu cred ca se poate. Ceea ce numesti tu dragoste (daca la tine te referi in titlu topicului) e doar lipsa unei persoane din viata reala , care o substitui cu cea de pe net.. dar nu e vorba nicidecum de dragoste.

Link to comment
Share on other sites

foarte multe persoane pe net lasa impresia ca sunt ceea ce nu sunt, si multi altii se indragostesc de persoanele respective, dar cand ajung fata in fata ... :|. in ziua de azi orice este posibil, depinde si de persoana si de modul ei de a gandi, oricum mi se pare o prostie sa te indragostesti de cineva pe care nu l-ai vazut niciodata fata in fata si nu stii cum e ca persoana in realitate .... greu ^^

Link to comment
Share on other sites

Guest The-Lion

nu cred pe net nu vezi cu cn discuti in realitate ar fi ceva da asa nu

Link to comment
Share on other sites

Cunosc personal caz.. care chiar sustine ...

Mie personal mi se pare trist, in sensul ca... trebuie ori sa ai o problema pt a spune asa ceva, ori pur si simplu sa fii un anti-social, adica sa nu socializezi cu nimeni din jurul tau si sa te simti singur. Cam asta ar putea fi singura explicatie...

Oricum, mi se pare o mare prostie unde s-a ajuns si cu internetul asta ... in loc sa iesi la un suc prin oras, stai si vorbesti cu nu stiu cine de prin nu stiu ce oras la sute de km distanta, pe "mess" ...

Link to comment
Share on other sites

Ba da, eu cred ca da. Dar nu e dragoste, e afectiune, e ceva ce nu poti explica. :) Si nu negati ca nu vi s-a intamplat si ca va puteti simtii jenat de restul userilor ce-ti vor citii reply-uri. Fiti sinceri. Cunosc multe cupluri ce s-au cunoscut in jocuri online, precum MU de exemplu, si-acum chiar sunt impreuna, s-au si casatorit, (nu dau nume). De ce vi se pare de prost gust? Ca nu va stiti fata-n fata? Asta e cel mai palpitant lucru, ca te arde nerabdarea. :) Chiar nu aveti in lista de messenger o persoana de sex opus pe care n-ati cunoscut-o niciodata dar tineti foarte mult la ea? Nu cred. :) Cat despre partea referitoare la casatorie, mi se pare absurd sa renunti la familie pentru o alta persoana care n-o cunosti, ba chiar sa te-apuci sa intrii in discutii intime si dorinta de a se intampla ceva mai mult decat ce-ti ofera internetul. (cunosc cateva cazuri, chiar s-a ajuns la divort din cauza asta. o_O)

Link to comment
Share on other sites

Cunosc o persoana care s-a indragostit de cineva pe net, a vorbit mult cu ea, s-au intalnit, au discutat, s-au indragostit unul de celalalt si uitei ca si acum mai sunt impreuna, 2 copii.

Am uitat sa mentionez ca s-a despartit de femeia cu care era casatorit, pentru ca nu se suportau unul pe celalalt.

Link to comment
Share on other sites

Cunosc personal caz.. care chiar sustine ...

Mie personal mi se pare trist, in sensul ca... trebuie ori sa ai o problema pt a spune asa ceva, ori pur si simplu sa fii un anti-social, adica sa nu socializezi cu nimeni din jurul tau si sa te simti singur. Cam asta ar putea fi singura explicatie...

Oricum, mi se pare o mare prostie unde s-a ajuns si cu internetul asta ... in loc sa iesi la un suc prin oras, stai si vorbesti cu nu stiu cine de prin nu stiu ce oras la sute de km distanta, pe "mess" ...

iceman are cea mai mare dreptate, viata multor tineri e marcata foarte mult de internet. in loc sa iasa la aer, la un fotbal sau la oricare sport, stau in casa pe net si vorbesc cu diferite persoane, acum cateva zile parca a dat la stiri ca o fata s-a sinucis din cauza asta, a prostit-o o vecina ca e un tanar si ca nu mai stiu ce, si i-a dat papuci "pe net" si fata s-a sinucis, e greu de crezut, cand eram si eu mai mic, furam, ma bateam, jucam fotbal (inca mai joc :) ), si era mult mai frumos decat viata asta pe "net"

P.S. exista jocul acela SECOND LIFE in care poti sa fii cine vrei si sa faci ce vrei :) poate ajuta si pe cei care nu stiu altceva decat net

Link to comment
Share on other sites

nu cred pe net nu vezi cu cn discuti in realitate ar fi ceva da asa nu

Cu niste semne de punctuatie pe acolo, aprob!

PS: iulia xxx ai grija mare, .. sunt aproape sigura ca nu isi va lasa sotia ptr o dragoste virtuala. Poate nici nu e cine spune ca e! (and here, i know one case)

Link to comment
Share on other sites

eu nu cred ca te poti indragosti asa.. intr-adevar poti sa cunosti persoana asa putin.. insa nu e ca in realitate.. daca e in fata monitorului nu iti poate arata cat de tandru, romantic samd este sau nu este.. de asemenea nu iti poate arata nici cat de gelos/ impulsiv e.. nu cred ca poti capata incredere in anumita persoana.. daca nu exista incredere doar crezi ca iubesti.. si ca tot am vazut exemplul lui money: sa zicem ca "te indragostesti asa" (desi eu nu cred).. pe net oamenii incearca sa isi ascunda anumite defecte care ii deranjeaza.. cand ai sa-l cunosti mai bine in rl cred ca o sa fii profund dezamagita.. sincer eu chiar nu cred asa ceva..

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...