Jump to content
Lancelot

De unde incepe inselatul?

Recommended Posts

Esti intr-o relatie de ceva vreme..o consideri sa zicem serioasa..te mai vz cu alte persoane intre timp..cu care te saruti ..petting..etc..dar fara sex.

Ai inselat sau nu persoana cu care esti in relatie?:)

Link to comment
Share on other sites

Esti intr-o relatie de ceva vreme..o consideri sa zicem serioasa..te mai vz cu alte persoane intre timp..cu care te saruti ..petting..etc..dar fara sex.

Ai inselat sau nu persoana cu care esti in relatie?:)

Dupa cum ai zis tu, DA, asta inseamna sa inseli pe cineva. Ca te intalnesti cu o persoana e una, dar cand incepi sa o saruti, sa o atingi sau alte lucruri, deja poti spune ca esti infidel. De multe ori se ajunge aici din lipsa de comunicare dintre parteneri, unul ajung sa caute ceva mai "bun" :)

Link to comment
Share on other sites

De multe ori se ajunge aici din lipsa de comunicare dintre parteneri, unul ajung sa caute ceva mai "bun" :)

Am vazut odata un documentar care zicea ca majoritatea cuplurilor daca nu au ceva in comun relatia lor nu dureaza ... dragostea dispare in cativa ani ... si eu zic ca e adevarat

Link to comment
Share on other sites

Esti intr-o relatie de ceva vreme..o consideri sa zicem serioasa..te mai vz cu alte persoane intre timp..cu care te saruti ..petting..etc..dar fara sex.

Ai inselat sau nu persoana cu care esti in relatie?:)

eu zic ca daca o consideri `serioasa` nu faci chestiile alea.. adica nu te saruti cu altele.. si e cam aiurea chiar si sa iubesti intr-adevar o fata si sa te mai vezi si cu alta..

NU! nu am inselat persoana cu care sunt acum si nici n-am s-o fac..

Link to comment
Share on other sites

dupa cum spune si SilentR in semnatura sa

To love, serve and protect Bella!

on: nu am inselat pe persoana cu care am o relatie acum nici nu m-am gandit la o posibilitate :>

Link to comment
Share on other sites

Orice lucru care depaseste stadiul de simpla amicitie/prietenie intre 2 persoane de sex opus se incadreaza la inselat Lancebut. Multi zic ca o fata si un baiat nu pot fi doar simpli prieteni asa ca e greu de tras o linie precisa,dar totusi exista si astfel de relatii :D

Link to comment
Share on other sites

Depinde cat de profunda e relatia. Si.. exista mai multe feluri de inselat... mi se pare foarte alb-negru pusa problema. Sa iti atinga accidental mana un barbat e inselat? Dar sa iti puna un strain o mana pe fesa (asa cum e obiceiul pe la noi)? Sa dansezi cu altcineva e inselat? Dar un slow? Sa bei un vin cu alta persoana e inselat?

Raspunsul la toate astea e profund subiectiv, fiecare considera unele din cele de mai sus "a insela" sau nu... tocmai de aceea ne e asa usor sa ne ascundem dupa pretexte de genul "nu am facut decat ....., asta nu se numeste inselat", pentru mine ca femeie insel atunci cand o fac cu sufletul. Atunci cand incep sa tin la cineva, sau atunci cand ma simt atrasa sexual de altcineva, atunci e cazul sa imi pun intrebari.

Link to comment
Share on other sites

Orice lucru care depaseste stadiul de simpla amicitie/prietenie intre 2 persoane de sex opus se incadreaza la inselat Lancebut. Multi zic ca o fata si un baiat nu pot fi doar simpli prieteni asa ca e greu de tras o linie precisa,dar totusi exista si astfel de relatii :D

Pot fi doar prieteni o fata si un baiat iti zic eu, dar nu pentru mult timp, de obicei unu ajunge sa se indragosteasca de celalalt si se ajunge la o intreaga nebunie.

Daca iubesti o persoana nu prea iti permiti sa o inseli parerea mea, daca vrei sa iesi cu altele te duci frumos si ii spui persoanei cu care esti ca s-a terminat, inselatul mi se pare cea mai prost obicei al omului, multi o fac din lipsa de ocupatie(cand e o relatie monotona si te plictisesti de persoana cu care esti), din razbunare, din curiozitate.... in fine e un lucru urat :|

Link to comment
Share on other sites

Pot fi doar prieteni o fata si un baiat iti zic eu, dar nu pentru mult timp, de obicei unu ajunge sa se indragosteasca de celalalt si se ajunge la o intreaga nebunie.

Stai linistit ca eu am o astfel de prietenie de peste 2 ani jumate si inca nu s-a intamplat nimic pt ca sunt trasate niste lucruri clare :) si o vad pe respectiva ca pe o sora ( e reciproca faza ).

Link to comment
Share on other sites

vreti sa mai auziti o parere ? eu cred ca 90% din astia care se bat cu pumnii in piept ca ei nu au inselat si nu o sa insele niciodata vor fi cei care vor insela primi intr-o relatie ... sunt prea siguri pe ei (deci clar n-au fost intr-o situatie mai grea in care sa fie posibila o inselare a persoanei iubite)

Link to comment
Share on other sites

Esti intr-o relatie de ceva vreme..o consideri sa zicem serioasa..te mai vz cu alte persoane intre timp..cu care te saruti ..petting..etc..dar fara sex.

Ai inselat sau nu persoana cu care esti in relatie?:)

Da :blink: , din pacate...

Link to comment
Share on other sites

Nu pot zice ca nu am inselat , dar nu pot zice ca am inselat de multe ori ... am facut-o si eu o data , de 2 ori... si a fost bine :)

SnAp mai usor cu spamul omule, nu te premiaza nimeni daca faci multe posturi... uita-te la mine, am 3k posturi si inca imi astept cec-ul de la linkmania in valoare de 300 RON

Primesti cec daca ai multe posturi ? :blink: Astept reply

Link to comment
Share on other sites

Guest Gaby

Stai linistit ca eu am o astfel de prietenie de peste 2 ani jumate si inca nu s-a intamplat nimic pt ca sunt trasate niste lucruri clare :) si o vad pe respectiva ca pe o sora ( e reciproca faza ).

=)) Clar asa era si la mine acum 5 ani :P Dar dupa 2 ani a ajuns sa fie mai mult. Acum sunt impreuna cu acea persoana de ceva timp. Macar unul din voi vrea mai mult, si din poze tu esti ala :D

vreti sa mai auziti o parere ? eu cred ca 90% din astia care se bat cu pumnii in piept ca ei nu au inselat si nu o sa insele niciodata vor fi cei care vor insela primi intr-o relatie ... sunt prea siguri pe ei (deci clar n-au fost intr-o situatie mai grea in care sa fie posibila o inselare a persoanei iubite)

Eu cred ca sunt impreuna cu persoana respectiva de putin timp. O sa vada ei pe parcurs...

Primesti cec daca ai multe posturi ? :blink: Astept reply

@ K0nTrolL =)) clar ... asteapta-l ca vine

On topic: Nu am inselat, desi am avut ocazia(chiar in mai multe randuri). Insa ca un om cu principii am refuzat... Deocamdata :>

Link to comment
Share on other sites

Nu pot zice ca nu am inselat , dar nu pot zice ca am inselat de multe ori ... am facut-o si eu o data , de 2 ori... si a fost bine :)

Primesti cec daca ai multe posturi ? :blink: Astept reply

Da primesti ! Trebuie sa trimiti codul tau PIN de la un card (orice card : ING, BCR etc) la un moderator global @ LinkMania ca sa-ti vireze banii in cont . Eu am trimis dar inca astept banii ...

Link to comment
Share on other sites

=)) Clar asa era si la mine acum 5 ani :P Dar dupa 2 ani a ajuns sa fie mai mult. Acum sunt impreuna cu acea persoana de ceva timp. Macar unul din voi vrea mai mult, si din poze tu esti ala :D

neah ... daca as fi vrut ceva mai mult nu as fi facut multe lucruri cu altele in preajma ei :))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...