Jump to content
Guest Firebone

Adrenalina

Recommended Posts

Guest Firebone

Maa azi avusai parete de niste adrenalina , fara sa vreau.. in timp ce ma duceam la scoala am fost atacat de vreo 6 caini ..toate ca toate dar astia parca erau turbati dade-am cu piciorul sa plece si nimic..si culmea printre

ei erau si vreo 2 cani de la liceu..in fine m-am enervat rau nu geseam nimic ca care sa dau in ei..

mama lor de caini ca daca as avea un pistol ias.... :gun:

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

Eu niciodata n-am fost atacat de un caine. Daca va mananca ... primiti si "rasplata".

Link to comment
Share on other sites

cu scuzele de rigoare pt iubitorii de animale ,dar cateodata se intampla astfel de situatii si poate fi grav...nu sunt adeptul violentei contra animalelor dar uneori se impune o astfel de atitudine ...si vinovati sunt cei care ii lasa liberi.. :angry1:

Link to comment
Share on other sites

Guest Gaby

Firebone din cauza celor ca tine incearca astia sa interzica jocurile violente in alte tari(gen CS). Puteai f simplu sa ii ocolesti, iar daca asta nu era o optiune puteai sa rogi pe cineva mai mare sa te conduca pana la scoala pe portiunea unde erau caini(eu daca ar venii unul mai mic si m-ar ruga sa il conduc 200 de m mai incolo nu as refuza). Dar binenteles, odata ajuns la scoala poti informa unul din profesori sa sune la hingheri si sa le spuna de pericolul pe care cainii il prezinta (asta daca sunt in apropierea scolii) iar de restul se vor ocupa hingerii... in 2-3 luni vin si iau cainii.

Link to comment
Share on other sites

Guest Firebone

:-? nu prea putui sa-i ocolesc ca erau ai pe o prea si pe altea..in puls mai erau vreo 2 oameni care se uitau la mine unl vb la tel si unul crd ca astepta pe cineva erau la vreo 15 m de mine...in puls o javra mai mica incerca sa ma faca pe la spate.. :))

In orice caz..acuma in stau si ma gandesc imi vn sa rad parca am trai in jungla.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca in cazul in care multi dintre noi ar fi oameni normali, si nu niste cretini care in lipsa lor de ocupatie leaga o sarma cu o cutie de pateu de coada cainilor, nu am avea parte nici de caini violenti.

Sunt 100% convins ca toate lucrurile care pe aceasta lume decurg prost sunt din cauza oamenilor ;)

Link to comment
Share on other sites

nu e o noutate asta ...

Gaby nu sunt multi k u ... sunt multi care daca le ceri asa ceva sa te conduca pana mai incolo te injura si ati zic da nu poti sa mergi singur...sau etc...

firebone cred totusi k ai puteai evita.. ii inconjurai .. dar totusi sa zicem k nu stiai k is acolo si iai vazut cand erai aproape de ei ... un ghiozdan in cap la fiecare si plecai mai departe ;) ...k presupun k aveai ghiozdan daca te duceai la sc :)

hingerii aia normal ar trebuie sa se ocupe cu aceste lucruri ... dar ce sai faci ...stau si isi beau cafeaua si ei ... cam mult timp

Link to comment
Share on other sites

Nu cainii sunt de vina ci oamenii idioti care pt distractie ii chinuie.

:)

Da, una din cauze ar fi chinurile la care ii supun unii "oameni". Dar, cainii sunt animale teritoriale, asa ca isi stabilesc un teritoriu si pot vedea in om un intrus in teritoriul lor. La inceput vor latra doar, dar daca omul nu paraseste teritoriul lor, vor ataca. Totusi, vinovati sunt tot oamenii care lasa cainii liberi, cainii astia vagabonzi au aparut doar din cauza ca la un moment dat unu' s-a saturat de cainele lui dar i-a fost mila sa-l omoare, asa ca l-a lasat liber. Sau pur si simplu si-a lasat cainele liber, iar cainele poate vroia mai multa aventura, asa ca a hotarat sa se descurce de unul singur in lume.

Link to comment
Share on other sites

Nu am avut parte de asa ceva , experiente de astea :P .. parerea mea ca caini vagabonzi ar trebui sa fie eutanasiati sau sa fie bagati intr-un centru special pentru animale (fara stapan)

Daca mai patiti ceva de genu , fugitiiiiiiiiiiiiii cat va tin picioareleeeeeeeeeeeeeeee :right:

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamikaze

firebone cred totusi k ai puteai evita.. ii inconjurai ..

:rofl1:

nu m-am putut abtine...

@naspa faza, am patit-o si eu pe la 12-13 ani. ma intorceam acasa pe la 11 noaptea si in spatele blocului m-au inconjurat vreo 4-5 caini, m-am urcat pe o masina de frica, dadeam cu plasa in ei. :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

la 13 ani ma muscat un caine (pitbull terier) in gradina la un vecin , de mana dreapta .. tre sa zic ca adrenalina ca aia nici un Unreal Turnament nu prinzi :)) , mi`a facut praf mana dar ce`l putin " i got a grand tale to tell " (la nepoti ofcourse) :) ; Ps best defense vs dog (comunitar) e sa te faci ca iei ceva de pe jos , sa vezi cum isi intoarce directia :))

Link to comment
Share on other sites

si eu am patit asa, ma intorceam de la magazin cu un fier de calcat nou si deodata au sarit 2 caini care nu vroiau sa inceteze...asa ca am avut si eu parte de asa numita adrenalina si mi-am spus ca daca il prind ala mai nervos mort ramane. l-am urmarit dupa masini din cauza nervilor care i-am adunat de-a lungul timpului...dar am reusit sa ma calmez..iar acuma mai am doar 15-20% din frica pe care o aveam fata de cainii vagabonzi

daca i-as fi intaratat da, intelegeam sa sara la mine...dar asa..trec pe langa ei si sar fara motiv...no way :naughty:

Link to comment
Share on other sites

si te-o muscat? Sau cum ? nu mai inteleg ...

Sa-ti povestesc o faza. Duminica merg si eu f.happy la unchiu`meu sa`i vad masina noua. Zis si facut. Poarta deschisa .... intru ... si incep sa ma uit la masina. Din gradina vad ca fuge un caine spre mine.Guess what.Era un husky.M-am gandit asa in mine ... Amu ce dreq fac? Daca saream pe masina ... gata vopseaua... daca ma apucam sa fug la poarta...ramaneam in boxeri... sau fara un picior.Si asa am stat ca si piatra intr-un loc.Cainele a sarit pe mine ... si a inceput sa ma "linga" Eu fiind pe spate ... (pe jumate paralizat... ) am inceput sa ma gandesc ce sa fac... si spre norocul meu a venit vecinu ` lui unchiu`meu ... al cui era cainele.Se uitau la mine de parca ... pfuu ... :blink: noah ... era f.nashpa momentul...

Link to comment
Share on other sites

ehe cand eram mai mic ce m-au mai muscat caini :)

cel mai rau m-a muscat unu de mana stanga unde si acum am ditamai semnu :D da nu mi-a rupt nici un os nimic :) da ii ramasase saliva la mine in mana si pana seara s-a umflat mana si s-a facut saliva ca piatra :|

in fine am fost la spital in urgenta am scapat :)

sunt multi caini cara stau calmi pana ajungi in dreptu lor si atunci imediat sar latine, cel mai bine cand ajungi in preajma lor tine ghiozdanu in mana sau mai bine schimba trotuaru ;) , daca sunt mai multi te faci la ei, te apleci sa iei pietre de jos nu stai k atunci sigur te musca :|

p.s nu am mai vazut niste hinghieri din vara cred :| si s-au inmultit si caini astea pe la mine la bloc ca furnicile :-< iar tre sa ma pun cu pietrele pe ei sa nu ma mai maraie noaptea cand cobor sa imi iau suc

Link to comment
Share on other sites

damn.. si eu cand eram mic eram `cuminte` tare si am fost muscat de multe ori.. o data chiar si de burta.. imi amintesc prin clasa a5a ca era un caine la liceu si tot aruncam cu covrigi, cu ce prindeam in el.. iara la ora de sport cand am dat proba de viteza (50m) dupa vreo 5pasi vad ca alearga "za dog after me" =)) .. holly crep.. ce nasoala faza: m-a muscat de fund si am inceput sa zbier cat am putut de tare in fata intregii clase..

ps: vezi cand te ataca un caine lasa-te in jos ca o sa fuga..

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...