Jump to content
Luci

Numar ascuns

Recommended Posts

Oricum daca afla numarul care tot te suna, nu cred ca o sa ti-l poata spune mai ales daca persoana respectiva a semnat un contract prin care nu e de acord sa fie public numarul sau.

Parerea mea : busy sau nu raspunde la telefon

Link to comment
Share on other sites

Pai daca te duci la ei ...aia o sa te trimita in alte parit si tot asa....daca cel care iti da telefon cu numar ascuns este pe cartela...nu cred ca ai ce sa faci...decat sa il sune de la politie sa il intercepteze...de unde e...unde sta...dar e bataie de cap....nu cred ca ar merita decat in caz de abuz cum a zis si Delete

Asta`i parerea mea..

Link to comment
Share on other sites

cel mai simplu - pune-l la reject list, daca are telefonul tau optiunea asta.

daca nu, ti-au dat ceilalti idei.

le:

Stiam ca iti trebuie numarul ca sa-l pui la reject list, ca si cum i-ai da ignore..dar daca e numar ascuns, pe cine bagi ? ce numar este trecut acolo ?

a da, un "mic" detaliu care mi-a scapat. nu stiu ce mi-a trecut prin cap... :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

cel mai simplu - pune-l la reject list, daca are telefonul tau optiunea asta.

daca nu, ti-au dat ceilalti idei.

Stiam ca iti trebuie numarul ca sa-l pui la reject list, ca si cum i-ai da ignore..dar daca e numar ascuns, pe cine bagi ? ce numar este trecut acolo ?

le : se mai intampla :)) ...chiar ma gandeam cum este posibil

Link to comment
Share on other sites

Guest gexy™

Din cate stiu te poti duce la Vodafone si sa ceri aceea lista cu numerele care te suna ,lor nu o sa le apara cu nr. ascuns :) ,asa vei gasi persoana.

Dupa dai cu flit :)

P.S: Le dai si detali de ce doresti sa afli cine suna........ dute pana la ei ........incercarea moarte nu are :)

Link to comment
Share on other sites

Citisem pe un forum despre acest subiect ... brb revin cu un edit

"Pentru a afla un nr ascuns care va apeleaza procedati astfel:

setati o deviere de apel catre nr 0215691301. Cand primiti un apel cu nr ascuns il respingeti, va notati ora si minutul apelului apoi intrati aici: https://secure.nicu.ro/021-5691301.txt (merge si de pe tel cu Opera Mini). Aici veti gasi o lista de apeluri ordonate dupa data, ora, minut. Cautati-l pe al vostru, o sa-l gasiti in coada listei, printre ultimele sau chiar ultimul. Puteti face o proba, sunati cu nr ascuns la nr de mai sus (nu taxeaza) si verificati. Daca aveti nr de cosmote nu puteti suna la nr respectiv, iar daca nr ascuns e un nr de cosmote nu puteti folosi metoda de mai sus pentru al afla! De pe zapp nu am incercat, nu stiu daca merge, incercati...

Si aku sa va zic si mai babeste cum se face:

uite cum e de pe un nr, sa-i zicem A...faci redir (call forward) la apeluri catre nr. ala de mai sus 0215691301 (comanda: **004*0215691301# ) si apoi iti dai un beep catre numarul A de pe alt nr. B si respingi apelul. Sau poti sa dai tot de pe A pe A ca reteaua redirectioneaza si ocupatul tot catre nr. de fix.

apoi te duci la adresa specificata si vezi ca in partea de jos a listei va aparea nr. de pe care ai sunat (B sau A), chiar daca era cu ID ascuns.

nu am incercat acum recent, dar mergea 100%.

Nu uita dupa proba sa dezactivezi redirectionarile (##002#)

O vreme o mers dar so intamplat sa nu mearga tot timpul. Asa k u poti incerca."

Link to comment
Share on other sites

Mayhem, nici măcar site-ul nu se încarcă.

Am avut și eu o problemă de genul, iar cei de la Vodafone NU intervin. Ei te sfătuiesc să-ți schimbi numărul de telefon sau pur și simplu să-i răspunzi și să-l lași să vorbeasscă de fiecare dată ...

Link to comment
Share on other sites

mi-a facut anul trecut un pusti toata saptamana chestia asta. Ma suna in timpul orelor... il lasam sa vb singur si la sfarsitul fiecarei zile primeam credit pt 150 de minute vorbite =))

Eu stiam cine ma suna, dar.. ce daca? :rofl1:

Nu prea cred ca ai ce sa ii faci. Poate doar sa te duci la politie. Dar doar daca te amentinta, isi bate joc etc. Daca suna de 3-4 ori nu e nicio problema, are prea mult credit si nu are ce face.

Link to comment
Share on other sites

Mayhem, nici măcar site-ul nu se încarcă.

Am avut și eu o problemă de genul, iar cei de la Vodafone NU intervin. Ei te sfătuiesc să-ți schimbi numărul de telefon sau pur și simplu să-i răspunzi și să-l lași să vorbeasscă de fiecare dată ...

Ciudat acum o luna mergea... in fine

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...