Jump to content
D.K.

Inca o profesoara batuta

Recommended Posts

Ce copil...de mentalitate manelara..

Vai ce sa spunem :blink: .Ce istet esti tu :|

Deh, traim in Romania :|.

Stiu si eu un caz similar la mine in oras, anu trecut, knd un elev a paruit profesoara, dar nu sa facut mare tam tam pe tema asta plus ca a scapat usor, de parca nici nu s ar fi intamplat :)

Link to comment
Share on other sites

Dupa posturile voarte, multi sunteti mirati de ceea ce vedeti in acele imagini...un exemplu foarte bun ce se intampla in cazul in care avem atatea drepturi noi oamenii :). De un timp dezbat un subiect cu niste prieteni legat de drepturile omului si a animalelor in aceasta tara. Cu cat vad mai multe filmulete de acest gen, cu atat consider ca nu exista nici o diferenta intre noi si intre maimute :).

Ne-a trebuit noua democratie, posibilitatea de a ne exprima liber, de a avea pareri diferite...pentru ce???...ca peste 10 ani cand o sa am un copil, sa trebuiasca sa ma gandesc serios, sa-l dau la o scoala sau sa nu???

Imi cer scuze, dar asta pentru mine nu asta inseamna democratia, exprimarea libera s.a.m.d.

O fi si vina parintilor, dar si a profesorului deoarece nu stie cum sa isi tina clasa sub control.

Si ce sugestii ai pentru o profesoara :)?

Trebuia sa faca pe langa facultate/masterat poate si doctorat, o scoala de arte martiale sau un permis pentru detinerea armelor...sau ce anume? Ce poate sa faca o femeie impotriva maimutelor...degeaba le da banane

Link to comment
Share on other sites

Din pacate pt noi cazurile acestea au inceput sa se inmultzeasca.........democratie oare????sau needucare??? ceva imi spune ca multi din ei au cei 7 ani de "padure" nu de acasa

Iar colegii ce puteau sa faca???violentei nu cred ca e bine sa-i raspunzi tot cu violenta, ar iesi ceva mediaval in comportament daca s-ar raspunde asa.....

P.S. bine ca n-au dat de gustul armelor...cine stie ce iesea :-??

Link to comment
Share on other sites

Din pacate pt noi cazurile acestea au inceput sa se inmultzeasca.........democratie oare????sau needucare??? ceva imi spune ca multi din ei au cei 7 ani de "padure" nu de acasa

Iar colegii ce puteau sa faca???violentei nu cred ca e bine sa-i raspunzi tot cu violenta, ar iesi ceva mediaval in comportament daca s-ar raspunde asa.....

P.S. bine ca n-au dat de gustul armelor...cine stie ce iesea :-??

Sunt deacord cu tine in privinta armelor (bine ca nu am ajuns ca SUA).

In ce priveste educatia....sunt multe de spus (cred ca ar trebui un topic).Fiecare primim "cei 7 ani" de la pariniti...insa conteaza foarte mult mediul in care un copil creste,nu doar din educatia familiei copilul se maturizeaza,mai exista si relatiile pe care copilul le dezvolta cu mediul pe care il inconjoara (spatiul de joaca,anturajul,...etc).Eu as fi mai transant si asi spune ca de la generatie la generatie lucrurile se agraveaza.Sincer acum errr....("err" ptca nu imi mai aduceam aminte cand eram in liceu) 8 ani astfel de stiri nu existau.Elevul respecta profesorul iar profesorul respecta elevul ... bineinteles ca nu eram toti usa de biserica ,erau si exceptii in cazul anumitor elevi / profesori dar totul se rezolva pe o cale amiabila nu prin "bataie"...la o adica [paranteza] ce rezolvi prin bataie ?

BTW :

Apropo de clipul in discutie...intr-un cadru , la un moment dat ,era un elev care statea cu mainile in san (posibili mai multi)

ALEA IACTA EST FRATILOR.

In incheire :

Gluma gluma,teribilism teribilism,democratie democratie, insa sincer eu sunt fericit ca m-am nascut in 84' si nu am prins zilele in care un elev ar fi avut tupeul sa ridice mana la un dascal. ( nu generalizez )

ps : teribilismul este prea mare in voi pana va izbiti de un zid (se simt cei ce trebuie sa se simta)

Link to comment
Share on other sites

Le-as smulge unghiile pe viu, le-as gauri dintii cu freza fara anestezie, fripti cu fierul rosu, toate chinurile posibile din lumea asta i-as pune sa indure !

Batuta :-/ impinsa poate...:rofl1:

esti ..... , .... dar desigur si .... etc.

sau altu "saraca profesoara :))"

e de ras ba ruptilor ?

Link to comment
Share on other sites

mdeah , intr-un cuvant : ROMANIA

in SUA , scotea direct pistolu' , si se termina mai repede :))

:))

Eu nu vad nici o batae ... vad ca i.a dat profesoara cu ceva in cap ... creca vroia sa vorbeasca ceva cu ea ... si cred ca sunt profesori care merita cate o batae ...

#-o

Link to comment
Share on other sites

macar deo batea.

deo ca si deodorant ? /sariincapdelaetaj

va spun sincer ca daca as asista/surprinde un elev care isi bate dascalul ( in special o profesoara ) as rupe carnea de pe el, dracii l-ar lua. Sunt cazuri in care profesorul ridica mana la elev ceea ce e la fel de grav si nu poate fi tolerat.

Link to comment
Share on other sites

Le-as smulge unghiile pe viu, le-as gauri dintii cu freza fara anestezie, fripti cu fierul rosu, toate chinurile posibile din lumea asta i-as pune sa indure !

esti ..... , .... dar desigur si .... etc.

sau altu "saraca profesoara :))"

e de ras ba ruptilor ?

Da cu , comportamentul tau cred ca o sa iasa o generatie perfecta de copii :)) :))

Link to comment
Share on other sites

dezastru ce se intampla in scolile din romania . . .

Asta e romania nu avem ce sa facem oricum ganditiva daca ati fi in locul elevilor, probabil profa era de aia care daca te misai iti punea nota 2 si ei sau "racorit" poate o merita

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...