Jump to content
IceMan

La cererea oricărui cetăţean, Canada verifică dacă există OZN-uri pe cer

Recommended Posts

La cererea unui cetăţean convins de intruziunea OZN-urilor în Canada, un fost ministru a cerut comandantului Apărării aerospaţiale nord-americane (NORAD) să verifice prezenţa obiectelor neidentificate pe cer, a indicat cotidianul La Presse.

Un cetăţean din Quebec, "convins 100%" că a asistat, pe 4 septembrie 2002, la intruziunea "pe solul canadian, a unor obiecte neidentificate", a contactat Ministerul Apărării, făcând presiuni să se verifice ceea ce el considera a fi un fapt, a indicat cotidianul canadian.

Ministrul Apărării din acea epocă, liberalul John McCallum, a cerut NORAD să verifice aceste speculaţii, potrivit documentelor obţinute datorită legii privind accesul la informaţii.

Ministrul a răspuns apoi cetăţeanului pentru a-i semnala că nu s-a găsit nicio urmă de OZN-uri pe radarele NORAD în regiunea Laurentides, în nordul Montr?al, pe 4 septembrie 2002.

Potrivit cotidianului La Presse, un alt fost ministru al Apărării, liberalul Art Eggleton, i-a răspuns unui alt cetăţean preocupat de OZN-uri.

"Guvernul Canadei nu dispune de informaţii care să confirme existenţa OZN-urilor sau a inteligenţei extraterestre", a scris acesta în octombrie 2001.

mediafax

Link to comment

Eu cred ca exista aceste OZN-uri.. dar nu stiu de ce numai prin America si Canada apar (majoritatea ozn-urilor).

Apar chiar in toata lumea , dar doar acolo sunt atat de mediatizate. Imagineaza-ti ca vad satenii nostrii pe la tzara un ozn pe cer.. crezi ca il doare de ceva ?:), NU. Il vede .. apoi se duce sa dea iar de mancare la gaini , in timp ce la americani dupa ce il filmeaza se strang toti si vorbesc de asta...

Link to comment

Eu asta nu inteleg e ca ce rezolva ei ca cauta ( scuzati cacofonia ) cu radarul ? daca ar exista asa navete nu cred ca ar aparea pe un radar , oricat de performant ar fi el , deoarece astia vin de pe cine stie ce planete cu alte tipuri de sfere , si gaze etc

Link to comment

Exista 2 ipoteze: (posibilitatea sa fie asa e de 2-3%)

1."Ei" nu vor sa atraga prea mult atentia, si de aceea nu coboara la sol

2.E posibil ca acele OZN-uri sa fie un fel de navete de marime mica, oameni care s-au intors in timp, dupa ce masina timpului se va inventa (daca nu s-a inventat deja si e tinuta ascunsa si clasificata ca ultra-secret) din viitor ca sa modifice anumite probleme din trecut, care este prezentul nostru.

Link to comment

Alo da,as dori un scan de extraterestri in partea de nord a orasului, langa cartierul Bendea :banghead:

Damn, e doar o risipa de timp si de bani,inca sustin asta. Nah, daca vor sa se cerceteze treaba asta,se strang un grup de oameni si observa "Cerul" ...

Link to comment

Alo da,as dori un scan de extraterestri in partea de nord a orasului, langa cartierul Bendea :banghead:

Damn, e doar o risipa de timp si de bani,inca sustin asta. Nah, daca vor sa se cerceteze treaba asta,se strang un grup de oameni si observa "Cerul" ...

:P poate e putin exagerata... nici eu nu cred in ozn-uri

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...