Jump to content
djn

Exista viata

Recommended Posts

La un simplu search pe google, am gasit multe linkuri catre diverse siteuri. Unele ce apartineau entuziastilor SF, preotilor, wikipedia ........

Filosofi sau nu din fire, cu totii ne imaginam un scenariu cu ceea ce s-ar putea intampla cu sufletul dupa ce un om moare; ne gandim la o lumina orbitoare, la un drum pana in rai/iad si inapoi ....... etc

voi ce ziceti ? Exista viata dupa moarte sau nu ?

Link to comment
Share on other sites

Guest cosmark

Dacă o să dispun de internet in rai/iad vă scriu ce şi cum ... părerea mea e că nu ne putem exprima dacă nu suntem morţii ... :-j

si daca esti mort cum te exprimi ?! :banghead:

Link to comment
Share on other sites

Am auzit ca unii care au fost in moarte clinica au declarat ca exista viata dincolo de moarte .... e posibil insa niciodata nu vom afla decat atunci cand vom muri ( sper sa nu fie prea curand :)) )

asta din cauza ca mai aveau activitate cerebrala ... si era o forma de VIS

nu exista nimic dupa moarte ...

Link to comment
Share on other sites

asta din cauza ca mai aveau activitate cerebrala ... si era o forma de VIS

nu exista nimic dupa moarte ...

o, exista da nusti tu. ori te reincarnezi ori ramai fantoma. intrati si voi pe paranormal.ro si scrieti in forum.

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca moartea e doar un nou inceput..

Dupa moarte te renasti si o iei de la capat ..in alt trup , alta perioada , etc la fel cum a inceput si viatza de acum.

:)

ce zici u e exact reincarnare.

Link to comment
Share on other sites

"Rai sau iad ,rau sau bun ,iarba sau tutun...

Cand toti spun Bun venit sau ramas bun!"

Este o melodie faina de la paraziti ceva genul... dati replay dak stiti cum se cehama melodia sau versurile... :D

Link to comment
Share on other sites

"Rai sau iad ,rau sau bun ,iarba sau tutun...

Cand toti spun Bun venit sau ramas bun!"

Este o melodie faina de la paraziti ceva genul... dati replay dak stiti cum se cehama melodia sau versurile... :D

Parazitii feat Spike - Rau sau bun

nuj daca exista viata dupa moarte, dar sper sa fie :D

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca moartea e doar un nou inceput..

Dupa moarte te renasti si o iei de la capat ..in alt trup , alta perioada , etc la fel cum a inceput si viatza de acum.

:)

Pai, din ce spui tu reiese ca populatia lumii stagneaza, nu creste si nici nu scade... :)

Viata dupa moarte? hmmm...nu prea pot sa raspund la aceasta intreberare...vom afla noi intr-o zi... :>

Link to comment
Share on other sites

Viata si moartea sunt acelasi lucru, sunt 2 parti ale unei usi. Sa intri intr-o camera inseamna mereu a o parasi pe cealalta. Acum depinde si ce camera alegem sau ce viata avem sa putem spune ca intram in moarte ca intr-o intrare sau o iesire din viata. Sunt sigur ca moartea nu e o teroare, nu exista iad. Dar cel care a "pacatuit" isi va vedea vina dupa ce moare, sa te vezi prin ochii altora e cea mai grea pedapsa si cel mai mare handicap al vietii. Judecata si pedepsirea sunt inauntrul fiecareuia... iar daca ignori ceva, trebuie sa faci efort dublu mereu pentru a te revansa. Intotdeauna o sa fie alegerea noastra, sa acceptam moartea sau pentru a ne zbate impotriva ei.

Nu exista doar un singur tip de moarte, poti alege intre a devenit o forta de distrugere sau o forta de creatiei, iar asta e moartea psihica. Este alegerea fiecaruia daca vrea sa urmeze planul "dumnezeului" sau al raului, spus in termeni vechi "diavol". Oricum ceea ce numim noi nastere si moarte e doar usa dintre doua lumi. In concluzie, nu exista nici nastere nici moarte, putem sa intram dintr-o parte in alta a usii pentru ca absolut tot a fost creat de o singura mana.

n-am postat pentru cei care nu se simt in stare sa inteleaga

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...