Jump to content
Tybork

Genul Feminin

Recommended Posts

Ieri am dat din greseala de niste filmulete de pe youtube despre Salonul International Auto Bucuresti(SIAB). Din pacate, nu am reusit sa vad macar un filmulet in care sa nu fie scos in evidenta genul feminin :|. Gandindu-ma logic, totusi, evenimentul are ca si scop principal prezentarea autovehiculelor si a motocicletelor si in nici un caz, femeile care se intind pe capota masinilor.

Un alt aspect este legat de televiziune:

- la ora actuala nu exista o emisiune in care sa nu apara o femeie pe jumatate dezbracata sau daca este vorba de o emisiune cu un rating mai scazut, sa fie chiar dezbracata.

- Sa nu ma interpretati gresit, nu sunt homosexual, nici beat, dar mi se pare, ca genul feminin incepe sa-si piarda valoare ei sentimentala, si devine din ce in ce mai mult un produs care din punct de vedere comercial este foarte bine vandut!

Voi ce parere aveti despre acest aspect?

Link to comment
Share on other sites

nu se aplica numai in cazul masinilor cine are cei mai multi bani are parte de o femela pe masura - si aici se potriveste un vers de la parazitii......"Romancele is frumoase da-s curve toate " :D

te contrazic.toti ziceti ca romancele`s curve.dar mai uitati`va si la alte nationalitati.nu numai romancele sunt curve.

Link to comment
Share on other sites

Este o strategie de marketing care aparent își atinge scopul, însă trebuie să fiu de acord cu:

genul feminin incepe sa-si piarda valoare ei sentimentala, si devine din ce in ce mai mult un produs care din punct de vedere comercial este foarte bine vandut!

Pai la femei aproape dezbracate si la masini tari trag aia fara creier si cu multi bani :P

Link to comment
Share on other sites

pai cum sa faci audienta fara "maestrul guta" sau fara o domnisoara pe jumatate dezbracata? majoritatea asta cauta si asta primesc. in cazul masinilor e cam la fel, altfel arata o masina cu o domnisoara aproape dezbracata pe ea :P si femeile si-au pierdut de mult din valoarea lor sentimentala, dupa cum ai zis, nu e nimic nou :P

Link to comment
Share on other sites

E o strategie de marketing ft eficienta ... pui una bucata femeie superba langa una bucata masina pe masura si in mod cert vei atrage mii de priviri asupra produsului de vanzare.Daca din acele mii de priviri rezulta macar 2 cumparatori , atunci strategia aceasta isi atinge targetul.

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca toti ne dorim femei frumoase ... nu degeaba sunt numite sexul frumos ;)

vorba aia: ce`i frumos si lu` Dumnezeu ii place!

p.s.: voua nu va plac masinile tari si femeile bune? :|

Aici nu este vorba ca ne plac sau nu ne plac!

Cu siguranta la toata lumea ii place ceea ce vede la un eveniment ca SIAB, dar sa nu uitam scopul evenimentului care nu este promovarea sexului frumos, ci promovarea masinilor extravagante.

Legat de faptul ca toi ne dorim femei bune as avea de adaugat cate ceva:

- faptul ca ai o femeie frumoasa care arata bestial in 90% a cazurilor e plina de fite si de impresii de 2 bani

- degeaba ai o femeie frumoasa langa tine, tii la ea, te indragostesti de ea, incepi s-o iubesti, daca pentru ea nu conteaza altceva decat masina ta, banii tai si impresia pe care o lasi!

Link to comment
Share on other sites

te contrazic.toti ziceti ca romancele`s curve.dar mai uitati`va si la alte nationalitati.nu numai romancele sunt curve.

Femeile sunt curve nu romancele.

Este o strategie de marketing care aparent își atinge scopul, însă trebuie să fiu de acord cu:

Si au pierdut de mult valoarea.

Link to comment
Share on other sites

hmm..da vince poate ne plac femeile frumoase si masinile nervoase..sau invers?:D dar problema e ca la noi astea ajung sa devin etalon dupa care se judeca un om..si dupa care se stabileste daca ai succes si bani..

Deja totul se vinde sub imaginea unor papusi Barbie..

Link to comment
Share on other sites

Femeile sunt curve nu romancele.

Din cele mai vechi timpuri, rolul barbatului a fost de a avea grija de familie. O familie presupune si existenta unei femei (desi in ziua de azi o familie poate insemna si 2 barbati - noi ramanem la chestiile normale). Femeile cauta stabilitate financiara (unele mai mare decat altele). Daca unii nu isi pot permite femeile "de top", nu inseamna ca sunt curve. Doar nu vreti p***a pe gratis? :blink:

p.s.: a nu se intelege ca sustin femeile excesiv de materialiste; cunosc si femei care tin barbatii in puf :D

Link to comment
Share on other sites

cunosc si femei care tin barbatii in puf :D

Fa`mi si mie cunostiinta cu ele :D

De acord cu vince. ASta este, femeile frumoase atrag multe priviri. Daca la SIAB sunt aproape numai masini puternice/scumpe etc, vin si oameni cu ff multi bani sa priveasca, eventual sa cumpere. Un lucru stiu sigur, o femeie frumoasa pe jumate dezbracata, atrage mai multe priviri decat o masina puternica ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Imi retrag cuvintele.

Sunt zdrente.

pana mea.. prietena mea nu e cuva, nici zdreanta.. sau asa sper.. nu vreau sa cred ca mi-am pierdut atata timp alaturi de o paradroama^^^

totusi.. cred ca ii deplasat topicu asta..

Link to comment
Share on other sites

pana mea.. prietena mea nu e cuva, nici zdreanta.. sau asa sper.. nu vreau sa cred ca mi-am pierdut atata timp alaturi de o paradroama^^^

totusi.. cred ca ii deplasat topicu asta..

De ce sa fie deplasat?

Toata lumea isi exprima parerea pur personala, ca e mai vulgar sau nu, asta ramane decizia persoanei ca posteaza sau nu :).

Nici eu nu sunt de acord cu astfel de afirmatii privind genul feminin, nici eu nu cred ca toate sunt zdrente, si eu am prietena de 4 ani, insa adevarul este ca valoarea sentimentala a genului feminin se aproprie la zero.

Unele se vand prea usor pentru niste bani, impresii, si valori superficiale...din pacate!

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

Unele se vand prea usor pentru niste bani, impresii, si valori superficiale...din pacate!

... unele ?

Toti oamenii au inceput sa se vanda prea usor, nu doar femeile.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...