Jump to content
Thora!

Bill Gates si-a anuntat retragerea in luna iulie

Recommended Posts

Aflat la inaugurarea celui mai mare targ IT din SUA, Bill Gates a facut un anunt surpriza : se va retrage incepand cu iulie 2008 de la conducerea Microsoft, urmand sa se dedice exclusiv actiunilor umanitare.

Cu aceeasi ocazie, a facut si o profetie privind dezvoltarea tehnologiei in viitorul deceniu : "Internetul va fi disponibil oriunde in lume. Dispozitivele video High Definition se vor regasi pe toate tipurile de suprafete, inclusiv pe mese sau pereti, iar omenirea va fi invadata de lumi virtuale din ce in ce mai sofisticate."

De asemenea, si-a pus problema modului in care i se va schimba viata, dupa retragere : "Va fi prima data, de la varsta de 17 ani, cand nu voi mai lucra full-time la Microsoft. Nu stiu cum va fi ultima zi, va fi ciudat. Ce sa faci în ultima ta zi? Asa ca am rugat cativa prieteni sa ma ajute sa ma pregatesc pentru asta".

Inregistrarea video a anuntului (precum si reactii) poate fi urmarita pe

Surse:

mediafax

presaonline.com

agora.ro

YouTube

Link to comment

Mare pacat ca se retrage,mi-ar fi placuta sa mai ramana sa vad ce mai inventeaza.Am citit undeva ca lui ii vine pe secunda 300$ va da-ti seama ca pe minut ii vine 18000$.Are propiul lui cartier numai cu vile si am mai citit ca daca si-ar scoate toti banii din banca i-ar ajunge sa umple fiecare straduta din lume cu banii lui si tot i-ar mai ramane 50000$. :wub:

Link to comment

Cred ca a fost cel mai inventiv dintre oameni acestuii secol ! Bafta in contiunare si succes pentru Bill Gates pentru realizarile exceptionale atat pe baza de software cat si pe baza de hardware. Speram ca urmasul lui sa nu strice renumele compainei Microsoft :)

Link to comment

a mai zis pe undeva ca 95% din bani ii va dona peste tot, iar la copilul\copii lui ii va da doar 1% din avere, el ramane cu 4%.

Mai sunt si oameni ca el in viata...

ha #-o :dooh: 95% mor acia pe scaun :| cati baniiiiiii:|||||| si el doar 4% :crazy:

In orice caz ......sa aiba succes in ceea ce va face.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...