Jump to content
Nutuseby

Mobile Hack....

Recommended Posts

Bun sa incepem cu inceputu in iunie mi-am luat un sony ericsson k800i,cam prin august ma uitam pe y2b si vedeam "k800i games :X " mistoo ,asa k am decis sa imi iau de pe net nijte jocur....mi-am luat dar leam lasat in calc...bun timpu sa le bag in mobil. :cool2: insa o spatamana mai incolo incepea sa merga greu face un fel de crash (se facea alb ecran ,trebuia sa scot-bag bateria)2 saptamani mort...lam trimis pe la reparat o stat inca vreo 2 saptamani mi lo reparat 100 lei :angry1: si iara o zi mai tarziu dead :comp2: bun lam dus altundeva unde la reforamatat de vreo 4 ori si in sf merge.(istoria :P )Actual am vb cu "best Friendu" meu care aparent ma "adora" sa fakut hacker....si mio zis odata pe mess k el mio virust telu cumva si cika il poate spiona :o lol II bullshit sau nu ?

orice parere ar fi multumitoare mersi :)anticipat

Link to comment
Share on other sites

exista un fel de hack (edit: nume-mai bine nu dau nume) cu care poti sa ii controlezi telefonul daca tu ii permiti (daca dai accept)

e bun sa fraieresi prin clasa cu el zici ca le trimiti nu stiu ce melodie si ei o sa accepte si tu porma le poti controla telul (sa suni pe cineva, sa ii iei mesajele etc.)

tare e sa il pui sa sune cand il asculta la tabla :)) nu se poate orprii decat daca scoti bateria :))

ps: destanta e limitata si odada ce resetezi telul nu mai are control asupra lui, ce spui tu nu stiu daca e posibil

Edited by The Wizard
Link to comment
Share on other sites

exista un fel de hack (edit: nume-mai bine nu dau nume) cu care poti sa ii controlezi telefonul daca tu ii permiti (daca dai accept)

e bun sa fraieresi prin clasa cu el zici ca le trimiti nu stiu ce melodie si ei o sa accepte si tu porma le poti controla telul (sa suni pe cineva, sa ii iei mesajele etc.)

tare e sa il pui sa sune cand il asculta la tabla :)) nu se poate orprii decat daca scoti bateria :))

ps: destanta e limitata si odada ce resetezi telul nu mai are control asupra lui, ce spui tu nu stiu daca e posibil

ma bucur k nu dai numele :)) dar nu lam primit in felu asta lam primit din calc ,ms pt info ;)

Mda aveti dreptate,dk ma gandesc mai logic nu ii el asa mare "guru" big bullshit thx all :cool2:

Link to comment
Share on other sites

exista un fel de hack (edit: nume-mai bine nu dau nume) cu care poti sa ii controlezi telefonul daca tu ii permiti (daca dai accept)

e bun sa fraieresi prin clasa cu el zici ca le trimiti nu stiu ce melodie si ei o sa accepte si tu porma le poti controla telul (sa suni pe cineva, sa ii iei mesajele etc.)

tare e sa il pui sa sune cand il asculta la tabla :)) nu se poate orprii decat daca scoti bateria :))

ps: destanta e limitata si odada ce resetezi telul nu mai are control asupra lui, ce spui tu nu stiu daca e posibil

Eu am ceva de genu, tre doar sa fie activat bluetooth al meu si al lui si sa dea accept. Pot sa ii sterg fisire, sa ii sustrag ce fisiere vreau eu, sa ma uit la message si la agenda, dar nu am reusit sa sun pe cineva dp telefonul lui.

Link to comment
Share on other sites

exista un fel de hack (edit: nume-mai bine nu dau nume) cu care poti sa ii controlezi telefonul daca tu ii permiti (daca dai accept)

Nu e prea considerat hack deoarece trebuie sa ii si dai accept.

Un program care sa aiba astfel de influente nu exista pentru telefoanele non-symbian.

Cred ca mai mult ai avut tu ghinion cu softwareu si/sau nu l-ai deconectat corect de la calculator si s-a corupt telefonul/cardul.

Link to comment
Share on other sites

Nu la asta ma refer nu prin blootoh ci prin "semnal" sau nu stiu cum dar ii bullshit......

Prin Semnal ? =))

Se poate prin Bluetooth cu ajutorul linuxului si a aplicatiei Python (exista mai multe posibilitati toate prin bluetooth)

Link to comment
Share on other sites

La cate tampenii exista nu m-as mira sa nu exista asa ceva...de exemplu un looser care statea cu me in casa in Madrid vedea tot ce vb eu pe mess...pana m-am prins eu gunoiu stia prea multe :banghead:

se numeste keylogger frate ;) se gaseste pe google vs pt "familie" sa planteaza in calc si vezi tot ce se face :P

Link to comment
Share on other sites

tin sa va anunt ca detin programelu asta :)) si este adevarat poti . afla informatiila telefonului "hackuir" chiar si cat mai are baterie .. poti sa-i salvezi agenda la tine sms etc ... ii poti da master reset poti forma pe telefonul cutare .. ce numar vrei .. poti sa-i apesi fiecare bunon de pe telu ala , poti ... sa-i resetezi orele , sa-i pui alarma, sa-i schimbi limba ... deci cam 80 % din ce poate face el poti face si tu .. singura chestie e ca toate functiile programului merg numai pe SE toate toate ... pe altele merg doar 30-60 % , eu inca sunt in cautari pe net pt versiunea hACK a programului ( nu`ti mai trebuie acceptu la "victima" ) :D

p.s. astfel de programele in format java (.jar / .jad ) sutn aparute inca de la jumatate de an de cand s-a pus bluetoothu pe telefoane :))) , eu am avut un prieten cu un 6600 si`l cumparase la o luna dupa ce a aparut in europa, daduse vreo 900 $ pe el si.. facuse rost de un soft .. cu care se conecta fara accept ca la vremea aia nu exista accept la bluetoothuri.. si le zapacea telefoanele la robotzi prin cafenele :))

Link to comment
Share on other sites

Am gasit si eu acum cateva luni un program de controlat prin "blutut". Aia care imi dadeau accept puteam se la controlez anumite functii ale telefonului. Le dadeam drumul la sonerii, la muzica etc in timpul orelor :rofl1:

Am impresia ca puteam sa il blochez de tot sau sa il inchid. Oricum, a fost fun pana cand l-a exmatriculat pe unu 3 zile din vina mea :rofl1:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...