Jump to content
laura

Iranul a interzis folosirea cuvantului "femei" la televiziunea publica

Recommended Posts

Iranul a interzis folosirea cuvantului "femei" la televiziunea publica

Iranul a interzis folosirea cuvantului "femei" la televiziunea publica si a decis sa-l inlocuiasca prin cuvantul "familie", informeaza vineri European Journalism Centre (Centrul European pentru Jurnalism).

Televiziunea publica iraniana a introdus aceasta modificare pentru prima oara, duminica, cu ocazia Zilei internationale pentru eliminarea violentei impotriva femeilor.

In urma cu cateva saptamani, Centrul pentru implicarea femeilor din Iran si-a schimbat denumirea in Centrul pentru probleme familiale.

Iranul a fost implicat in aceasta luna intr-un alt scandal de discriminare, cand viceministrul de Interne al Iranului, Mohsen Yahyavi, a declarat ca homosexulii ar trebui sa fie ori executati, ori torturati, ori, de ce nu, amandoua.

Sursa: NewsIn

Link to comment

Iranul a fost implicat in aceasta luna intr-un alt scandal de discriminare, cand viceministrul de Interne al Iranului, Mohsen Yahyavi, a declarat ca homosexulii ar trebui sa fie ori executati, ori torturati, ori, de ce nu, amandoua.

Sursa: NewsIn

am incepun sa rad :rofl1:

COmunisti ce sa le ceri :D

Link to comment

Imenii asta fac ceva cu logica ? :D

dar tu faci ceva cu ea? #-o

am incepun sa rad :rofl1:

COmunisti ce sa le ceri :D

ce comunisti ma? hahahah :blink: #-o sunteti simpatici multi de aici. voi asociati termenul 'comunist' la orice este interzis :blink: la ei e vorba de religie, in NICIUN caz de COMUNISM. stirea asta tine de Coran (cartea sfanta la ei, cum e Biblia la noi)). in cazul lor, Coranul este lege, si in aceea 'draga' carte femeia e considerata o clasa inferioara barbatului, iar, de aici se pot deduce foarte multe lucruri. bagati odata la cap sau nu mai postati doar sa va aflati in treaba.

Link to comment

cu asta sunt de acord!

Minti simple ...

Eu am gasit discutii mai interesante cu cativa homosexuali, decat cu persoanele ca tine. Ce sa sti tu ... tu il ai pe ShaCUR in cap si cu sentimentul de gangsta.

On-Topic :

"Lumea va avea pace atunci cand religiile vor disparea"

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...