Jump to content
user000

io cu cine votez ?

Recommended Posts

astazi se voteaza pentru parlamentul european, adica votezi niste oameni care se ne reprezinte acolo. din pacate, inca se voteaza pe lista si nu pe persoana. in plus, tot astazi, se mai voteaza si pentru votul uninominal, adica, trebuie sa mergi sa votezi daca esti de acord cu introducerea lui sau nu (oricum parlamentul face asta doar de dragul de a o face, nu e nevoit sa tina conta de parerea noastra). de votat votezi cu oricine numai cu psd nu :D glumesc, aici nu pot sa intervin, trebuie sa iti faci singur o parere, urmareste la televizon emisiuni politice (oricum nu prea este cu cine vota :D)

Link to comment
Share on other sites

Domnule user000, bai Domnule user000, am o veste pentru dumneavoastra =)

astazi votezi urmatoarele doua lucruri, da sau nu pentru introducerea votului uninominal, prin care alegi parlamentarii prin acelasi sistem in care iti alegi primarul orasului ( in votul la lista votezi un partid si automat toti castiga, chiar daca partidul respectiv are doar 2 sau [aberez deja] 3 membrii competenti) si tot astazi votezi si cine ne va reprezenta in parlamentul european...lasa-te manipulat de afisele pe care le au prin tot orasul, asa vei ajunge la o decizie =))))

PS: insa eu sunt de acord cu introducerea votului uninominal, nu din cauza ca e base simpatic...ca sincer nu prea il simpatizez chiar asa de tare, dar e o idee buna, obositoare...dar buna.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am votat nu vreau sa am pe constiinta ca le-am bagat in buzunar la grasani alti bani

hahahhah clar. pai din moment ce nu mergi sa votezi, inseamna ca cedezi locul lui "badea Gheorghe" care ii voteaza. si, deci, trebuie sa te supui deciziei lui de votare, in loc sa mergi tu sa votezi pe "aia slabi" (daca tot aia grasi nu iti plac). nu e bun nici ceea ce faci tu. faptul ca nu ii votezi nu este o forma de protest fata de ei (asa cum crezi tu), ci o mare tampenie.

Link to comment
Share on other sites

Am spus ca e spam pentru ca nu inteleg cum ar putea o persoana majora care are acces la Internet (si, presupun, si la alte mijloace de informare) sa nu stie ce se voteaza astazi, din moment ce se vorbeste despre asta de cateva saptamani.

Dar, daca user000 chiar nu stia, ii sugerez sa nu mai puna in viitor astfel de intrebari... macar va evita sa se faca de ras. Si iata cum incep iar sa vad viitorul in negru: daca unii intreaba pe forumuri ce se voteaza si ce sa voteze, cum dracu' sa evolueze tara asta?

Totusi, inca mai cred ca a fost o gluma... sau poate doar imi place sa cred ca a fost gluma.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am votat nu vreau sa am pe constiinta ca le-am bagat in buzunar la grasani alti bani

Dar oare acu nu o sa ai pe constiinta faptul ca din cauza ca nu ai votat ajung oameni incompetenti la conducere?macar daca votai votai pentru ce credeai tu ca e mai bun si regretai ,daca regretai,pentru ca nu ai votat bine asa daca nai votat o sa regreti ca nu ai votat pentru ca o sa ajunga cretini la conducere.

Link to comment
Share on other sites

Ah ... doar vrei sa te lauzi printre prieteni ca ai fost la vot ... good boy (NOT)

Nu are rost sa votam niste idioti care stau degeaba si nu fac nimic.

Link to comment
Share on other sites

Ah ... doar vrei sa te lauzi printre prieteni ca ai fost la vot ... good boy (NOT)

care prieteni ? ca prieteni mei nus pe aici...si nu inteleg de ce sariti toti pe mine...am pus si io cateva intrebari...si in baiatu rau/prost de pe forum ? doar nu va fac spam toata ziua cu intrebari tampite si nu incerc sa ma laud sau sa par destept ca si multi de aici.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...