Jump to content
Guest spatarufl

dc nu merge ma la 15 $ net de 512?

Recommended Posts

Guest spatarufl

astia ne`au mintzit ma sau care e problema a trecut 1 iunie si tot asa prost merge :angry1: :angry1: :angry1: :angry1: VRAJEALA sau poate o sa dea drumu la anu viito r cine stie , pe DC++ ala mere 29kbs atat da in rest 5 6 3 kbs . DC DC DC? ?? :((

Link to comment
Share on other sites

10 motive de ce esti n00b

- ai postat in sectiunea gresita

- linkmania NU se ocupa de problemele RDS

- exces de smiley-uri (we get it man!)

- greseli de ortografie

- mai da-le cateva zile, nu sari imediat cu thread-uri tampite

- nu ai semnatura (blank? wtf...?!)

- avataru tau n-are transparancy

- ti-ai facut useru pe moment, nu ti-ai completat nici data nasterii

- din 13 posturi, 70% is in counter strike => counter-striker alert => nu prea iti trebe tie banda, daca joci counterstrike

- si nu-n ultimu rand, esti nocturn. useru ti l-ai facut la ora 2 noaptea si thread asta tot la 2 noaptea (1:55).

Get some sleep!!! GOD!

Link to comment
Share on other sites

Rats, ne-ai uimit pe toti cu extraordinarul tau simt de observatie si cu argumentele tale absolut imbatabile. Daca imi permiti totusi:

2. Daca Linkmania nu se ocupa de problemele Cablelink asta inseamna ca nu se poate posta absolut nimic pe acest subiect? Intra pe forumul de la Computergames si o sa vezi ca desi CG nu are nici cea mai mica legatura cu RDS, oamenii discuta acolo in voie pe tema asta. Din cate am observat, Spatarufl nu s-a adresat vreunui admin Linkmania ci pur si simplu a pus o intrebare altor useri.

4. Greseli de ortografie? Apropo, se scrie "transparency".

5. Cateva zile in plus? In oferta scrie de la 1 iunie, daca am citit eu corect. Nu noi le-am impus data asta, ci ei au stabilit-o. Asa ca normal ar fi fost sa o respecte.

6. Omul nu are semnatura. Aici chiar nu iti pricep indignarea. Este obligatoriu? De cand e asta un semn ca esti "noob"? Fii serios...

8. "Nu ti-ai completat ziua de nastere" alta observatie absolut irelevanta.

9. NU are legatura ce face el pe conexiunea lui, oferta este valabila pentru toti,chiar daca unii folosesc internetul 15 minute/zi.

10. Daca stau si ma uit bine la ora la care ai postat tu, nu esti prea departe de Spatarufl.

In concluzie: gaseste-ti ceva util de facut.

Link to comment
Share on other sites

Guest eXtrem3r

Ce ai rats? Nu puteai sa dormi la ora aia?

Ca sa revin:

1. da reset la modem (il scoti din priza 10 sec si il bagi iar)

2. test de viteza

TEST

3. daca tot nu merge, suna la suport tehnic

Link to comment
Share on other sites

Daca Linkmania nu se ocupa de problemele Cablelink asta inseamna ca nu se poate posta absolut nimic pe acest subiect? Intra pe forumul de la Computergames si o sa vezi ca desi CG nu are nici cea mai mica legatura cu RDS, oamenii discuta acolo in voie pe tema asta. Din cate am observat, Spatarufl nu s-a adresat vreunui admin Linkmania ci pur si simplu a pus o intrebare altor useri.

daca ai da search, ai gasi jdemii de thread-uri regarding RDS & Co.

Cateva zile in plus? In oferta scrie de la 1 iunie, daca am citit eu corect. Nu noi le-am impus data asta, ci ei au stabilit-o. Asa ca normal ar fi fost sa o respecte.

Ar trebui sa deie reply toti cei care au abonamente uber $9. Nu poti generaliza dupa una sau doua persoane, oricat de trist ar fi.

...si reactia lui spatarufl, mi-aduce aminte de vanghelie a tau din semnatura...

"OMG WTF?! Ii 1 Iunie si doua ore si inca nu am viteza mare! OMG! Rup contractu cu RDS!!! Ce sa fac?!"

...pe cand totul se putea rezolva cu un telefon la suport clienti.

Link to comment
Share on other sites

Copy/paste dintr-un thread absolut identic din Probleme si sugestii

- viteza de 512 nu e garantata, adica poti prinde si mai putin de atat;

- incearca sa scoti modemul din priza, tine-l un minut nealimentat, apoi baga-l la loc si lasa-l sa se sincronizeze;

- suna la ei si dupa ce iti vor spune si ei povestea cu banda negarantata, spune-le ca macar pt o clipa tot ar trebui sa ai mai mult, si sa verifice daca ti-au facut schimbarea.

Link to comment
Share on other sites

Rats, ar fi excelent daca totul s-ar rezolva printr-un telefon la tehnic la RDS. Insa este o utopie. Vrei sa iti descriu conversatia mea cu individul care ridica receptorul telefonului la RDS? (Pentru ca doar atat se pare ca stiu sa faca cei de la tehnic: sa ridice receptorul si sa baiguie cateva banalitati-cel putin din orasul meu, dar din cate am aflat nu e caz izolat). Pentru propriul amuzament am sunat ieri, 3 iunie, la RDS pentru a afla ce se intampla cu acea superoferta de 512 kilo care ar fi trebuit sa intre in vigoare in urma cu doua zile. Bineinteles ca nu ma asteptam la vreun raspuns concret, insa chiar nu ma asteptam la replica : "Ce 512 Kbps? Despre ce vorbiti? Nu stim nimic despre o marire de banda. Sunteti sigur?"

In ceea ce priveste resincronizarea modemului, am incercat si eu , in zadar, evident, de vreme ce geniile de la tehnic nici macar nu au habar de ceea ce ar trebui sa faca...

Link to comment
Share on other sites

10 motive de ce esti n00b

- ai postat in sectiunea gresita

- linkmania NU se ocupa de problemele RDS

- exces de smiley-uri (we get it man!)

- greseli de ortografie

- mai da-le cateva zile, nu sari imediat cu thread-uri tampite

- nu ai semnatura (blank? wtf...?!)

- avataru tau n-are transparancy

- ti-ai facut useru pe moment, nu ti-ai completat nici data nasterii

- din 13 posturi, 70% is in counter strike => counter-striker alert => nu prea iti trebe tie banda, daca joci counterstrike

- si nu-n ultimu rand, esti nocturn. useru ti l-ai facut la ora 2 noaptea si thread asta tot la 2 noaptea (1:55).

Get some sleep!!! GOD!

Lol rats... m-ai spart... :))

Link to comment
Share on other sites

Rats, ne-ai uimit pe toti cu extraordinarul tau simt de observatie si cu argumentele tale absolut imbatabile. Daca imi permiti totusi:

2. Daca Linkmania nu se ocupa de problemele Cablelink asta inseamna ca nu se poate posta absolut nimic pe acest subiect? Intra pe forumul de la Computergames si o sa vezi ca desi CG nu are nici cea mai mica legatura cu RDS, oamenii discuta acolo in voie pe tema asta. Din cate am observat, Spatarufl nu s-a adresat vreunui admin Linkmania ci pur si simplu a pus o intrebare altor useri.

4. Greseli de ortografie? Apropo, se scrie "transparency".

5. Cateva zile in plus? In oferta scrie de la 1 iunie, daca am citit eu corect. Nu noi le-am impus data asta, ci ei au stabilit-o. Asa ca normal ar fi fost sa o respecte.

6. Omul nu are semnatura. Aici chiar nu iti pricep indignarea. Este obligatoriu? De cand e asta un semn ca esti "noob"? Fii serios...

8. "Nu ti-ai completat ziua de nastere" alta observatie absolut irelevanta.

9. NU are legatura ce face el pe conexiunea lui, oferta este valabila pentru toti,chiar daca unii folosesc internetul 15 minute/zi.

10. Daca stau si ma uit bine la ora la care ai postat tu, nu esti prea departe de Spatarufl.

In concluzie: gaseste-ti ceva util de facut.

:clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

Wagram ai ramas neschimbat, ma bucur ca mai e si lume cu argumente pe aici.

cate o atentionare finutza cand uni sunt ............. :greutati:

:right:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...