Jump to content
Guest Neon

Cum pot sa-i explic unui copil de vreo 7 ani cum se fac copii

Recommended Posts

Daca ii spui adevarul nu o sa inteleaga oricum ... cum a zis cineva mai sus ... spunei ca mama si cu tata se baga in pat, se iubesc si peste ceva timp apare copilul sau ceva de genu ...

Cum sa spui asa ceva la un copil de 7 ani???

Zi cu barza..nu o sa isi bata nimeni joc de el daca nu stie, pt ca la o varsta ca si asta nu are nimik ca nu sti cum vin copii...

Link to comment
Share on other sites

eu daca as fii i`as spune ca inca nu e pregatit ptr intrebarea asta si ca este foarte mic ptr a sti. I`as spune sa nu se mai gandeasca si daca nu ar intelege i`as spune varianta ca un copil se face din dragoste si el neintelegand nu ar mai intreba ;;)

P.S totusi e bine sa ii spui si adevarul dar nu intr`un mod brutal

Link to comment
Share on other sites

Ma gndeam si la metoda veche dar cred ca deja s-au prins si copii mici ca o pasare nu poate aduce un bebelus

Are 7-8 ani cred ca stie ca barza e o pasare

Arata-i. Ce fete in boscheti? Poate o sa incerce odata, o sa vada ca nu-i vine, dupa care o sa se lase. La 7 ani nu e activ sexual.

Link to comment
Share on other sites

Cel mai amuzant topic de pe tot acest forum acesta e =))=))=))=))=))=)) nu mai pot din ras sa ma opreasca cineva =))=))

Ii zici ca e cumparat de la tigani :violent: Just Joke.

A venit Barza si l-a adus acasa la maicasa,ii arati cat era de mic cand era mic.

Link to comment
Share on other sites

mare smekerie, "cand 2 oameni se iubesc fac nunta ( bagi asta cu nunta la deruta ) si din dragostea lor vine copilul " de aici ai terminat-o cu el , nu o sa te simti aiurea ca l-ai mintit si nici el nu poate spune ca ai mintit , e o chestie de interpretare.

la 7 ani nu stie cum se fac copiii ? da-i drumul din balcon si lasa-l afara cu copilasii, afla tot ceea ce vrea sa stie ba de la baietii mai mari ba de la cei din gasca lui.

PS. ii poti spune ca e infiat :cool2:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...