Jump to content
Mehico

Cele mai "tari" chestii care ti se pot intampla la cinema

Recommended Posts

Ideea am luat-o de pe cinemagia.ro :)

Banuiesc ca majoritatea ati fost macar o data la cinema, unde pe langa film, probabil ati mai avut parte de cateva intamplari neplacute. Exemple: guma lipita pe scaun, copii batuti in cap ce deranjeaza filmul, fie ca le suna telefoanele, fie ca rad (cand nu trebuie), fie ca asa vor ei. Un alt caz este atunci cand sala este plina si vin intarziatii si te deranjeaza incercand sa ajunga la scanulele lor, sau alte evenimente care iti distrage atentia.

Motiv: suntem in Romania

In ultimul timp nu prea am fost la cinema, ba a fost inchis de RADEF, ba am vazut filmele la PC si am considerat ca nu mai e nevoie...etc.

Pe langa numeroasele gume lipite pe scaun pe care deseori le gaseam, mai erau si fazele cand cineva din jurul meu fuma, iar fumul venea pe mine.

Acu cativa ani cand a aparut The Matrix Reloaded, am fost si eu la cinema, iar sigura problema era ca sala era plina, ceea ce-mi displace. Incepea lumea sa fumeze, sa vorbeasca (incet - nu conteaza, eu vreau liniste :D ), sa manance tot felul de snack-uri, seminte...etc. , iar acel sunet este deranjant.

La filmul Dimineata Mortii, statea un prieten langa mine si manca popcorn. Pe la inceput, cand apare primul undead (fetita), el se sperie de infatisarea ei si arunca popcorn pe mine.

La Spiderman, era cinematograf in aer liber, ceea ce inseamna ca era putin frig, scaunele reci si tari (fara burete) si niste copii ce faceau galagie.

Nu prea am avut parte de incidente majore, doar chestii mici si ma bucur :)

Link to comment
Share on other sites

Cel mai penal lucru pe care l`am trait la cinema a fost acum 2 ani cand eram intr`o statiune foarte cunoscuta la Voineasa. Hotelul unde eram cazat avea si cinema si un tip din public cu 2 randuri mai in spate a ragait foarte tare deoarece bause COLA. Va dati si voi seama ca a inceput lumea sa il injure si respectivul a fost dat afara. Am ras cu faza aia de nici nu mi`a mai pasat de film =))

P.S si mi sa ma intamplat alta chestie sa ma duc cu pretena la aceeasi cinema si sa miroase foarte nasol dar asta e :hair:

Link to comment
Share on other sites

Nu am fost in ultimul timp la cinema deoarece este mult mai amuzant , distractiv daca il vezi acasa impreuna cu alti prieteni.

Sa trec la subiect , cel mai enervant este sa ai pe cineva langa tine care vorbeste in soapta , nu te poti concentra deloc la film.

Link to comment
Share on other sites

cel mai enervant e ca la film cand ma duc nu pot sa stau sa ma uit linistit ca

- varul meu (11 ani nu intelege engleza bine :blink: ) si ma pune sa`i traduc :|

- altii rad/vorbesc pe toata durata filmului

- si cum a zis si Mehico , sunetul ala de popcorn , snack's`uri sau seminte :)

Link to comment
Share on other sites

Eram in sala doar eu si un grup de 4-5 romanasi care venisera cu frigiderul dupa ei. :D Mai mult, m-au amenintat ca ma bat dupa film daca nu ma duc sa le cumpar seminte. :rofl1:

Alta data am fost cu un "prieten" si a trebuit sa ma fac ca nu-l cunosc pentru ca respectivul si-a intins confortabil picioarele descaltate pe scaunul din fata (mentionez ca sala era plina). :banghead:

Link to comment
Share on other sites

urasc persoanele care vin la cinema cu grupul de prieteni, dar au vazut deja filmul. desigur ca nu se pot abtine sa impartaseasca prietenilor ca "acum ala o sa-l taie pe alalalt in bucati" sau "la sfarsit ea oricum ramane cu x, nu cu y", iar aceste secrete sunt rostite cu voce foarte puternica, pentru a putea intelege toti din cinema ca respectivul este un adevarat cunoscator.

nu-mi plac oamenii care se pun pe scaunul din fata mea in cinema, pentru ca eu nu mai am unde sa-mi intind picioarele :P (stiu ca nu e chiar un gest finut, dar decat sa amortesc... :D)

pe principiul telefoanelor mobile... una e cand suna, dar si mai bine e cand persoana apelata raspunde: " da, ba... uite, la un film... frate, ai fost ieri la chef la aia?... si te combinasi?... ba, hai sa-ti zic ce-am facut eu aseara...." si discutia continua, cu filmul pe fundal pt toti spectatorii, la infinit.

desigur ca exista si concursuri de nimerit pe x sau pe y cu floricelele de popcorn in timpul filmului... ca doar sunt multe si ieftine in punga, iar filmul e ceva psihodrama si nu-l are pe van damme in rolul principal.

vizionare placuta ;)

Link to comment
Share on other sites

Nu suport la cinema copii care tipa prin sala sau persoanele care se joaca pe telefon sau vb cu voce tare si persoanele care se ridica in piceoare si se plimba prin sala.

Link to comment
Share on other sites

Depinde si de film..daca e o comedie nu ma deranjeaza rasetele si comentariile. Dar la orice alt gen de film tot ce comenteaza lumea din jur ma supara tare. Ca sa nu ma deranjeze mirosurile si plescaitul celorlalti imi cumpar si eu un suc si floricele :D

Guma de mestecat pe scaune...fum de tigara..palme, nu am intanlit

Link to comment
Share on other sites

Ultima data cand am fost la film ...deasupra mea 2 indragostiti isi dadeau la moloz

nu m-am putut abtine :rofl1:

/ontopic

aveam un tip in sala care tot bea nu stiu ce fanta in fata mea si ragaia porcul in prostie si cu nesimtire si era sala plina ca era premiera de atunci nu am mai fost la cinema, daca vreau sa aud ragaituri la film stau acasa trag filmul pe DVD ma duc in camera cealalta ii dau o bere lu tata si il pun sa ragaie la film

Link to comment
Share on other sites

Am fost la destule filme @ cinematograf ... nu prea am avut parte de incidente, eu eram deobicei incidentul :D ... mai ales la Ice Age 2 ... radeam in hohote de nebun [imi place veverita aia prea mult] ... si mai bausem si suc [garla] ... ragaiam en-gro ... si mai toti se holbau la mine ... si n-am vazut finalul ca l-am scos pe unu afara ca m-a bagat in orificiile bunicii si a mamei ;) ... aiha :P

Link to comment
Share on other sites

Vreau si eu sa fiu amenintat asa :kar:

Am tot vazut ca te pricepi la cuvinte + ca esti destul de civilizat in limbaj , dar totusi am o curiozitate : ce constitutie fizica ai?(stiu ca nu este decisiva...dar sunt curios ce impresie lasi la prima vedere intr-un preludiu de incaierare)

OT : ....satul si eu de problemele aparute prin cinematografe , ca de altfel care se intalnesc in majoritatea locurilor publice : cinema , teatru , ghisee , biblioteca , sali de curs ....etc.

Link to comment
Share on other sites

Am fost la destule filme @ cinematograf ... nu prea am avut parte de incidente, eu eram deobicei incidentul :D ... mai ales la Ice Age 2 ... radeam in hohote de nebun [imi place veverita aia prea mult] ... si mai bausem si suc [garla] ... ragaiam en-gro ... si mai toti se holbau la mine ... si n-am vazut finalul ca l-am scos pe unu afara ca m-a bagat in orificiile bunicii si a mamei ;) ... aiha :P

E bine ca te si mandresti cu asta.

Am tot vazut ca te pricepi la cuvinte + ca esti destul de civilizat in limbaj , dar totusi am o curiozitate : ce constitutie fizica ai?(stiu ca nu este decisiva...dar sunt curios ce impresie lasi la prima vedere intr-un preludiu de incaierare)

In jur de 1,75 si 60 de kilograme (ectomorf). Intr-un "preludiu de incaierare" pot lasa 2 impresii:

1. ca sunt foarte usor de batut;

2. ca stiu sa bat, din moment ce nu ma tem de violenta si pot ramane calm indiferent de situatie.

Ai dreptate, constitutia fizica nu este decisiva. Psihicul este cel mai important. Desigur, nici sa sari la bataie cu oameni de 2 metri si 100 de kilograme nu este o idee foarte buna.

Link to comment
Share on other sites

E bine ca te si mandresti cu asta.

In jur de 1,75 si 60 de kilograme (ectomorf). Intr-un "preludiu de incaierare" pot lasa 2 impresii:

1. ca sunt foarte usor de batut;

2. ca stiu sa bat, din moment ce nu ma tem de violenta si pot ramane calm indiferent de situatie.

Ai dreptate, constitutia fizica nu este decisiva. Psihicul este cel mai important. Desigur, nici sa sari la bataie cu oameni de 2 metri si 100 de kilograme nu este o idee foarte buna.

astea asa ca on topic a>:)?

PS la film..am nimerit la Patria cand isi filma Craioveanu emisiunile alea tampite..a venit imbracat in blana cu palarie de vanator pe cap. Pe la jumatea filmului a scos o portavoce si a inceput sa urle in ea tot ce urma sa se intample mai departe

Inutil sa spun ca a luat bataie de la o tipa voinica cu poseta peste fata si in cap =))

Poate ati vz ca a fost si la tv episodul :happy1:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...