Jump to content
shb

Fake or real Magic? o0

Recommended Posts

nu stiu ce aveti cu criss angel, e unul dintre ci mai buni magicieni, a castigat de 2 ori la rand magicianul anului (poate chiar de 3 ori), magia la tv se vede total diferit de cea fata in fata.

shourile de magie sunt pt amuzament, daca stam sa zicem la fiecare ca e fake si e naspa ca e fake de ce ne mai uitam. nu ziceti si de d-zeu ca e fake?? adica criss a mers pe apa, s-a ridicat la cer, a transformat apa in bere etc.

Criss Angel este singurul "magician" faimos care a fost prins cu trucurile aranjate din culise , adica cu specatatori platiti .. daca o sa dai un search pe youtube o sa vezi filmulete originale pe care sunt demonstrate si argumentat frumos(cu stop cadruri si zoom'uri) aranjamentele din culise ..

Ideea e ca "magiile" lui Cris Angel sau David Blaine sunt chestii care se leaga de tehnologie si nu de indemanare.

Te-ai uitat la David Blane street magic ? E suerb filmuletul ... iar tot ce e in el este 95% indemanare (multe trucuri cu carti/obiecte/cu nr. si multe multe alte trucuri clasice , facute ca la carte <--pe unele dintre ele le fac si eu ..diferenta dintre mine si el este o mare prapastie de dexteritate si rapiditate)

PS: David Blaine fan :wub:

Link to comment
Share on other sites

ShadyMonto daca te uitai atent si la david blaine in filmele de pe odc, ca la tv erau altfel montate, observai in unele secvente raven-ul in mana, o gresala la efectul "invisible deck", la levitatie, etc.

daca stai sa analizezi obeservi greseli nu poate sa iasa perfect, mai ales la cand te filmeaza cam din toate unghiurile :)

ps: ati vazut cum a nimerit numerele de la loterie? aia cum a facut-o? o fi aranjat cu aia de la loterie, cred ca aia a fost cea mai tare.

ps:

wayne houchin a "inventat" trucu
Link to comment
Share on other sites

^ la minutul 1:11 face schimb cu altcineva, daca va uitati atent observati ca in multe trucuri existe secvente in care draga doamne nu l-a putut filma cum trebuie, avand timp sa faca asa zisa iluzie :P

btw: david blaine e mult mai bun :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...