Jump to content
shb

Fake or real Magic? o0

Recommended Posts

E celebru Criss Angel pentru ce face..

dar totusi sunt doar montaje video nimic real :)

Chiar am vazut un filmulet in legatura cu primul postat de tine in care era demonstrat ca este defapt fake

Ceva cu lumina cerului.. intr-un cadru era lumina in amiaza mare iar in altu deja se inserase :) cam asa ceva..

Link to comment
Share on other sites

Cel care cred ca face chestii din astea e ala de la AXN , negrotelul ala` :D nu mai stiu exact cum il cheama ... :P dar sunt sigur ca acele chestii sunt adevarate si nu fake .

Criss Angel = Fake .

Link to comment
Share on other sites

si asta poti sa zici ca e fake ? oO chiar nu vad nimic deasupra lui ca sa il ridice in aer sau alte chestiii...

@LE :blk ala nu e fake..ori este foarte rapid de mana , ori stie exact unde se aseaza cartile si cum sa le amestece ca sa sara..poate unii stiti trucu ala cu 21 de carti..daca nu poate candva vreodata ne vom intalnii si vi'l voi arata cu cea mai mare placere

Edited by strongestman
Link to comment
Share on other sites

Tot ce a facut Criss Angel vreodata e fake. Publicul este platit.

El nu da showuri live.

Daca vrei trucuri adevarate LIVE si care sa te lase masca cu adevarat, uite-te la copperfield.

asta nu e fake :P

astea imi plac mie :D

Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce aveti cu criss angel, e unul dintre ci mai buni magicieni, a castigat de 2 ori la rand magicianul anului (poate chiar de 3 ori), magia la tv se vede total diferit de cea fata in fata.

shourile de magie sunt pt amuzament, daca stam sa zicem la fiecare ca e fake si e naspa ca e fake de ce ne mai uitam. nu ziceti si de d-zeu ca e fake?? adica criss a mers pe apa, s-a ridicat la cer, a transformat apa in bere etc.

singurul care e foarte bun si nu e fake 100% e derren brown si asta o spun pt ca am vazut la o tiganca pe strada russian scamm, ce face si derren.

si magia se mai bazeaza si pe slight of hand si daca esti bun poti sa faci oriunde si sa nu se prinda nimeni.

acum vreo 2 ani eram la metrou la unirii si facem magie la niste prieteni si mai vine unu pe acolo i-am aratat unele dintre cele mai bune trucuri pe care le stiam atunci am stat vreo 30 de min acolo a plecat ala speriat de parca eram anticristu, magia fata in fata la straini e "criminal" de puternica (prieteni se mira intreaba cum nu reactioneaza asa ca te cunosc) la tv nu e puternica nici macar la jumatate.

pana nu te documentezi si nu incerci tu pe oameni nu iti dai seama cat de puternica e magia. nu mai ziceti ca e fake uitati-va la show si distrati-va.

Link to comment
Share on other sites

The Wizard, ai probleme?

Nu exista magie, doar trucuri. Nu mai spune ca "nu e fake 100%". TOTUL e fake.

Ideea e ca "magiile" lui Cris Angel sau David Blaine sunt chestii care se leaga de tehnologie si nu de indemanare.

Spre exemplul cand David Blaine musca dintr-o moneda apoi scuipa bucata la loc si se lipeste de moneda. Aia e o moneda speciala din cauciuc. Nu e nici o indemanare acolo.

Foarte bun este, dupa cum ziceam, David Copperfield. Cei "moderni" se bazeaza mai mult pe tehnologie decat pe indemanare si trucurile clasice si de efect.

Link to comment
Share on other sites

blk n-am nicio problema, vad ca tu nu intelegi sensul cuvintelor mele

singurul care e foarte bun si nu e fake 100% e derren brown si asta o spun pt ca am vazut la o tiganca pe strada russian scamm, ce face si derren.
de aici intelegi cum crezi tu ca e bine

acum slight of hand nu e fake nici macar 0.00001 la % e mai real decat esti tu si foarte periculoasa(in anumite cazui). si criss angel are trucuri care sunt facute cu slight of hand deci de aici => ca afirmatia da ca totul e fake e incorecta.

sau explica-mi si mie ce intelegi tu prin fake ca eu sunt dala "cu probleme" si nu inteleg.

david blaine are foarte multe trucuri cu carti deci tehnologia nu prea e.

aduceti-va aminte cand erati mici si va uitati la copperfield zicea unu ca e fake? ziceati ca e magie. acum cu internetul asta dai pe youtube si vezi tot felul de "magicieni" care abia tin un pachet de carti in mana si iti arata cartea de parca ar fi pinochio cu mana de lemn.

si cand ziceti ca ceva e fake(trucat) dati si niste explicatii sau vreti sa va credem pe cuvant?

Etymology

Sleight of hand is often mistakenly written as slight of hand. Sleight, meaning dexterity or deceptiveness, comes from the Old Norse sl?g?, while slight, meaning slender or frail comes from the Old Norse slettr. Apart from their pronunciation they have nothing else in common.

sry pt gresala de scriere...

ps:

deci cuvandtul fake pt magii nu e bun, deoarece exista.

sfatul meu cand va uitati la show-uri de magie sa va uitati cu placere sa va distrati, ca la film cand te duci si il impusca pe unu si tasneste sangele din ala nu cred ca ziceti ca e fake

ps: indian rope enjoy :)

versiunea originala e foarte veche, nu existatu camere pe atunci si se pare ca nimeni nu stie cum sa o faca multi cred ca e doar un mit.

tara mama a magiilor e india din cate stiu eu, iar americanii au stricat magia, deoarece astia pt bani fac orice.

unele magii sunt trucate, stiu si eu asta ca nu m-am nascut ieri dar sunt frumoase si asta conteaza

care vrea showuri marfa i-asi recomanda Dirty Tricks (nu stiu daca o sa il gasiti, pe torente externe poate)

si T.H.E.M 1 si 2 (le gasiti mai usor) si incercati si filmele lui derren brown sunt foarte bune

Remember: A real magician never tells how a trick is done.

Link to comment
Share on other sites

ahahaha cum sa credeti ca magiile cu criss sunt adevarate :) , mie lene sa caut eu acuma nishte filmulete pe youtube in care arata cat de fake sunt toate "magiile" lui . Poate o sa revin maine cu filmuletzele :)

"

Link to comment
Share on other sites

sunt simple iluzii optice,daca vreti sa intelegeti uitativa pe protv e iluzionistu ala e roman (e chel nu stiu numele).are emisiune seara si a fost invitat la nasu acum ceva vreme si a facut senzatie!dar a recunoscut ca e foarte agil si talentat si executa perfect iluzii!exact asta face si criss angel...am vazut pe unu pe net zicea ca e mesia =)) get a life =))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...