Jump to content
LeNaRiO*PO

Chestionar Masini

Chestionar Masini  

36 members have voted

  1. 1. Renault Laguna vs Skoda Octavia 2

    • Renault Laguna 2.0 TDI , full options .
      9
    • Skoda Octavia 2 2.0 TDI Full options .
      27


Recommended Posts

Sunt foarte derutat in ceea ce priveste o masina noua . Au ramas 2 optiuni , pretul este acelasi la amandoua, undeva la 20.000 euro , dar nu stiu ce alegere sa fac .

1. Renault Laguna 2.0 TDI , full options .

2. Skoda Octavia 2 2.0 TDI Full options .

As dori justificari pt raspunsul/alegerea facuta pentru a`mi forma si eu o parere . Ambele masini le`am vazut la showroom cum arata , dar vreau sa fac alegerea cea mai buna din toate punctele de vedere. Astept pareri/sfaturi/sugestii/ de la cei care au avut/sau care au in proprietate/au prieteni care au acestea sau au auzit despre ele sau pur si simplu pareri dar nu aruncate sau ceva de genul lasa ca e Renault/Skoda . Va multumesc anticipat .

@garf : Daca postez chestionar inseamna neaparat ca imi iau eu masina ? E pentru FAMILIE , nu o conduc eu .

Va rog sa va abtineti de la comentarii de genul E pentru tine masina? sau Masina la 13 ani?" si sa ramaneti ontopic . Nu am facut thread`ul asta ca sa precizez scopul masinii , doar ca sa cer pareri , nu cred ca e treaba nimanui varsta mea sau altceva . Vedeti`va de treaba voastra in situatii de genu` asta , k? Daca nu va intereseaza thread`ul , nu postati ! Daca se continua cu offtopic , rog un moderator sa inchida thread`ul .

=((

ps. CUMPARATZI o Skoda Octavia 2 RS :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

@garf : Daca postez chestionar inseamna neaparat ca imi iau eu masina ? E pentru FAMILIE , nu o conduc eu .

Va rog sa va abtineti de la comentarii de genul E pentru tine masina? sau Masina la 13 ani?" si sa ramaneti ontopic . Nu am facut thread`ul asta ca sa precizez scopul masinii , doar ca sa cer pareri , nu cred ca e treaba nimanui varsta mea sau altceva . Vedeti`va de treaba voastra in situatii de genu` asta , k? Daca nu va intereseaza thread`ul , nu postati ! Daca se continua cu offtopic , rog un moderator sa inchida thread`ul .

auzi piciule ia nu fi tu tare in gura!in primu urand uitate unde ai postat apoi da cu papagalul aici !

CLOSE this topic or move it ! :banghead:

WarnUP

Link to comment
Share on other sites

Octavia, clar - calitate germana. Pe langa asta, Renaulturile sunt destul de scump de intretinut - cel putin chestia asta se aplica la masinile mai mici, dar ma indoiesc ca ar fi vreo diferenta la masinile mai mari.

Adjudecat ... francezii "is scumpi" ;). Octavia ... rupe Laguna ... cam la toate [confort, siguranta, design ... posibil umpic si la demaraj :D]

Link to comment
Share on other sites

@garf : Daca postez chestionar inseamna neaparat ca imi iau eu masina ? E pentru FAMILIE , nu o conduc eu .

Va rog sa va abtineti de la comentarii de genul E pentru tine masina? sau Masina la 13 ani?" si sa ramaneti ontopic . Nu am facut thread`ul asta ca sa precizez scopul masinii , doar ca sa cer pareri , nu cred ca e treaba nimanui varsta mea sau altceva . Vedeti`va de treaba voastra in situatii de genu` asta , k? Daca nu va intereseaza thread`ul , nu postati ! Daca se continua cu offtopic , rog un moderator sa inchida thread`ul .

:clap: pentru varsta ta imi pari destul de matur in gandire ...cel putin prin vb spuse de tine in topicul asta.

Acelasi lucru , din pacate, nu-l pot spune si despre vudu , care spune : "auzi piciule ia nu fi tu tare in gura!in primu urand uitate unde ai postat apoi da cu papagalul aici !" .... mie unu sincer nu mi s-a parut sa fi "tare in gura" .... poate ti-a adresat asta doar ca il acoperi pe el sau poate fustrat mintal de cei mai mici in varsta ca el....who knows :dontknow:

Octavia ... rupe Laguna ... cam la toate [confort, siguranta, design ... posibil umpic si la demaraj ]

:blink:

La siguranta Laguna e mai bun .... designul depinde de gustul fiecaruia ..mie unu skoda mi se pare banala ; iar la motorizare ambele sunt la egal. Singurul lucru cert la care Skoda intrece Laguna este consumul si se pare si intretinerea (care insa pot fi de ajuns in luarea unei decizii)

Link to comment
Share on other sites

Sunt foarte derutat in ceea ce priveste o masina noua . Au ramas 2 optiuni , pretul este acelasi la amandoua, undeva la 20.000 euro , dar nu stiu ce alegere sa fac .

1. Renault Laguna 2.0 TDI , full options .

2. Skoda Octavia 2 2.0 TDI Full options .

As dori justificari pt raspunsul/alegerea facuta pentru a`mi forma si eu o parere . Ambele masini le`am vazut la showroom cum arata , dar vreau sa fac alegerea cea mai buna din toate punctele de vedere . Astept pareri/sfaturi/sugestii/ de la cei care au avut/sau care au in proprietate/au prieteni care au acestea sau au auzit despre ele sau pur si simplu pareri dar nu aruncate sau ceva de genul lasa ca e Renault/Skoda . Va multumesc anticipat .

Renault - The safest cars you can drive :right: (as alege masinile Renault pentru siguranta lor)

Link to comment
Share on other sites

Sunt foarte derutat in ceea ce priveste o masina noua . Au ramas 2 optiuni , pretul este acelasi la amandoua, undeva la 20.000 euro , dar nu stiu ce alegere sa fac .

1. Renault Laguna 2.0 TDI , full options .

2. Skoda Octavia 2 2.0 TDI Full options .

As dori justificari pt raspunsul/alegerea facuta pentru a`mi forma si eu o parere . Ambele masini le`am vazut la showroom cum arata , dar vreau sa fac alegerea cea mai buna din toate punctele de vedere . Astept pareri/sfaturi/sugestii/ de la cei care au avut/sau care au in proprietate/au prieteni care au acestea sau au auzit despre ele sau pur si simplu pareri dar nu aruncate sau ceva de genul lasa ca e Renault/Skoda . Va multumesc anticipat .

Renault - The safest cars you can drive :right: (as alege masinile Renault pentru siguranta lor)

Link to comment
Share on other sites

sunt curios ce rost are acest topic totusi. cand o sa le spui parerea ta parintilor si ei o sa te intrebe "de ce?", tu o sa le spui ca asa au zis niste baieti pe un forum de gaming sau o sa dai argumentele date de noi? oricum sunt sigur ca ai tai parinit nu vor tine cont de parerea ta, pentru ca nu sunt foarte multi ce o fac.

Link to comment
Share on other sites

@garf : Daca postez chestionar inseamna neaparat ca imi iau eu masina ? E pentru FAMILIE , nu o conduc eu .

Va rog sa va abtineti de la comentarii de genul E pentru tine masina? sau Masina la 13 ani?" si sa ramaneti ontopic . Nu am facut thread`ul asta ca sa precizez scopul masinii , doar ca sa cer pareri , nu cred ca e treaba nimanui varsta mea sau altceva . Vedeti`va de treaba voastra in situatii de genu` asta , k? Daca nu va intereseaza thread`ul , nu postati ! Daca se continua cu offtopic , rog un moderator sa inchida thread`ul .

man la ce te astepti daca postezi "sunt confuz in privinta masinii?" o zici asa de parca tu ti-ai cumpara-o.. mai ales ca ne intrebi pe noi :blink: nush dar mie asta mi se pare a lauda zau .. :/ adica sunt zeci de forumuri unde puteai intreba si primeai raspunsuri mult mai bune...da na :/

Link to comment
Share on other sites

@vudu : Ai grija la limbaj eu nu m`am pus in gura cu nimeni . Cine esti tu sa`mi spui pici?Pici spune la altcineva .

Hai ca se da in offtopic . Rog un global sa inchida thread`ul ca vad ca puneti tot felul de intrebari de ce ne intrebi pe noi etc , sau ca parintii nu tin cont de parerea ta etc , asta nu`i treaba ta .

@kebba : Ce aveti ma?Cica lauda ? OMG . Cer o parere . :\ Hai Closed si gata ca dupa aia ma uraste toata lumea .

@ahi : Fii sigur ca nu pun topicul la vrajeala , sau doar din lipsa de ocupatie , am si altceva mai bun de facut decat dinastea . Eu ma interesez de masini , dar vad ca voi o dati in diverse.

N`oi fi eu om mare , da` nu incepeti cu misto`uri legate de varsta mea . Nu cred ca am facut nimic ca sa merit misto`urile si pe privat . Acum va credeti nu stiu ce critici sau ma rog , lasa . N`are rost

Singurii care mi`au fost de ajutor in toata treaba au fost oldman , Radu , si mai ales Shadymonto . Iti multumesc Shady pentru toate informatiile folositoare .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...