Jump to content
alecs

S-a stins Moţu Pittiş

Recommended Posts

Boala l-a doborât pe Florian Pittiş. Artistul s-a stins, în jurul orei 15, la Institutul Oncologic Fundeni, unde era internat de două săptămâni. Starea lui s-a agravat de la o zi la alta, iar cancerul de prostată de care suferea s-a transformat în metastaze multiple.

Florian Pittiş a fost internat luni de urgenţă la Institutul Oncologic Fundeni, după ce cu o săptămână înainte făcuse un set de analize tot la Institutul Fundeni.

Familia a ţinut la confidenţialitate şi le-a cerut medicilor să nu vorbească cu presa despre starea artistului. Şi Florian Pittiş a dorit ca informaţiile privind starea sa de sănătate să nu fie divulgate presei sau persoanelor neautorizate, a declarat medicul Mădălina Drăgănescu, citând o notă semnată de Florian Pittiş, pe 2 august. Medicul care l-a îngrijit pe artist a spus că acesta a suportat ultima perioadă din viaţă cu mult umor şi demnitate.

Cunoscut interpret de muzică folk şi om de radio, Florian Pittiş era alintat cu porecla de Moţu. S-a născut pe 4 octombrie 1943 la Bucureşti şi a devenit cunoscut într-un trio cu Anda Călugăreanu şi Dan Tufaru, iar mai târziu, în Cenaclul Flacăra.

Între 1992-2001 a cântat alături de Pasărea Colibri. A jucat şi în câteva filme: Gioconda fără surâs, Adio, dragă Nela, Veronica se întoarce, Înnebunesc şi-mi pare rău. Cunoscută este şi pasiunea sa pentru fotbal, Pittiş fiind membru al Clubului Aristocratic al Rapidului.

Sursa: Realitatea TV

Link to comment

Rip.

o pierdere mare pentru tara noastra :(

HMMM

SAI FIE TARINA USOARA >>>DAR NU CRED K E KIAR 1 PIERDERE MARE

IN AFARA D ASTA SA STI K NIMENI NU ESTE D NEINLOCUIT P PAMINT

NIMENI NU ESTE UNIK IN NICIUN FEL >>> E SCRIS ASTA IN ADNUL UMAN

=P

Link to comment
Guest Aurasha

Florian Pittiş sa te odihnesti in pace si nu uita ca aici a existat cineva caruia i-a placut de tine cat timp erai in viata nu dupa moarte asa cum s-a intamplat in cazul Laurei Stoica si in cazul altor artisti !

Un artist se apreciaza atat timp cand e viu nu cand acesta moare! :angelsmile: :angelsmile: :angelsmile: :angelsmile: :angelsmile:

Link to comment

RIP :(

CIPO, n-ai nici o treaba cu subiectul asta

ZAU

CITI ANI AI ???

EU KIAR AM TRAIT IN LUMEA ASTA SI POT SPUNE K STIU MAI MULTE

APROPO CUM CREZI K A AJUNS IN TVR SAU DIRECTOR D RADIO ???

NIK D ZIS C ERA AL LUI ERA DAR CONSTIINTA AIA CU CARE S LAUDA ???

DEFAPT K SI ALTII DIN RO

=P

Link to comment

ZAU

CITI ANI AI ???

EU KIAR AM TRAIT IN LUMEA ASTA SI POT SPUNE K STIU MAI MULTE

APROPO CUM CREZI K A AJUNS IN TVR SAU DIRECTOR D RADIO ???

NIK D ZIS C ERA AL LUI ERA DAR CONSTIINTA AIA CU CARE S LAUDA ???

DEFAPT K SI ALTII DIN RO

=P

Bai frate, da' ce dumnezo' scrii acolo, ca nu inteleg nimic... esti bun sa-mi pui la dispoozitie si traducerea in romana?

Legat de Pitis, imi pare rau pentru el, imi placea cum povestea la teleenciclopedia.

Link to comment

Odihneascase in pace.

IN AFARA D ASTA SA STI K NIMENI NU ESTE D NEINLOCUIT P PAMINT

NIMENI NU ESTE UNIK IN NICIUN FEL >>> E SCRIS ASTA IN ADNUL UMAN

=P

In primul rand cipo scrie mai sa intelegem nu mai scrie ca un analfabet si pe deasupra si cu caps lock .

Ma nu vreu sa te insult dar nu pot sa ma abtin sa nu spun ca esti foarte prost .Daca tu poti fi inlocuit nu inseamna ca si altii pot fi inlocuiti.

Fiecare este unic in felul lui.

Link to comment

RIP, imi pare rau pentru el. Se sting toti marii artisti in ultima vreme care nu se sting de batranete :(.

Odihneasca-se in pace!

M0rtix, CIPO, sfatul meu e sa nu mai postati aici... M0rtix pentru spam, CIPO, nu stii sa apreciezi un artist adevarat :(.

Link to comment

ZAU

CITI ANI AI ???

EU KIAR AM TRAIT IN LUMEA ASTA SI POT SPUNE K STIU MAI MULTE

APROPO CUM CREZI K A AJUNS IN TVR SAU DIRECTOR D RADIO ???

NIK D ZIS C ERA AL LUI ERA DAR CONSTIINTA AIA CU CARE S LAUDA ???

DEFAPT K SI ALTII DIN RO

=P

Nu stiu cati ani ai tu, da' stiu sigur ca ai mancat resursele Pamantului degeaba. ;)

Link to comment

Eu cred ca peste 70% din cei care au postat aici nici nu au auzit de Florian Pittis inainte de threadul asta :)

Oricum RIP Motu

:right: MARE DREPTATE AI

C SA VA ZIC >>>CITA FATARNICIE SI DEMAGOGIE IN VOI

EU KIAR LAM CUNOSCUT PERSONAL >>>IN LAPTARIA LU ENAKE/BARUL ACTORILOR DIN TEATRUL NOTARRA/CASA ELIAD SI NU NUMAI

VOI ???>>>LA TV/RADIO/SCENA>>>ETC

NU MA COBOR LA MINTEA VOASTRA SA VA RASPUND CU ACELEASI EXPRESII PT CARE NORMAL AR FI SA IEI SUSPEND P FORUM SAU MACAR WARN PT JIKNIRILE ADUSE ALTOR USERI

CIT DESPRE FELUL IN CARE SCRIU SI FAPTUL K NU INTELEGI C SCRIU ASTA DENOTA SI CITA SCOALA AI >>>DEFAPT KIAR NU KONTEAZA PT MINE LUCRUL ASTA

=P

Link to comment

:right: MARE DREPTATE AI

C SA VA ZIC >>>CITA FATARNICIE SI DEMAGOGIE IN VOI

EU KIAR LAM CUNOSCUT PERSONAL >>>IN LAPTARIA LU ENAKE/BARUL ACTORILOR DIN TEATRUL NOTARRA/CASA ELIAD SI NU NUMAI

VOI ???>>>LA TV/RADIO/SCENA>>>ETC

NU MA COBOR LA MINTEA VOASTRA SA VA RASPUND CU ACELEASI EXPRESII PT CARE NORMAL AR FI SA IEI SUSPEND P FORUM SAU MACAR WARN PT JIKNIRILE ADUSE ALTOR USERI

CIT DESPRE FELUL IN CARE SCRIU SI FAPTUL K NU INTELEGI C SCRIU ASTA DENOTA SI CITA SCOALA AI >>>DEFAPT KIAR NU KONTEAZA PT MINE LUCRUL ASTA

=P

Nu-i pasa nimanui despre tine si pe cine ai intalnit tu. Du-te inapoi la MU ca poate acolo te suporta sa scrii ca un copil cu probleme serioase in dezvoltarea neuronala.

Cat despre topic.. RIP.

Link to comment

First of all...RIP ptr. un actor/muzician/compozitor de marca din "Garda Veche"

Second...CIPO - e "Jignire" nu "JIKNIRE" , "BARUL ACTORILOR DIN TEATRUL NOTARRA" - "Barul Actorilor din Teatrul NOTTARA (daca s-a infiintat vreun teatru nou NOTARRA imi cer scuze) , cat despre scoala pe care o acuzi tu , stai tu calm...Cel putin nu stam pe Mirc sau pe Y!Messenger toata ziua, sa ne bucuram de prescurtarile de genul "K" , "C" , "KIAR".

P.S. - s-a inventat limba romana cu "î" din "a", adica litera asta mai speciala "â"...Try to remember this!

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...