Jump to content
udvaritibor92

Ne controlam emotiile, sentimentele?

Recommended Posts

maniac esti ma ala, cu emotiile la contul de steam, ai de plm :blink: Si celalalt cu killurile lui magnifice ... omg ! :comp2:

O.T. se pot controla, depinde de persoana, de vointa, de motiv etc

Frate mi-o fost furat de 2 ori contu' de steam de-aia am emotiile alea. Sry k nu am specificat mai sus. Bine,dak zici u manianc... :)

Link to comment
Share on other sites

Eu le pot controla nu am avut niciodata probleme din cauza asta

mai ce de descurcareti pe aci. Sentimentele si trairile interioare sunt de acord ca putem sa nu le aratam , cat despre controlat ..mi se pare aproape imposibil.

Cu emotiile e alta prbl , cand este cazul ma straduiesc din rasputeri sa nu arat ca m-am emotionat ...dar nu prea reusesc intotdeauna : transpiratia , ochii , roseala din obraji , etc. te tradeaza. De exemplu la Bac , la Romana oral (fiind prima proba) eram terminat..aratam ok la prima vedere , dar ma simteam ca draq : un mare gol in stomac de imi venea sa pic pe jos.

Link to comment
Share on other sites

Deci intrebarea era daca ne putem controla sentimentele. Nu daca puteti sa va abtineti, sau sa va controlati...

Sa dau un exemplu, tu daca esti nervos pe ceva ce nu poti sa schimbi poti sa realizezi asta si sa faci sentimentul aceea sa dispara?

Link to comment
Share on other sites

Dap in real life le controlez si uneori chiar le ascund prea bine ... insa cand stiu ca momentul e potrivit le dau drumul emottilor si sentimentelor.E haideti recunoasteti ca dupa o zi grea sau trista ...cati dintre noi nu plang cand ajung in pat.(in liniste desigur)

Cat despre gaming le controlez perfect.Nu injur in joc .Si stiu ca totul e doar un joc asa ca nu am de ce sa ma tem

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...