Jump to content
boul

Mesaj Catre Aradeni...

Recommended Posts

Dragi concitadini... ash vrea sa shtiu dak shi la voi se intampla urmatorul fenomen: de cateva zile incoace merge netul cam cu 200 kb/s, deci o viteza relativ "mirifika" :lol: in timpul zilei, in schimb exista un ping devastator shi un laag pe masura :( ... am intzeles de la oamenii care au venit sa cableze zona in care lokuiesk eu ca se separa cablul TV(rcs) de retzeaua de net shi telefonie RDS...

Eu jok Call of Duty pe Linkmania shi am un ping dimineatza sub 50... in jurul orei 13.00 o ia razna shi seara ma trezesk cu pingoace de 250-300 cateodata shi laag imens !!! probabil ca shi alte jokuri sunt afectate de aceeashi problema... va rog sa va spunetzi parerea, makar in semn de solidaritate :pray: shi sa speram ca lukrurile merg inspre bine :right:

:blink:

P.S. scuze anticipate moderatorilor de forum dak nu am mai dat search sa vad dak nu exista un topik cu tema asta... dar nu mai am rabdare shi ma seaka la kulme situatzia netului oferit de RDS Arad :(

Link to comment
Share on other sites

P.S. scuze anticipate moderatorilor de forum dak nu am mai dat search sa vad dak nu exista un topik cu tema asta...

chiar eu am facut asa ceva si am primit o rezistenta inversunata de la oameni care se multumeau fiindca "merge mai bine ca dail-up-ul".

am vrut sa va dau si link-ul la threat da am impresia ca a fost sters :dontknow:

oricum eu eram asa de nervos ca pur si simplu ii acuzam dur de incompetenta pe cei de la rds, etc...... si atunci am avut reactii chiar de la moderatori

oricum bou sa stii ca te sustin si astept si eu ziua in care va merge netul normal si in arad

de exemplu aseara am patit ceva foarte bizar:

1. viteza de 200 kbps (24 kBps)

2. ping pe orice server am fost de 150-200 :comp2:

3. lag f mic si nici decum ca si cel aferent unui ping asa de mare :whistle:

asa ca am impresia ca pana nu termina lucrarile baietasii de la rds/rcs/rdstel nu va fi ceva logic in legatura cu netul in arad

oricum pana la iarna mai este timp :crybaby:

Link to comment
Share on other sites

Slim eu am cerut scuze anticipat, la starea in care eram (oboseala + nervi shi plus ca nu sunt un utilizator prea "avansat" in ale net-ului) cred ca potzi shi tu sa ma intzelegi... shi pe violin de ce sa-l sun ? sa fiu inka un user amarat pe capul lui ? in plus shtii shi tu ce bagat in seama este un user cu ab de 9$... eu vreeam sa shtiu ce parere au aradenii de chestia asta, le merje la fel de "bine" ca shi mie ? sau intradevar am EU o problema cu net-ul...

Respekt, :blink:

P.S. Slim eshti cumva aradean ?

Link to comment
Share on other sites

Dragi concitadini... ash vrea sa shtiu dak shi la voi se intampla urmatorul fenomen: de cateva zile incoace merge netul cam cu 200 kb/s, deci o viteza relativ "mirifika"  in timpul zilei, in schimb exista un ping devastator shi un laag pe masura  ... am intzeles de la oamenii care au venit sa cableze zona in care lokuiesk eu ca se separa cablul TV(rcs) de retzeaua de net shi telefonie RDS...

Eu jok Call of Duty pe Linkmania shi am un ping dimineatza sub 50... in jurul orei 13.00 o ia razna shi seara ma trezesk cu pingoace de 250-300 cateodata shi laag imens

Sunt din Arad si aceeasi problema o am si eu. Merge bine dimineata iar seara imi vine sa inebunesc. Si la mine in zona se lucreaza puternic ,se trag cabluri si cind am intrebat muncitorii ce fac au zis ca suplimenteaza reteaua. Oare va fi bine vreodata? Da dimineata am si eu pingul in jur de 50. Seara in cod cind vreau sa intru in alta camera ma dau cu capul de pereti pina reusesc sa intru! De la lag ma gindesc. :blink:

Link to comment
Share on other sites

boul, da; sunt din arad. si problema cu pingurile mari ii antica si la fel de enervanta.

...si cand stam sa ne gandim ca suntem la 50 de km de timisoara care zici ca-i alta tsară...

Link to comment
Share on other sites

Totul in jurul nostru merge struna la Timisoara e bine la Oradea e bine ,nu stiu la Deva dar daca si acolo merge bine atunci noi sigur am gresit cu ceva de ne merge asa prost. Apropo am vorbit cu un linior (cel ce intinde cablurile la rds) si a zis sa stam linistiti ca acum separa Tv-ul si Telefonul de Net si cind sunt gata fac Upgrade la server si va merge super. :D Cica a spus ca "Iarna nu--i ca Vara". :D

Link to comment
Share on other sites

Guest adriansuciu

teoretic merge bine la Timisoara ... spionii mei spun ca nu e chiar OK nici acolo ... check this out ... about RDS ...

in rest , ce au spus si ceilalti ... merge download-u bine dar pe linkmania e jale , chiar ca dai in pereti si fugi printre gloantze ...

daca vrei CoD , intre orele 24:00 si 12:00 .... concluzie ? RDS ARAD :banghead:

Link to comment
Share on other sites

daca vrei CoD , intre orele 24:00 si 12:00 .... concluzie ? RDS ARAD  :banghead:

:naughty:

la mine xact acum, orele 2.20 (shi ceva) s-a aratat un pingos de 90-150-280-300+ (dinala ce oscileaza ca blonda care nush de ce are sifilis :D ) shi de lagg ce sa zik :(, there's no way of stoppin' it ! :dontknow:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...