Jump to content
ShoX

Romani fara suflet...

Recommended Posts

ha ha ha ce tare esti tu ce pot sa zic mi'ai atins un punct sensibil...

fivar cainii sa va fie

cand ii auzi noaptea cate 10 urland iti vine sa iei pusca si sa ii omori

nu ii suport !

aici e vina omului ca ii lasa sa se inmulteasca' !

Daca nu vreti sa moara' luatii voi si adoptatii ca vad ca tot sariti asa in sus ptr ei .

Iar caii aceia ' mi se pare aberand sa lovesti un animal care te ajuta la greu'.

eu ti as propune ceva... ia pune te tu in locu acelor caini.... crezi ca tu esti mai presus fata de ei ? nu. pentru ca

din cate vad tu nu ai nimic in plus decat un caine...... el tot ce face e sa supravietuiasca... tu stai acasa si iti da mamicuta ta mancare si casa si tot ce iti trebuie si te crezi foarte mare .... ei din pacate nu au avut aceste conditii si nu cred ca este vina lor ... vina este acelora ca tine care se gadesc ca ei sunt mai presus decat orice.... eu zic sa te duci la un psiholog ( si asta nu e o jignire ... daca ai sti ce e acela un psiholog ) ai sa vezi ca o sa iti schimbi parerea apoi... :right:

Link to comment

vezi'ti ma de tine si lasa'ma pe mine ..imi port eu de grija

eu zic sa te uiti mai bine in jur ca totusi traiesti in ROMANIA

;)

am zis acelasi lucru ca este vina omului ca i'au lasat sa se inmultesca! iar acu ei sufera din vina lor....

si eu nu ma regasesc in categoria care zici tu..daca e nevoie arunc mancare dar nu unui caine care mi'ar smulge un picior ca e turbat sau cine stie ce are...

Link to comment

eu ma refer ca omul este de vina ptr ca cainii aceia nu au aprut din senin..au fost lasati ampulea (my bad ptr exprimare) sa se imprastie iar acum cand sunt multi sar' sa ii omoare ...

Deja faci warn...ok e parerea ta...asc si pe a altora.Bafta! :tiphat:

Link to comment

prefer sa chem hinghieri si sa ii ia si sa le faca injectii delea sa ii omoare decat sa ii lasi asa sa moara de foame :|

Nu vin hinghierii :crybaby: i-am chemat de 5-6 ori.. stau si pe langa o scoala si se aduna cam 10 caini.. iti dai seama ce frica poarta parintii copiilor de cls I?

Link to comment

Niste sateni dintr-un sat de langa Bucuresti isi pedepsesc cainii "nefolositori" aruncandu-i intr-o groapa adanca de vreo 5 m,cu pereti de beton,mai bene zis un loc de unde un biet animal nu poate scapa,lasandu-i acolo sa moara.Deci jur asa se citea tristetea pe fata bietelor animale...uscate de foame acestea de abia au putut imbuca bucatile de mancare aruncate de cameraman.Sa stai si sa ast sa mori de foame si de sete...animale ca animale da cred k si ele au un suflet...parerea mea. =((

sursa:Stirile PRO TV de la ora 7.

Oameni idioti ...ei merita sa stea in groapa aia si sa putrezeasca nu bietii caini!

Link to comment

I-as baga in groapa in care aruncasera caini , acolo i-as spanzura si dupaia i-as impusca cat inca mai misca!

Atat de mult ii urasc pe toti care chinuie animale :)

Nu sunt mare iubitor de animale.. dar nici sa fie tratate in halu asta (nu ma refer doar la stirea asta)

Am vazut copii de sub 12 ani care jucau fotbal cu o pisica .. sau care o aruncau de la etaju 10.

Chiar zilele astea a dat masina peste un caine prin parcarea din fatza blocului. I-a rupt coloana , si ca si cum n-ar fi fost suficient soferu a mai luat cainele la picioare ca de ce s-a pus in fatza masinii :surprised:

Link to comment

I-as baga in groapa in care aruncasera caini , acolo i-as spanzura si dupaia i-as impusca cat inca mai misca!

Atat de mult ii urasc pe toti care chinuie animale :)

Nu sunt mare iubitor de animale.. dar nici sa fie tratate in halu asta (nu ma refer doar la stirea asta)

Am vazut copii de sub 12 ani care jucau fotbal cu o pisica .. sau care o aruncau de la etaju 10.

Chiar zilele astea a dat masina peste un caine prin parcarea din fatza blocului. I-a rupt coloana , si ca si cum n-ar fi fost suficient soferu a mai luat cainele la picioare ca de ce s-a pus in fatza masinii :surprised:

cam ce a patit catelul asta de care ai zis tu asa i-as face eu soferului...

ma uitam la stiri si in ultimele zile vad ca tot apar din ce in ce mai multe cazuri in care saracii cai sunt batuti , incredibil ce se intampla asa ceva ... rar intalnesti . tarani tampiti , n-au nici macar 2 clase si isi varsa prostia pe saracele animale

Link to comment

in ultima vreme am vazut numai stiri cu cai batuti, omorati sau tratati in diverse moduri barbare si agresorii primesc doar amenda de vreo 2000 lei. pai din start se greseste. daca ar fi pedeapsa macar cu un an de inchisoare, altfel ar sta treaba.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...