Jump to content
ShoX

Romani fara suflet...

Recommended Posts

Niste sateni dintr-un sat de langa Bucuresti isi pedepsesc cainii "nefolositori" aruncandu-i intr-o groapa adanca de vreo 5 m,cu pereti de beton,mai bene zis un loc de unde un biet animal nu poate scapa,lasandu-i acolo sa moara.Deci jur asa se citea tristetea pe fata bietelor animale...uscate de foame acestea de abia au putut imbuca bucatile de mancare aruncate de cameraman.Sa stai si sa ast sa mori de foame si de sete...animale ca animale da cred k si ele au un suflet...parerea mea. =((

sursa:Stirile PRO TV de la ora 7.

Link to comment

Deci ... urasc genul asta de oameni ... imi vine sa ii omor si sa ii injur de ... pfoaaa ... imi aduc aminte ca s-a intamplat odata o faza ...

Era la mine la bloc o catea ... ii pusesem numele Regina ... si la inceput tot dadea tarcoale poate poate gasea si ea ceva de mancare ... si eu si oamenii din bloc am inceput sa o hranim si sa avem grija de ea ... dormea in fata scarii mereu si daca venea cineva necunoscut mai ales noaptea latra imediat ... deci eu cel putin ma atasasem f. mult de ea ... in fiecare dimineata venea cu mine la scoala si cand plecam de la scoala pe la 2 ma astepta acolo in fata ... de pur si simplu iubeam acel caine ... si la un moment dat o vecina al dracu pe care si acuma o urasc si cand o vad ii arunc o privire gretoasa, sunase la hingheri ... si intr-o dimineata cand sa ma pun sa mananc o aud ca schelalaie afara ... cobor jos si hingherii o prinsesera cu sarma de gat sa nu fuga si era si vecina mea acolo ... asa m-am enervat si m-am dus la higherii aia si la vecina mea si am inceput sa ii injur de m-am mirat si eu ce am putut sa scot din gura ... porcoase oricum ... de dumnezei de neamuri etc ... in fine ...

Cand au vrut sa o ia hingherii m-am dus la ei si le-am zis : "De luati cainele asta de aici, voi nu o sa mai mai aveti masinile cu geamurile intregi ... si vecina mea nici atat" ... si binenteles Regina a ramas la bloc ... dar a murit acum 1 an de batranete :( ... in fine ... si acuma o urasc pe vecina mea si cand o vad imi vine sa o scuip pur si simplu ...

Deci in concluzie urasc acest gen de oameni ... cand ii vad ca isi bat cainele pe strada imi vine sa ii bat eu pe ei ...

Link to comment

OK, sa va explic. Acei caini le mancau lor gainile, ceea ce inseamna ca erau daunatori nu nefolositori.

Voi toti vreti ca toti cainii vagabonzi de peste tot sa fie omorati, deoarece MUSCA oamenii si mai ales copii. Eu am vreo 6-7 caini la bloc care in fiecare seara ii hraneste o BABA IDIOATA cu carne cruda. Am vb cu taicameu si-mi iau arbaleta si s-a rezolvat problema :D . Mie nu mi-a fost mila deloc de acei caini si chiar as face si eu acelasi lucru cu cei de la bloc de la mine. Inteles?

Link to comment

Bine ... Fiecare cu punctul lui de vedere ... dar totusi ... macar puteau sa ii dea la hingheri ... macar asa nu ii vezi cum mor ... Eu personal nu am fost niciodata muscat de un caine dar nu stiu de ce ... la multi prieteni de ai mei maraiau cainii astia vagabonzi dar la mine veneau sa ii mangai ... poate e vreo legatura asa ciudata intre mine si caini ... nu stiu si nici nu ma intereseaza ... dar singurul lucru ce ma geranjeaza e ca acei oameni nu au scrupule si nu ii deranjeaza sa vada bietul animal cum moare in fata lor ...

Link to comment

Dar tu te-ai gandit ca acei pui pot fi dati la altii prin sat ? Crezi ca aia e unica rezolvare ? Sunt "enshpe mii" de metode ... Crede-ma ... Nu trebuie imediat sa recurgem la metode asa crude doar ca suntem batuti in cap si nu avem idei ... Hai sa fim seriosi ...

Care la randul lor au o catea, sau daca nu au ei, are un vecin ca doar n-ai vazut gospodarie fara caine. Nu e unica rezolvare si nu sunt de acord cu metoda prin care au incercat sa-si rezolve problema, dar nici nu pot sa-i condamn, pentru ca-i inteleg. Trebuie sa fie foarte greu sa cresti pe langa casa 5-6 caini (doar pentru ca iubesti animalele) in timp ce abia ai bani sa-ti hranesti copiii. Singura solutie ar fi sa tina tot timpul cainele in lant, sa nu mai fuga, mai ales in perioada in care sunt catelele in calduri, dar si in cazul asta se va gasi unu' sa strige ca sunt cainii maltratai pentru ca vezi dom'le, sunt tinuti tot timpul in lant. In plus, mai trebuie si cainele sa se plimbe, nu?

Link to comment

OK, sa va explic. Acei caini le mancau lor gainile, ceea ce inseamna ca erau daunatori nu nefolositori.

Voi toti vreti ca toti cainii vagabonzi de peste tot sa fie omorati, deoarece MUSCA oamenii si mai ales copii. Eu am vreo 6-7 caini la bloc care in fiecare seara ii hraneste o BABA IDIOATA cu carne cruda. Am vb cu taicameu si-mi iau arbaleta si s-a rezolvat problema :D . Mie nu mi-a fost mila deloc de acei caini si chiar as face si eu acelasi lucru cu cei de la bloc de la mine. Inteles?

Apoi n-am cuvinte...Tu dak nu ai avea ce manca...ai rabda foamea si ai muri sau ai fura pui?Si dak te-am pune intr-un bazin gol fara scara adanc de vreo 10 m sa mori acolo impreuna cu altii ca tine ar fi bene?

PS Incearca in viata sa te pui in locu celui ce sufera k sa-l intelegi... :tiphat:

Link to comment

sincer eu am boala pe caini ...nu imi plac si nu o sa imi placa niciodata...

poate ca metoda alora' e cruda si ar trebui cel putin impuscati /"adormiti "

ca totusi nu poti sa lasi niste caini sa iti distruga ce ai facut...ca tot zici ca daca nai avea ai fura...pai daca cainele imi mananca ce pun eu pe masa ..eu cu ce sunt ajutat?!

nu ajung sa fac acelasi lucru din cauza cainelui?!

inuman?!

las' mor oameni pe capete' si numai zice nimeni nimic...

iar in salbaticie e mult mai rau ' ...

Link to comment

Apoi n-am cuvinte...Tu dak nu ai avea ce manca...ai rabda foamea si ai muri sau ai fura pui?Si dak te-am pune intr-un bazin gol fara scara adanc de vreo 10 m sa mori acolo impreuna cu altii ca tine ar fi bene?

PS Incearca in viata sa te pui in locu celui ce sufera k sa-l intelegi... :tiphat:

Pai.. din moment ce nu daunez altora (cred) nu exista motiv sa ma pui intr-un bazin gol fara scara adanc de vreo 10 m sa mor acolo impreuna cu altii ca mine.

L.E for Mr. Bethoven : am evitat sa raspund la prima intrebare.. e fara sens.. oamenii aceia nu au vrut sa omoare cainii doar din cauza ca furau pui.. crezi ca acesti caini de la mine de la bloc fura? Desi nu fura, eu tot vreau sa dispara.. am chemat hingherii de 5 ori si au spus ca nu au ce sa faca... ii ia si ii aduc inapoi.. deci TREBUIE OMORATI! Aduc vreun folos ca sa traiasca? Sunt doar daunatori. Daca vrei, poti sa vii la mine in oras (Iasi) sa iei tu cainii de la bloc de la mine (asta ca sa nu zici ca sunt rau daca ii omor).

Link to comment

Pai.. din moment ce nu daunez altora (cred) nu exista motiv sa ma pui intr-un bazin gol fara scara adanc de vreo 10 m sa mor acolo impreuna cu altii ca mine.

Problema se punea daca ai fi furat si tu pui din cauza foamei. Dar ma rog, trebuie si citit ...

Sadismul nu are nici o justificare. Partea urata e ca face parte din natura umana. Doar oamenii se bucura de chinul altora - semeni sau alte specii. Dezgustator.

Link to comment

este total inuman .. pana la urma cainii nu au facut altceva decat sa supravietuiasca fiecare s-a adaptat cum au putut .... in alte tari cand cineva este pedepsit cu moartea ... il pune intr o camera si il lasa sa moara deshidratat si toate astea??? nu .... de mult timp s-a tot incercat sa se faca metode mai umane de a omori un om... sau un animal ...ganditi va cum ar fi daca cei pedepsiti cu moartea sa fie lasati intr-o camera fara mancare . apa..... doamne fereste

Link to comment

Situatia asta cu cainii aruncati e asemanatoare cu caii aceia batuti cu salbaticie de niste imbecili. Daca i-as prinde pe idiotii aia i-as aduce in piata universitatii din bucuresti si efectiv le-as taia gatul cu o placere greu de imaginat , si sa se transmita si la TV. Este incredibil ce se intampla la noi ...

Link to comment

ha ha ha ce tare esti tu ce pot sa zic mi'ai atins un punct sensibil...

fivar cainii sa va fie

cand ii auzi noaptea cate 10 urland iti vine sa iei pusca si sa ii omori

nu ii suport !

aici e vina omului ca ii lasa sa se inmulteasca' !

Daca nu vreti sa moara' luatii voi si adoptatii ca vad ca tot sariti asa in sus ptr ei .

Iar caii aceia ' mi se pare aberand sa lovesti un animal care te ajuta la greu'.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...