Jump to content
IceMan

Ea e cea mai puternica fetita din lume

Recommended Posts

Imagine IPB

Varvara Akulova, din Ucraina, uimeste lumea. La 13 ani cantareste doar 34 de kilograme si ridica peste 200 de kilograme. Varvara Akulova provine dintr-o familie de oameni saraci, dintr-un orasel din Ucraina.

Cand era mica fetita se culca de multe ori fara sa manance, fiind un copil plapand. Totusi, a uimit o lume intreaga cand la varsta de 4 ani a reusit sa ridice 100 de kilograme.

Varvara a fost inscrisa in Cartea Recordurilor

Dupa incredibila performanta a inceput sa se antreneze zilnic la o sala de sport. In fiecare an ea a adaugat 11 kilograme la greutatea pe care putea sa o ridice. A ajuns astfel ca la varsta de 13 ani, la doar 34 de kilograme, sa poata ridica de sase ori greutatea ei.

Varvara este acum inscrisa in Cartea Recordurilor.

sursa

Link to comment

Imagine IPB

Varvara Akulova, din Ucraina, uimeste lumea. La 13 ani cantareste doar 34 de kilograme si ridica peste 200 de kilograme. Varvara Akulova provine dintr-o familie de oameni saraci, dintr-un orasel din Ucraina.

Cand era mica fetita se culca de multe ori fara sa manance, fiind un copil plapand. Totusi, a uimit o lume intreaga cand la varsta de 4 ani a reusit sa ridice 100 de kilograme.

Varvara a fost inscrisa in Cartea Recordurilor

Dupa incredibila performanta a inceput sa se antreneze zilnic la o sala de sport. In fiecare an ea a adaugat 11 kilograme la greutatea pe care putea sa o ridice. A ajuns astfel ca la varsta de 13 ani, la doar 34 de kilograme, sa poata ridica de sase ori greutatea ei.

Varvara este acum inscrisa in Cartea Recordurilor.

sursa

nu mai credeti toate prostiile auzite

apropo unde ai citit stirea, in Libertatea ?

LE:nu am vazut sursa din josul topicului, hahhahahahhaha ce am ghicit-o

Link to comment

nu mai credeti toate prostiile auzite

apropo unde ai citit stirea, in Libertatea ?

LE:nu am vazut sursa din josul topicului, hahhahahahhaha ce am ghicit-o

Stirea e preluata din Pravda si pare ca are ceva adevar in ea.

Numai ca din cate am inteles eu nu ridica ci sustine o greutate de aproximativ 200 kg si nu numai in brate ci in brate/picioare, cu ajutorul unor tije, stand pe spate, intr-o pozitie ce seamana cu un numar de circ si nu cu un stil de haltere.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...