Jump to content
RebornPS

Cate pene are porcul?

Recommended Posts

Are atatea pene exact de cate are nevoie. Este self-sufficient cand vine vorba de pene.

Desigur in exemplul tau penele se rerfera la expresia de porc zburator (ceva imposibil) dar penele nu implica abilitatea de a zbura (vezi gaini).

Porcul daca ar ajunge intr-o stare adanc meditativa de Nirvana veritabila probabil ar putea, vorbind pur teoretic, sa leviteze prin puterea sa rationala.

In general bipedele sunt predispuse penajului, asta excluzand oamenii. Patrupedele (porci / vaci / magari) nu beneficiaza de acest avantaj natural in mare parte ca nu au nevoie si au corpul mult prea mare.

Depinde desigur si de descendenta (asta in cazul in care luam in calcul teoria darvinista a evolutiei) toate animalele care beneficiaza acum de penaj au in copacul lor genealogic niste rude care au fost la un moment in timp capabile de zbor. Odata cu domesticizare acest lucru a disparut treptat.

Porcii pe de alta parte nu ii vad sa fi zburat vreodata.

Desigur aici imi vine in minte vorba :

"Oamenii o sa poata merge pe apa atunci cand vor zbura porcii. Dar stii.. era un tip acum vreo 2000 ani.."

Poate cu ocazia aia porcii au binevoit sa zboare in stoluri cateva zile pana au imputzit aerul de tot. Eventual a murit si Isus si au zis ca n-are rost sa mai zbori din moment ce idolul lor in domeniu a murit din cauza asta.

Din pacate nici porcii nu o duc mai bine, chiar si fara pene si fara abilitatea de a zbura. Sunt omorati sistematic de triburi de barbari care mananca orice, oricat de nesanatos ar fi, in timpul unor sarbatori medievao-pagane pentru a aduce omagiu zeului lor (sa bage in ei ca spartii).

Desigur nu ar ajuta porcii foarte mult.. poate doar in domeniul ca unii oameni ar fi prea lenesi sa il curete de pene si l-ar lasa sa traiasca (desi barbarii sunt cunoscuti pentru incapatzanarea lor). In afara de un sistem de aparare impotriva oamenilor lenesi penajul la porc nu ar aduce nici un beneficiu imediat. Nici defensiv, nici abilitatea de a zbura, nici macar un beneficiu de camuflaj.

Porcul nu are nevoie de pene ergo porcul nu are pene. Darwin a avut dreptate.

p.s. fain topic :D

11/10

you're no fun..

porcul in sine nu are pene.. dar are covor fermecat

Link to comment
Share on other sites

Cuvantul trebuie censurat chiar daca poate avea 2 intelesuri .. sunt o multime de cuvinte care au 2 sensuri si unul dintre ele este obscen ... sunt (pe JUMATATE) impotriva Limbajului Obscen ... dar favorizez Pirateria =))

Link to comment
Share on other sites

porcul are pene ?? eu stiam ca are lână :o

Cum am trecut peste ?:) Thats imposibl ... Porcu are piele de gaina ... cand ii vine randu de craciun .. so porcu mai bine sar pune pe numarat pene ... (nu de alta sa vada daca chiar o ajuns gaina =)) )

Link to comment
Share on other sites

Si stiu mai multi porci care au zburat..

da poate a luat vre`un nebun care credea ca pocul poate sa zboare si a aruncat un porc de undeva de la innaltzime ca altfel nu`mi imaginez cum ar zbura...

Link to comment
Share on other sites

da poate a luat vre`un nebun care credea ca pocul poate sa zboare si a aruncat un porc de undeva de la innaltzime ca altfel nu`mi imaginez cum ar zbura...

Pai au fost transportati cu avionu.. din arizona in paris.

Link to comment
Share on other sites

Porcii zboara cu avionu` thats something to say .... dar chestia ce ai spuso tu Reborn tine de Science ... noi aici vorbim metaforic :right:

OFFF: In leg cu oul si gaina ... prima data a fost un mini cromozon =))

Link to comment
Share on other sites

Daca iei o racheta si i-o bagi porcului unde nu a mai incercat nimeni pana acuma sa vezi ce fain zboara, uita de pene si aripioare, mai ales ca e mai rapid :D

PS. Daca nu zboara, eeh, macar a castigat experienta :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest BR!0SHA

Hmm...porcul nare nici o aripa deci nu prea imi dau seama unde are putea avea pene ...deci nu are pene

Doamne...dar chiar nu are lumea ce face??????

Se pare k nu....

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...