Jump to content
liquidz

David Blaine Parody =))))

Recommended Posts

se face misto si de criss angel si derren brown alti magicieni tari, defapt se face misto cam de tot ce exista el de ce ar fi exclus, oricum filmu 2 cel putin la final e mortal

btw si io am facut un topic mai de mult cu astia :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Bogdan

intr-un timp pro tv'u dadea emisiuni...eu m-am uitat azi pe youtube cam la tot ce am gasit...este un filmulet cu ceasu la un tip...ori se vede clar ca e facuta de dinainte treaba..ori nu am inteles eu ce vroia sa faca :)

Link to comment
Share on other sites

magia aia cu carte rupta pot sa o explic (dar care ar mai fi farmecul) in schimb cealalta cu gandeste-te la o carte nu stiu sigur cum e face dar e o smecherie "cold reading" care te invata sa "citesti" gandurile (ce face derren brown in messiah si alte filme), dar s-ar putea sa nu fie faza asta, nu arata chiar tot filmul ca sa poti sa iti dai seama mai bine.

Link to comment
Share on other sites

trucata - iti spun si cum

cand il vezi ca se ridica mult - nu vezi decat putin din cum e imbracata tipa(presupun ca e alcineva)

reactiile lor sunt probabil de la un simplu belluci levitation aka se ridica pe un varf

Link to comment
Share on other sites

o stiu o stiu e prea tare chiar nu stiu cum a facut !

presupun ca prima tipa era chiar random (sa fim seriosi ar fi putut sa faca acelasi lucru si cu ea)

dar dupa skimba tipa - clar ceva planuit-dar nu stiu cum a facut ultima parte

Link to comment
Share on other sites

Guest Bogdan

Chiar inainte sa faca faza aia la abdomenu ei...camera se pune pe un tip fara nici un sens...probabil ca atunci face cva...cred ca e inscenare si toti sunt implicati...faza cu...jumatatea de sus a tipei ca se plimba...la aia nu mai am explicatie! :-O

Link to comment
Share on other sites

oricine stie magia aia..te gandesti la o carte dar NU O ATINGI,,,e chiar simplu..prima oara trebuie sa fie daor 21 de carti...apoi i le arati la cineva si ii zici sa isi aleaga o carte in minte!! fara sa o atinga..apoi toate aceste carti le asezi in 3 grupe..una dupa alta !! la sfarsit il intreabi in care grupa a picat carte...sa arate cu degetu sa sa zica in "dreapta" "stanga" "mijloc" iar aceasta vine asezata la mijloc atentie..aveti grija cum faceti..intr-o grupa trebuie sa fie 7 carti..aceasta faza trebuie repetata de 3x apoi cand terminati cu acele grupe..puteti sa scoateti direct cartea!! cade a 11 sau il mai pacaliti cu un joculetz amuzant..asezati cartile toate 21 pe o masa ..mai multe detali in aceasta poza!!

http://img401.imageshack.us/img401/2913/untitledvx7.jpg

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...