Jump to content
liquidz

Paranormal

Recommended Posts

Am facut acest topic pt cei care sunt sceptici sau pt cei care cred in activivitati paranormale.

Vreau sa vad ce credeti voi despre aceste fenomene ... Si daca cineva a trait cu adevarat aceste fenomene ...

Imagine IPB

Link to comment
Share on other sites

cum se face ca tot timpul unii oameni sunt pregatitzi cu aparatul foto-telefonul sa faca poze unei astfel de fenomene? parca vede in viitor sau asta e tehnologia de astazi? dar tehnologie nu paote fi ca doar nu fiecare om are in buzunar cate-un aparat foto ori telefon cu aparat foto.

Link to comment
Share on other sites

Am facut acest topic pt cei care sunt sceptici sau pt cei care cred in activivitati paranormale.

Vreau sa vad ce credeti voi despre aceste fenomene ... Si daca cineva a trait cu adevarat aceste fenomene ...

Imagine IPB

in manualul meu de engleza de anul asta (clasa a XI-a) era si o lectie cu fenomene din acestea, erau mai multe exemple si unul dintre ele era chiar poza asta.

atasez si poza. la sfarsit zice ca imaginea este trucata.

http://img509.imageshack.us/img509/8910/dsc05619yk4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Bogdan

foarte tare trayan :D la fix ai gasit-o!

despre paranormal...nu stiu ce sa cred...nu prea cred ca e posibil...toate aparitiile...par mai degraba trucaje sau ... iluzii optice create de diferentele de lumina..sau de lumina care intra in obiectivul aparatului...nici nu stiu cum sa explic exact...a fost intr-o seara pe 0tv o emisiune despre asa ceva..si am ascultat partea in care explica cum apar astfel de imagini pe poza...

Link to comment
Share on other sites

nu prea exista asa ceva ......parca s-a dovedit si stiintific faptul ca sunt doar o lucrare a subconstientului nostru.......si eu sunt de aceeasi parere....Luaty exemplu..----Suntety singuri ,intr-o casa ruinata,parasita,urat mirositoare...si tu ce facy ....incepi sa transpiri , sa tremuri ,sa nu iti mai controlezi pasi ,simturile in joaca feste ...si astfel ti se creeaza aceste iluzii optice.......Si nici n-am auzit sa fie cineva omorat de asa zisele fantome.......AAAA si cu sunetele ciudate e faza cu umezeala din lemn si curentii de aer din camera .......uscandul il fac sa trosneasca iar cu cat e lemnu mai vechi cu atat sunetele sunt mai violente,,,,,aaa si nu uitati procesu asta se intampla doar noaptea ...:))

Link to comment
Share on other sites

Poate daca as fi trait in anii '60 as fi crezut ca exista asa ceva...dar la ora actuala sunt putin sceptic cu astfel de poze.

In zilele noastre trucarea unei poze este atat de simpla si banala ca niciodata pana acuma ;)

Link to comment
Share on other sites

fake .

nu cred in asa ceva , pana nu vad cu ochii mei :D

Nu cred ca ai vrea sa vezi asa ceva :nanana:

O.T am vazut si eu multe poze de astea, chiar si documentare pe Reality Tv.. nu cred in asa ceva dar ... never say never ! :D

Link to comment
Share on other sites

Noh am fost pasionat de chestia asta (vro 3 zile) si am citit cateva articole si fazut cateva filme (documentare). Fizica cuantica (stiinta probabilitatilor) admite faptul ca existe mai multe lumi paralele care isi desfasoara activitatea simultan. In anumite cazuri exepctionale au loc asa zisele "sparturi" spatiu-timp. Exemple sunt nenumarate (nu ma refer la poze sau alte "manarii" facute in photosop) daca consultam cronicile istorice au fost cateva evenimente care au rupt legatura spatio-temorala si astfel unele persoane / obiecte au "calatorit" in trecut. Un astfel de exemplu ar fi cel din Germania (sper sa nu gresesc) o fata a fost data disparuta si nu s-a dat de urma ei. Dupa cateva zile, unul dintre inspectori, dintr-o pura coincidenta, a gasit in cronica orasului o "pictura" care samana leit cu fata disparuta. Avea si o descriere foarte exacta. In carte se spunea ca fata aparuse dintr-un nor de ceata neagra cu numeroase descarcari electrice care se indrepta impotriva vantului (fonomen care se intamplase si in seara disparitiei fetei, si intalnit in jur triunghilui bermudelor). Aceasta avea mai multe "semne ale diavolului" cum erau considerate pe vremea aceea. Haina de bumbac, ceasul de mana etc etc. Nu continui cu povesti nevuritoare, daca vrei sa aflati mai multe dai PM =) . Un alt fenomen din apropierea triunghilui bermudelor care a avut loc in ultii ani reprezinta un exemplu foarte bun. Un vaz de croaziera a fost prins in norul de ceata de care vorbeam mai devreme. Vasul putea fi vazut de pe coasta dar foarte vag, acesta parca "aparea si disparea" la intervale constante. Aparatele electrice nu mai functionau. Din fericire norul a disparut iar vazul si calatorii nu au patit nimic.

Exemple sunt multe, sper ca nu v-am plictisit cu aberatiile mele. Pentru mai multe date consultati cartile lui Dan Apostol.

PS sry de eventualele greseli is foarte obosit

Link to comment
Share on other sites

Pare greu de crezut pana nu o patesti pe pielea ta.Eu nu stiu ce sa spun ... cred ... nu cred ... habar nu am.

Exista contacte intre lumea noastra si alte universe pararele ... asa spun oamenii specializati in domeniu ... intradevar si mie imi place sa ma informez despre lucruri dinastea, paranromale ... e foarte interesant.Am citit chiar si carti despre asa ceva.Dar ce scria acolo acolo erau niste bazaconii presupun.

Era vorba despre fantome, case bantuite, vampiri, mutatii, intamplari neobisnuite ... Erau facute in asa fel sa iti dea senzatia de frica dupa ce le citeai ( mie mi s-a facut pielea de gaina la unele ) si sa iti dea impresia ca sunt reale.Nu stiu ce sa zic despre ele ... Dumnezeu stie ... :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

oameni cu probleme care inventeaza povesti.

alta poza mai credibila nu ai gasit si tu?

enjoy:

http://romaniainedit.ablog.ro/2006-07-13/d...e-excelent.html

http://www.youtube.com/watch?v=ox9lseJP-BA

si gata ca mi-e somn.

nam cautat mult am dat un search pe google sa nu las topicu asa "dezbracat"... si eu cred ca daca exista posedari exista si Viata de apoi ... eu unul cred ...

si uite si documentar ... uitativa ii f interesant http://www.youtube.com/watch?v=1LuP7AKOuwg

(partea 2)

Link to comment
Share on other sites

Poate ati urmarit sau nu pe Discovery sambata la 00:00 sau 01:00 este o emisiune Haunting ... arata multe cazuri luate dupa fapt real...Sunt foarte adevarate cazurile , cand o locuinta este bantuita de anumite persoane care ori au fost omorate acolo , ori a fost vreun spital in locu ala , ori s-a intamplat o tragedie ... Sunt foarte adevarate chestiile astea pe care voi le numiti "paranormale" si nu va doresc la nimeni asa ceva .... Pentru ca nu ar mai avea rost lumea asta daca ar fi doar bine ... din moment ce binele exista , automat exista si raul ....

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...