Jump to content
IceMan

A venit vacanta!

Recommended Posts

Imagine IPB

Peste trei milioane de elevi din clasele I-XII incheie cursurile anului scolar 2006-2007 si intra, incepand de astazi, in vacanta de vara. Elevii claselor a VIII-a nu au mai intrat la cursuri inca de acum o saptamana, pentru a se pregati de testele nationale, care incep luni.

Potrivit calendarului Ministerului Educatiei, Cercetarii si Tineretului, elevii de a XII-a din toata tara incep examenul de Bacalaureat pe 25 iunie, cu proba orala la limba si literatura romana. Anul scolar 2007-2008 se va deschide pe 17 septembrie, iar prima vacanta, cea de iarna, va debuta pe 22 decembrie. Primul semestru va incepe pe 17 septembrie si se va incheia in 22 decembrie, cand vine vacanta de iarna.

sursa

Succes la capacitate/bac celor care-l dau!

Link to comment

Hehe..Eu ma culc la 3-4 cu un CS , un site sau un MU si la 7 scularea si iar la comp . Dupa-amiaza afara cu colegi :D

Iti strici tot organismu cu programu asta :) Daca tot te culci la 3-4 (nu zic ca e bine sa te culci la ora aia), dormi frate pana la 12-1-2-3 cum fac eu, macar te odihnesti ! :D

@on-topic

Se bucura de vacanta, eu injur sesiunea ! :crybaby:

Bafta multa celor cu bac`u/capacitatea si celor cu sesiunea/licenta ! :D

Distrati-va mult vara asta, ca eu ca de obicei o sa demolez tot ! :D

Link to comment

am o intrebare...toate clasele de a 11-a au 2 saptamani de practica in plus ?

ca io mai am 2 saptamani de practica dupa cei gata scoala...:(

Dap, stiam ca doar clasele de profil economic au inca 2 sapt de scoala dupa ce se ia vacanta.

p.s. am si eu un prieten si de aia stiu :P

ps2. in sf vacanta ^^...bine ca la mine a venit cu vreo 3-4 sapt mai devreme :-"

Succes la bac/capacitate si ce mai aveti :D

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...