Jump to content
Guest Andr3y_30

Ajutor ! Cum sa o cuceresc?

Recommended Posts

Guest Bogdan

Bravo! Bravo! ai grija ce faci in continuare...nu exagera cu glumele,comporta-te normal, fi "lejer", greul a trecut :) & have fun!

Link to comment
Share on other sites

Guest CN47

Inca o mica intrebare si ma duc acasa .. :P :) ... ar fii rau daca ne-am intalni chiar maine ? ... nu vreau sa precipit prea tare lucrurile,dar nici sa ii dau altuia sansa sa `o fure` .

Link to comment
Share on other sites

Guest Bogdan

Inca o mica intrebare si ma duc acasa .. :P :) ... ar fii rau daca ne-am intalni chiar maine ? ... nu vreau sa precipit prea tare lucrurile,dar nici sa ii dau altuia sansa sa `o fure` .

nu ar fi foarte rau...cum crezi tu...daca as fi in locul tau sa zicem...as iesi si maine...o ora...doua...nu prea mult...doar ca sa o cunosc mai bine..si sa vad cum merge treaba..si apoi as iesi si poimaine..binenteles...daca ea ar vrea...tu decizi!

ar trebui sa-mi schimb nickul in ... HITCH :D

Link to comment
Share on other sites

Da de unde, nici n-am apucat sa fac ceva ca a si plecat. Apoi era si cald, nici n-am avut chef de o "miscare" cu ea asa ca s-a dus dracului totul :((

Oricum, de agatat fete am agatat, sa nu radeti, in biserica, in spital, la cimitir, la inmormantare so on, multi rad de mine dar ce sa fac, vb dulce mult aduce :D

Link to comment
Share on other sites

Dupa mine top 5 sta ceva de genu

1. Excursiile la munte apa, mare soare gasesti femei cat incape

2. In oras iara gasessti femei de te-n tristi

3. La biserica sunt niste femei super, tre sa stii sa cauti :D

4. hmmm, in cluburi gasesti tipe si tipe, depinde de gusturi.

5. Mijloacele de transp in comun, era sa ma shushu pe mine de cate ori gasesti tipe sup[er ok aici ;)

De la 6 in jos, exista spital, inmormantari etc etc, BTW, m-am cunoscut cu actuala prietena ( avem 1 an si ceva ) la o nunta =)) era sa crap de ras cand am vaz pe ea ( singura care era mijto de acolo ) ca vrea sa iesim la o poveste :| am ramas what? ete ca pana la urma ne-am "lipit" :P

Link to comment
Share on other sites

Fii smecher...afla daca are prieten...si eventual invito la un suc iar cand a acceptat invitatia va venii de la sine totul...

Ce vremuri...imi aduc aminte de tineretea mea :))))

Ps:Incearca sa detii mereu controlul situatiei.

Link to comment
Share on other sites

Atatea complicatii, atatea sfaturi. Nu este intotdeauna la fel, nu intotdeauna aceeasi solutie da roade.

Prin postul asta ma adresez celor care au nevoie de "ajutor"

Oricarei fete ii place ca baiatul sa fie spontan si interesant. Intotdeauna este bine sa aratati un anumit mister asupra voastra, astfel ele sunt provocate sa va cunoasca si nu se vor lasa pana nu reusesc. Dintr-o joaca totul se transforma in ceva serios. Nu este bine sa aratati indoiala, neincredere in decizii si mai ales frica de a vorbi.

PS: WTF lume ... eu sunt cu actuala iubita inca de la prima intalnire si avem deja 9 luni pline de iubire.

Fiti voi, si lasati sfaturile de la altii. Faceti precum credeti de cuvinta. Daca procedezi bine atunci este minunat, dar daca gresesti, nu e nimic, data viitoare stii cum sa procedezi...este bine sa inveti pe pielea ta.. nu din gura altora.

Link to comment
Share on other sites

Guest CN47

Multumesc ptr sfaturi Savag3 .

Totusi , cred mi-am dat singur `un sut in fund` . Astazi a fost o vreme mai urata,mai ploioasa.Cu toate astea,m-am decis s-o invit la o iesire in oras,la un suc etc. etc. Pentru a putea analiza mai bine situatia,postez exact cuvintele ei :

"Pai nu stiu . Azi cred ca nu , deoarece sunt obosita si cred ca ma pun sa dorm .. e si vremea cam urata afara . in curand . pup".

Nu stiu de ce am impresia ca mi-am facut-o cu mana mea ... :(

//Alex

Link to comment
Share on other sites

Guest CN47

Zilele trecute cand am mai vorbit am sunat-o . Acum am fost nevoit sa-i trimit sms pentru ca am probleme cu difuzorul de la telefon . Stiu ca nu e bine ce-am facut , dar n-am avut alta solutie . Oricum , si maine e o zii :)

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord ca si maine e o zi, dar nu te ghida dupa principiul "Azi pot sa fac o greseala, ca o repar maine". Iti spun din experienta ca, mai devreme sau mai tarziu, o sa regreti... si nu doar in ceea ce priveste relatiile.

O fata nu se invita prin SMS (in mod special la prima intalnire). Pe Messenger sa zicem ca mai merge (SA ZICEM), la telefon ai sanse ceva mai mari, dar cel mai bine e fata in fata.

Daca o inviti privind-o in ochi si fara sa te fastacesti, va fi mai greu sa te refuze decat i-ar fi (i-a fost) sa-ti trimita un mesaj in care sa refuze la modul politicos. Daca, totusi, spune "nu", poti insista (iti dai seama daca are rost din tonul pe care l-a folosit). Orice-ai face, n-o intreba "de ce?".

Link to comment
Share on other sites

Guest CN47

Inteleg . Ma gandeam acum la varianta potrivita de abordare , respectiv daca ar fii mai bine ca respectiva intalnire sa aiba loc direct dupa scoala sau dupa amiaza . Totodata,ma gandeam la divergentele urmatoare : eu sunt fumator , ea e nefumatoare , eu sunt mai inalt / solid , ea se afla la polul opus . Ce parere aveti despre conceperea unui plan `de actiune` inaintea unei anumite intalniri / discutii ? :)

Link to comment
Share on other sites

Ce zici sa nu concepi nimic? Poti sa-ti faci o suta de planuri, oricum nu vor conta cand "treci la fapte". Cine a zis ca "socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ" a avut mare dreptate. Cea mai buna varianta de abordare: mergi la ea si... ma rog, vezi tu ce faci :) .

Divergentele... for fuck's sake, dude! Cat de greu poate fi sa nu fumezi cand esti cu ea? Si nu cred ca te vei simti tentat s-o folosesti pe post de scobitoare daca mergeti sa mancati ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest CN47

:lol: ... asta cam asa e , am analizat si eu gresit situatia . :P

O sa vad ce iese pana la urma ... mental sunt pregatit :)

Link to comment
Share on other sites

Guest CN47

Oke ... am revenit ... am vorbit cu ea fata-n fata astazi , am stabilit (ea a stabilit mai mult,ptr ca e ocupata in restul zilei) sa ne intalnim la 23.30(WTF?!)

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest CN47

Bogdan , nu e exclus nimic , azi am aflat ca e nu e nici ea `sfanta` ... un pic am ramas blocat cand mi-a zis ca iese pe la 23.30 afara . :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...