Jump to content
IceMan

Prezervative anti-Basescu: "Descarca-te! Spune-i DA!"

Recommended Posts

Imagine IPB

Mai multe prezervative cu mesaje anti-Basescu au circulat, ieri, prin Senat si Camera Deputatilor.

Aceste prezervative aveau pe ambalaj fotografia de campanie a lui Traian Basescu tinand ambele maini la gura si sloganul "Descarca-te! Spune-i DA!, asa informeaza Mediafax. Intr-unul dintre afisele de campanie pentru referendumul din 19 mai ale presedintelui suspendat Traian Basescu, acesta apare cu mainile pe gura, sloganul fiind: "Sa nu vorbesc. Asta vor ei. Tu ce vrei?" A.M.

sursa

Link to comment

Asta e un banc sec si lipsa de stil din partea politicienilor... nu stiam de ce am auzit azi la radio misto-uri cu anticonceptionale Tariceanu, acum mi-a picat fisa... doamne ajuta, cu asa parlamentari cine sa ne conduca? tocmai m-am hotarat sa merg la vot...

Btw stiu ca e putin offtopic dar stie cineva cum se procedeaza daca esti in alt oras? mergi la cea mai apropiata sectie de votare si esti pus pe liste suplimentare? sau care o fi procedura? -pe 19 voi fi plecata din localitate :( -

Link to comment

Btw stiu ca e putin offtopic dar stie cineva cum se procedeaza daca esti in alt oras? mergi la cea mai apropiata sectie de votare si esti pus pe liste suplimentare? sau care o fi procedura? -pe 19 voi fi plecata din localitate :( -

Poti sa votezi la orice sectie din orice oras si in orice tara care are ambasada romaneasca.

Nu iti trebuie decat un act de identitate.

EDIT: ah.. on topic.. ce te astepti contra-campanie de la niste retardati? glume proaste. oricum boshorogii aia nu au ce face cu prezervativele alea ^_^

Link to comment
Guest Blaidy

HAhahahahahahah omg :rofl1: JOS CU BASESCU atat am de zis.

Tinand cont ca e o magarie, am ras de nu am mai putut mai ales ca marinaru nu imi e simpatic chiar DELOC.

Link to comment

Mie nu mi se pare deloc amuzanta treaba asta. Sa ne gandim, ca totusi suntem membrii a Uniunii Europene, si ar trebui sa ne maturizam si noi odata ;)

P.S. In loc sa faca prostia asta ar fi trebuit sa se gandeasca, cum o sa rezolve fiscalitatea Tarii

Link to comment

Decat pe cei care il pupa in fund pe basescu.

Pe tzaranii din Bals/Bailesti si cateva satutze de pe langa Craiova pe care i-a luat PD-ul in excursie in Craiova, dar i-a pus sa poarte sepci portocalii si sa tina in maini steguletze pro-basescu. oameni care au acceptat pt. ca voiau sa vada cum e la oras.

Sunt sigur ca s-a intamplat si in alte orase chestia asta. sunt oameni care voteaza pro-basescu pt. ca le da partidul de paste si craciun niste plasutze cu mancare si bautura(pe bune , am vazut cu ochii mei ) :)

Link to comment

Da-l naiba de Basescu, sa fim condusi de un marinar care cunoaste pe de rost majoritatea bordelurilor din lume si care se imbata cu tzaranii cand se duce in campanie. Asta e presedinte?!?

Lumea il voteaza ca e proasta, lumea vrea un presedinte care se comporta ca ei, nu vor un lider. Basescu e un vis urat al Romaniei.

mda ...

sa presupunem ca o sa fie ca tine si o sa fie suspendat definitiv.

Vezi vreo alternativa ?

Tu chiar crezi ca lumea il voteaza pe Basescu pentru ca el e cel mai bun ?! NU ! Pur si simplu nu exista vreo varianta mai buna.

Sa-ti spun sincer. In primul an de mandat si inainte de a fi ales nu l-am putut suferi pe Basescu, eram total CONTRA lui dar vazand ce incearca sa faca el si ce incearca sa faca ceilalti din parlament am inceput sa tin cu el.

Nu vezi ce motive penibile au gasit sa-l suspende ?!

Si legat de bautura: ti se pare ceva iesit din comun ca a baut un sprit cu o echipa romaneasca care ajunsese la o performanta senzationala ?

Singura lui greseala a fost ca s-a urcat la volan. Asta e ce vrei sa faci a gafat grav. E om ! Nu poate fi perfect ca Iliescu sa stea degeaba si sa zambeasca iar altii sa fure ca-n codru pe la spatele lui.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...