Jump to content
IceMan

S-a inventat tigara electronica

Recommended Posts

Imagine IPB

O firma din China a inventat tigara electronica. Considerata un pas enorm in lupta impotriva fumatului, tigara virtuala ofera aceleasi senzatii ca o tigara normala, numai ca nu este nociva si functioneaza pe baza unor minicartuse de nicotina.

Presa chineza este insa sceptica fata de noua inventie, afirmand ca un cartus folosit pentru tigara electronica are 18 miligrame de nicotina, in timp ce o tigara normala doar 1,2 miligrame. Tigara electronica este deja comercializata in China, Israel, Turcia si Australia si poate fi achizitionata la pretul de 200 de dolari.

sursa

Link to comment

O firma din China a inventat tigara electronica. Considerata un pas enorm in lupta impotriva fumatului, tigara virtuala ofera aceleasi senzatii ca o tigara normala, numai ca nu este nociva si functioneaza pe baza unor minicartuse de nicotina.

deci acele cartuse se schimba...nu mai platesti o data toata tigara....dar contine o cantitate de nicotina de 7-8 ori mai mare...iar nicotina provoaca dependenta....

Link to comment

Erm... eu nu inteleg. De ce sa dai 200$ pe o tigare care, din ce inteleg, contine nicotina de n-spe ori mai mult ca una normala ? Cum te face asta sa te lasi de fumat?

uhm, word...si totusi uite chinezii astia ce bani frumosi scot pe toate balariile astea de le scot pe piata. :))

Link to comment

Vicii peste vicii---daca nu fumezi -bei....daca nu bei esti maniaca de jocuri ...daca nu bei nu fumezi si nu esty gamer...esty dependent de fete...Deci banii tot tii cheltui......important e pa ce....In ceea ce ma priveste decat sa dau 5.4 lei pe un K--t mai bine imi cumpar 1/3 de Forne--y sau alte asocieri numai nu un fum in piep si o gaura in plaman nu. :angry1: :beer: .Tigarea si bauturile spirtoase mi se par un viciu prea dobitocesc sincer..... si mai sunt bineinteles...

Link to comment

eu nu inteleg nimic.. cum nu e nociva dak functioneaza cu nicotina si mai are si 18 miligrame---dak are nicotina tot ramai dependent ce prostie.... DAK NU E NOCIVA dependenta tot creeaza

E aiurea, oricum treaba e sa le iasa lor banii in buzunar ca de restul ce mai conteaza :) Oricum aceasta tigare electronica nu mi se pare decat un alt tip de tigari, gen sa treci de la Carpati\Marasesti la Lucky Strike sau ma rog ce alte marci de tigari or mai exista :D

Link to comment
Guest clawdel

eu nu inteleg nimic.. cum nu e nociva dak functioneaza cu nicotina si mai are si 18 miligrame---dak are nicotina tot ramai dependent ce prostie.... DAK NU E NOCIVA dependenta tot creeaza

nu este nociva pentru ca nu contine gudron, monoxid de carbon, substate cancerigene, aditivi, in principiu vreo 4000 de chimicale pe care le gasesti in tigara. faptul ca are nicotina se adreseaza persoanlelor care nu pot renuntat la acest drog. pe de alta parte sunt si arome fara nicotina, si poti sa te bucuri de un fum fara sa fie nociv in niciun fel. asta e diferenta. in plus mai sunt si pipe sau trabucuri electronice, care merita tocmai din motivele pe care ti le-am enumerat.

eu ca fost fumator sunt foarte multumit. daca vrei sa faci un pas diferit, il faci si nu gasesti motive.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...