Jump to content
POLAND

Doina şi Cosmin au câştigat marele premiu la Dansez pentru tine

Recommended Posts

După şapte săptămâni de emoţii, antrenamente şi lacrimi publicul a decis: Doina şi Cosmin au câştigat trofeul Dansez pentru tine şi marele premiu de 50.000 de euro.

Pe locul doi s-a clasat echipa formată din Laura Cosoi şi Bogdan Boantă. Aceştia au câştigat 20.000 de euro.

Locul trei a fost ocupat de Andreea Bălan şi Petrişor Ruge, aceştia primind un premiu de 10.000 de euro.

Sursa

--------------------------------------------

hmm.. fac pariu pe cat vreti voi ca astia de la ProTv au votat pentru Cosmin si Doina.. a votat Esca acolo ca doar are de unde :<

oricum.. gg Petrisor si Andreea !

Link to comment

din nou castiga povestea mai trista inpotriva talentului.

trebuie sa ne gandim si la partea mai trista.. baba saraca mai are de trait maxim 10 ani.. poate nici atata :( si oricum a castigat 20.000 (de ajuns ca sa`i ofere ce vrea) dar fetita are 4 ani si acuma isi incepe viata.. nu? si macar sa se poata bucura si ea de viata.. nu sa traiasca cu boala tot restul vietii.. e si normal ca asa s`a votat.. si locul trei au castigat 10.000 plus contractul pt Trupa de Balet. Cu 10.000 de euro de inceput si inca vreo 15 mil pe luna de la balet poate sa`i deschida la frate`sau un Atelier de Tamplarie lejer.

Link to comment

dupa me la dans trebuia sa cashtige: rank 1:Andreea + Petrishor ( la muzica country de la duelul de ieri cucereau totzi tele shi spectatorii care au votat) rank 2:Doina + Cosmin ( la samba mi-a placut cat de darnici a fost Cosmin cu florile ale de 5 bani :P) rank 3: Randi + .....(nush cum o cheama)

dupa me la POVESHTI trebuia sa cashtige: rank 1: Doina, rank 2: aia cu tatal paralizat (oameni buni voi constatatzi ca aia traiesc intr-o camera de Hotel :blink: ?) rank 3: Petrishor (dupa ce fratesau ii cam handi mai are shi baiuri FINANCIARE shi 4 din 10 degete taiate)

Link to comment

trebuie sa ne gandim si la partea mai trista.. baba saraca mai are de trait maxim 10 ani.. poate nici atata :( si oricum a castigat 20.000 (de ajuns ca sa`i ofere ce vrea) dar fetita are 4 ani si acuma isi incepe viata.. nu? si macar sa se poata bucura si ea de viata.. nu sa traiasca cu boala tot restul vietii.. e si normal ca asa s`a votat.. si locul trei au castigat 10.000 plus contractul pt Trupa de Balet. Cu 10.000 de euro de inceput si inca vreo 15 mil pe luna de la balet poate sa`i deschida la frate`sau un Atelier de Tamplarie lejer.

Dani, ma uimesti :P Ce legatura are asta cu cine a fost mai bun? Concursurile de acest gen mi se par nocive de-a dreptul. Se inoculeaza oamenilor ca e normal sa nu castige cel mai bun. CUM POATE FI NORMAL INTR-UN CONCURS SA CASTIGE ALTII DECAT CEI MAI BUNI?

Link to comment

Dani, ma uimesti :P Ce legatura are asta cu cine a fost mai bun? Concursurile de acest gen mi se par nocive de-a dreptul. Se inoculeaza oamenilor ca e normal sa nu castige cel mai bun. CUM POATE FI NORMAL INTR-UN CONCURS SA CASTIGE ALTII DECAT CEI MAI BUNI?

De fapt, e simplu. Un astfel de concurs (a se citi show) nu se bazeaza pe aptitudinile in domeniu ale concurentilor decat pana la faza finala (uneori nici macar), unde e clar ca vor castiga cei care reusesc sa detina simpatia publicului. Daca vrei competitie "pe bune" intr-ale dansului, uite-te la concursurile oficiale de dans, unde amatorii nici macar nu au sansa sa participe, daramite sa castige. Daca in vreo editie din "dansez pentru tine" chiar castiga cei mai buni, e pur si simplu o intamplare si nimic mai mult. Si asa trebuie sa fie.

Parere proprie si personala, laura si partenerul ei cam feminin si usor antipatic au facut show, dar cosmin si doina (cosmin mai ales) au fost mai placuti, mai simpatici (desi ultimul dans, cel din finala, a fost SLAB). Adauga la asta o comparatie intre o batrana si o fetita care sufera de autism. Cat despre andreea balan, mie fiinta aia mi-e antipatica din start, amintindu-mi de perioada 'andre' unde a invatat sa danseze dansurile moderne, dar in rochie de vals andreea tot vulgara ramane. Poate judec prea aspru, dar eu sunt multumita de rezultatul show-ului, nu al concursului.

Link to comment

De fapt, e simplu. Un astfel de concurs (a se citi show) nu se bazeaza pe aptitudinile in domeniu ale concurentilor decat pana la faza finala (uneori nici macar), unde e clar ca vor castiga cei care reusesc sa detina simpatia publicului. Daca vrei competitie "pe bune" intr-ale dansului, uite-te la concursurile oficiale de dans, unde amatorii nici macar nu au sansa sa participe, daramite sa castige. Daca in vreo editie din "dansez pentru tine" chiar castiga cei mai buni, e pur si simplu o intamplare si nimic mai mult. Si asa trebuie sa fie.

Parere proprie si personala, laura si partenerul ei cam feminin si usor antipatic au facut show, dar cosmin si doina (cosmin mai ales) au fost mai placuti, mai simpatici (desi ultimul dans, cel din finala, a fost SLAB). Adauga la asta o comparatie intre o batrana si o fetita care sufera de autism. Cat despre andreea balan, mie fiinta aia mi-e antipatica din start, amintindu-mi de perioada 'andre' unde a invatat sa danseze dansurile moderne, dar in rochie de vals andreea tot vulgara ramane. Poate judec prea aspru, dar eu sunt multumita de rezultatul show-ului, nu al concursului.

Showbusiness. Show si business. Nici o legatura cu competitia. Care in principiu e fair-play. Adica fair si play. Teoretic, invinge cel mai bun. De asta mi-e greata si de Eurovision.

Daca te ajuta, poti sa spui ca m-a fermecat Laura. :P Asa si este, dar nu are legatura cu parerea mea. :D

Publicul poate decide cine sa ia banii, dar e o nedreptate enorma sa decida cine ia trofeul. Trofeul i se cuvine perechii mai bune, doar nu vindeca trofeul copiii de autism. Lasati sa se bucure de Victorie cei care merita, nu privati de aceasta minima recunoastere munca si valoarea unor oameni. ASA ar trebui sa fie.

Link to comment

stai linistit ca talentele sunt rasplatite (ex Petre care a primit un contract in trupa de Balet) si nici un participant nu pleaca de la emisiune cu mana goala.. ori le da PRO TV ceva pe ascuns (musai sa vedem noi tot?) ori se gaseste vreun sponsor care vrea sa se afirme si doneaza si el cate ceva ori ii ajuta partenerul (vedeta)..

@on cum ziceam.. Iris merita banii aia saraca.. nu cred ca v`ar fi convenit sa fiti in locul ei.. sa va incepeti asa viata.. lui Petre ii ajunge 10 000 de inceput ca sa`si deschida un atelier de tamplarie plus banii care ii vin pe luna ca dansator plus Andreea.. iar lui Bogdan cred ca ii ajung 20 000 ca sa`i cumpere lu` bunica`sa tot ce vrea plus ca`l va ajuta si Laura.. fii sigur ca le va mai da si alta lume.. niste patroni de firme mai marisoare care se vor lasa impresionati de cazurile lor si vor sa se afirme..

lasati`ma cu PRO TV.. cred ca au facut multe pt tara (ce trebuia sa faca politicienii).. de ex emisiunea "Daruiesti si Castigi".. e facuta degeaba?.. nu.. dar nu`i poate ajuta pe toti.. la fel si Becali.. asta e un fel de dat peste nas conducerii ca sa faca si ei ceva pt tara.. sa se trezeasca.. dar ei se fac ca nu vad nimic.. daca ar da si ei un salariu (pe luna) la 5 ani s`ar face respectati.. dar ei mai bine fura in continuare fara rusine..

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...