Jump to content
IceMan

Campioana la tastat SMS-uri

Recommended Posts

Imagine IPB

Morgan Pozgar, o eleva de 13 ani din SUA, a primit titlul de campioana la tastat SMS-uri pe telefonul mobil, dupa ce a scrid cuvantul 'supercalifragilisticexpialidocious', din cantecul lui Mary Poppins, in doar 15 secunde.

La competitia de la New York au participat 200 persoane. Tanara a fost premiata cu 25.000 $, pe care a hotarat sa ii cheltuie pe haine. Morgan a spus ca trimite lunar 8.000 de SMS-uri.

sursa

Link to comment

cred ca va cheltui banii aia pe factura de telefon :error:

poate are plan tarifar cu SMS-uri nelimitate ;)

LE: este o competitie facuta de LG in care trebuie sa scrii un text de 151 de cuvinte (cel de jos) si ea la scris in 42 secunde (si a folosit un LG cu tastatura QWERTY).

Nu este un "campionat mondial", acela se tine prin china pe undeva si telefoanele cu tastatura QWERTY sunt INTERZISE.

btw in alt reportaj scria ca da 4000 texturi pe luna :rofl1:

Supercalifragilisticexpialidocios! Even though the sound of it is something quite atrocious. If you say it loud enough you'll always sound precocious
Link to comment

nu m-ar mira sa fie exagerata stirea, doar stim cum sunt ziarele, mai ales cele din america. americanii au mari probleme in a silabisi cuvinte, au si campionate pentru acest "sport", asa ca ma indoiesc ca a si reusit acest timp. presupun ca sunt multi straini care silabisesc mai bine .

Link to comment

nu m-ar mira sa fie exagerata stirea, doar stim cum sunt ziarele, mai ales cele din america. americanii au mari probleme in a silabisi cuvinte, au si campionate pentru acest "sport", asa ca ma indoiesc ca a si reusit acest timp. presupun ca sunt multi straini care silabisesc mai bine .

Daca a tocit textul nu e asa de greu ...

Stirea cu 8000 de sms/luna in mod sigur e exagerata ... totusi ... get real, make a phone call :rofl1:

Link to comment

am vrut sa spun 1 data ca la ce sunt de folos aceste "concursuri" ..ca nu te ajuta in viata dar dupa ce am vazut ca a castigat 25.000 $ ....

sta altcumva treaba ... dar tot nu e mai desteapta ca inainte ... mai mult ... cred ca va pierde toti banii in 2 sapt :) pe papusi Barbie

Link to comment

nu m-ar mira sa fie exagerata stirea, doar stim cum sunt ziarele, mai ales cele din america. americanii au mari probleme in a silabisi cuvinte, au si campionate pentru acest "sport", asa ca ma indoiesc ca a si reusit acest timp. presupun ca sunt multi straini care silabisesc mai bine .

Vazusem si eu asa ceva, concursurile de silabisire, credeam ca e la caterinca, e pe bune?OMFG cat de greu sa fie sa silabisesti cuvinte =))

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...