Jump to content
Burne

Cu sau fara Basescu

Cu sau fara Traian Basescu  

257 members have voted

  1. 1. Vreti ca presedintele Traian Basescu sa fie demis din functie ?

    • Da vreau ca Traian Basescu sa fie demis din functie
      62
    • NU !!! Basescu trebuie sa ramana
      195


Recommended Posts

Voted da vreau sa fie demis din functie ca el e singuru care face politie politica in continuare

..."politie politica" ?! :blink: sunt 2 variante tu ori spui pe forum orice prostie o auzi in casa ...ori varianta 2 care e mai grava

De la mine primeste un NU :)

Daca acum campania a fost "tampita" sa vedetzi la anticipate..."macel"

P.S. doomwave ...si oancea sa se uite :)

Link to comment
Share on other sites

Guest me_again

votez NU ;)

NU A FACUT EL ASA MULTE PT TZARA..... DAR SI ALTII MAI BUNI CA EL NU SUNT :D

ai dreptate.Acum sa vedem ce face .Cred ca o "sa-i dea in gat" pe cei care l-au tradat

Link to comment
Share on other sites

am votat NU :hello:

sa fi fost basescu cel mai nenorocit om de pe planeta, tot NU as fi votat.

asta ca sa se invete minte gunoaiele alea din parlament ca nu poti ignora ce a vrut poporul in 04' (cand tot pe base l-am votat). astia chiar cred ca pot face ce vor ei fara sa comenteze nimeni; iar cand comenteza cineva, vor sa-l demita. ei merita arsi pe rug, dar minte sa le tii partea (unor gunoaie) si sa votezi DA, unii sunt mult mai penibili decat imi inchipuiam.

nu da nimeni cu avionu in ei? :(

Link to comment
Share on other sites

Nu esti la alegeri anticipate sa cauti aici alternative.

Trebuie sa gandim macar PUTIN in viitor, doar nu suntem vite sa mancam tot ce ni se da. Cel putin unii dintre noi. Trebuie sa ne gandim CE IMPLICA demiterea lui basescu inainte sa votam. :blink:

Hai tu cu niste dovezi in sprijinul afirmatiei tale, OK?

Ce ar fi sa vi TU cu niste dovezi in sprijinul a :

Toti sunteti constienti (dintre cei care gandesc) ca a furat, ca a fost securist si nu recunoaste, ca are legaturi stranse cu cercuri de afaceri (exact ca opozantii lui, doar ca sunt alte cercuri :P ) ca este CEL MAI BOGAT PRESEDINTE ROMAN POSTDECEMBRIST.

Pentru ca mie mi se pare teribil de speculativ.

Si in caz ca nu stiai sau nu ai urmarit basescu a spus live in ultima confrutare dinainte de alegeri dintre el si nastase " imi pare rau ca poporul roman e blestemat, la atata timp dupa revolutie, sa fie obligat sa aleaga dintre 2 fosti comunisti". Un om care apreciaza curajul si sinceritatea ar putea aprecia ce a zis el atunci.

Ma faci sa rad. Omul asta doreste puterea absoluta. Cu orice pret. Tot ce a facut, a facut in acest sens.

Si Iliescu nu?

Gandirea ta este demna de Basescu (sau Hrebenciuc, Vanghelie etc. :P ). Jigniri in loc de argumente, afirmatii nefondate, demagogie ieftina, de balci, demonizarea opozantilor. Iti doresc sa ai parte de mai mult creier ca toti opozantii. Servit pane. Cat despre inteligenta, ce sa mai vorbim.... Te uiti in oglinda si presupui ca toti sunt de-o seama cu tine, copii tinuti de parinti.

Hai sa te servesc si eu. Gandirea ta este demna de Iliescu (sau ceausescu). Calomnii, minciuni, dezgropari ireale ale trecutului, afirmatii vagi sub o sintagma pretentioasa etc.

Ma distreaza ca fanii Basescu se plang ca buletinele de vot vor induce in eroare votantii pro-Basescu. Vad ca sunt foarte constienti pe ce electorat se bazeaza :D . Din punctul meu de vedere, cine nu intelege un buletin de vot nu ar trebui sa voteze.

Banuiesc ca stii pe ce segment de varsta e majoritar PSD-ul, nu? Stii de ce a iesit de 3 ori iliescu presedinte, nu? Banuiesc ca apreciezi mai mult PSD-ul ca s-a bazat pe tzaranii care nu aveau nici o legatura cu politica dar stiau numele lui Iliescu si pe el il votau. Nici nu stiau ce partid voteaza.

Da, pentru acei oameni e dificil sa nu faca corelatia BASESCU - ALIANTA D.A.

DA, acei oameni nu ar trebui sa voteze.

Dar acei oameni nu ar fi trebuit sa-l voteze pe Iliescu atatia ani, corect?

Tare frumos iti bati joc de cei care il prefera pe Basescu in locul musuroiului de coruptie care e psd, cretinii de la PRM sau pe nea` latifundaru. Bravo tie.. intra pe un forum de gameri si zi-le copiilor ca sunt prosti ca sunt liberali. O atitudine de om matur :right:

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

Am votat DA (eventual mai puneam vre-o 100 de voturi cu DA pana il vedeam pe basescu in puscarie =))) nu il suport pe marinar, JOS CU MARINARU.

Link to comment
Share on other sites

mister blk ... cauti tot timpul motiv de cearta. Esti genu de persoana care cauta probleme tot timpul (nu stiu in viata reala, dar pe forum impresia asta mi-ai creat-o).

Sa-mi dau si yo cu parerea: Basescu are la oras impactul pe care-l are Becali la sate: convinge majoritatea, turma, cum vreti sa-i ziceti. Toti sunt corupti; la fel am face fiecare odata ajunsi la putere: am face sa ne fie mai bine noua si familiei. Si cum altcumva asiguri un viitor mai bun familiei, daca nu prin sporirea contului din banca? Diferenta intre noi si cei cu bani e ca putin vom ajunge asa sus incat sa putem face "nereguli". Diferenta intre Basescu si restu? Gura mai mare, si faptul ca statutul lui de presedinte il face mai credibil si arunca cu noroi in cei care nu sunt de partea lui.

Am votat DA. Din ce cauza? Pur si simplu se crede prea tare presedintele asta cu tenta de dictator si, cum zicea Beethoven, cu dorinta de a obtine puterea absoluta. EL uita un lucru: presedintele e o marioneta; puterea deplina se afla in mana Parlamentului ;)

Link to comment
Share on other sites

si zi-le copiilor ca sunt prosti ca sunt liberali. O atitudine de om matur :right:

Traian Basescu :

"Ce au facut cei 322 este tragerea la raspundere politica in fata Parlamentului. Presedintele raspunde doar in fata poporului roman, a spus Traian Basescu.

Ei au facut marea greseala sa le dea sansa romanilor sa le arate cine e adevaratul stapan"

Black daca tu imi spui ca legatura sluga - stapan are cea mai mica legatura cu liberalismul...

Daca tu imi spui ca atitudinea sluga - stapan este demna pentru un popor ce se vrea in secolul XXI...

O sa iti fac o lista... cea pe care ai cerut-o... de cate ori romanii ar fi trebuit sa se simta prost din cauza jegului lor de presedinte, dar asta maine, dupa ce (jegul) vostru, stapanul vostru, va fi din nou presedinte ales, nu-i asa de POPOR.

Oricine este mai bun decat unul care sa-mi spuna ca este STAPAN. De aia am fost in strada 4 zile in Decembrie '89, ca sa nu mai am "tatici", "mamici", stapan". Daca imi spunea cineva in '89, ca la 17 ani, marea majoritate a tinerilor si foarte tinerilor vor avea o mentalitate de sclavi, slugi, incapabile sa isi vada viitorul fara un " tatuc " stapan l-as fi scuipat in fata.

Dovada ca a gresi este omeneste. Macar eu recunosc, spre deosebire de (jegul) meu de "presedinte".

Spunea cineva de faptul ca nush cine i-ar fi spus lui Basescu sa se duca in Congo... nu e nevoie... are aici poporul sau de congolezi.

Da, pentru a fi Republica Democratica Congo, Romaniei ii lipsesc:

- un steag ceva mai pestrit colorat ;

- juramantul presedintelui sa se incheieie in loc de "Asa sa-mi ajute Dumnezeu!" cu "Sa moara mama!" ;

In rest, le avem pe toate.

PS : Pentru slugile care nu si-au sprijinit inca stapanul, mai au 2 ore timp sa o faca.

PPS : de la mine, pentru slugi, maneaua cu : "cine e stapanu' / cine e jupanu'" punct empetrei. Fara numar, fara numar.

Link to comment
Share on other sites

mister blk ... cauti tot timpul motiv de cearta. Esti genu de persoana care cauta probleme tot timpul (nu stiu in viata reala, dar pe forum impresia asta mi-ai creat-o).

Sa-mi dau si yo cu parerea: Basescu are la oras impactul pe care-l are Becali la sate: convinge majoritatea, turma, cum vreti sa-i ziceti. Toti sunt corupti; la fel am face fiecare odata ajunsi la putere: am face sa ne fie mai bine noua si familiei. Si cum altcumva asiguri un viitor mai bun familiei, daca nu prin sporirea contului din banca? Diferenta intre noi si cei cu bani e ca putin vom ajunge asa sus incat sa putem face "nereguli". Diferenta intre Basescu si restu? Gura mai mare, si faptul ca statutul lui de presedinte il face mai credibil si arunca cu noroi in cei care nu sunt de partea lui.

Am votat DA. Din ce cauza? Pur si simplu se crede prea tare presedintele asta cu tenta de dictator si, cum zicea Beethoven, cu dorinta de a obtine puterea absoluta. EL uita un lucru: presedintele e o marioneta; puterea deplina se afla in mana Parlamentului ;)

huh ??? cred ca confunzi tara, in romania nu e republica PARLAMENTARA ca sa aiba parlamentul puterea deplina, cum o numesti tu.

Link to comment
Share on other sites

nu da nimeni cu avionu in ei? :(

Cand au intrat cele 2 avioane in WTC toata lumea i-a plans pe cei morti pentru ca erau nevinovati.

Daca ar intra vreun avion in cladirea parlamentului si sa moara toti nu cred ca ar plange prea multa lume.

Eu cel putin as iesi in strada si as dansa de bucurie in fata camerelor de la televiziune.

Din cauza alora nivelul de trai din Romania e la pamant.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiam citatul dat de Thora! din simplul motiv ca nu prea urmaresc stirile TV/presa. Daca e asa, va las pe voi sa trageti concluziile.

Oricum, Thora! si-a exprimat bine punctul de vedere: clar, concis si cu mai multe alineate (spre deosebire de mine :) ). Insa ideea reliefata e aceeasi: dorinta presedintelui de a avea putere absoluta .

Link to comment
Share on other sites

Vinsanity se pare ca tu esti de acord cu o republica parlamentara.

In mod normal asta inseamna democratie, ca puterea sa fie impartita dar in cazul Romaniei NU este benefica o astfel de republica decat daca i-ar schimba pe toti din parlament si ar aducea persoane noi, fara nici un pacat (dosare la securitate, dosare DNA etc.)

Pe mine nu m-ar deranja nici actualul parlament, sunt constient ca toti au furat dar sa se opreasca si sa faca ceva cu adevarat util pentru tara. Dar se pare ca ei fura in continuare si mai au tupeul sa apara la televizor sa ne vorbeasca de tot felul de principii morale.

Link to comment
Share on other sites

Romania este o republica democratica semi-prezidentiala (va rog frumos sa ma corectati daca gresesc). Asta inseamna ca nu presedintele are putere deplina. Seful Guvernului, adica prim-ministrul, are un cuvant greu de spus in orice stat. Parlamentul reprezinta partea legislativa a Guvernului, deci automat are putere de decizie.

P.S.: exista vre-un stat CIVILIZAT in care presedintele (sa vrea) sa-si faca de cap?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...