Jump to content
POLAND

Sfarsitul lumii

Recommended Posts

the end of the world i think will be schimbarea climei pentru ca se topesc ghetarii o sa avem apa pe saturate...glumesc sau sa-r putea sa ne bubuie un meteorit cam cat pamantul am vazut pe discovery ca vine unu si se cauta cai de evitare..stiu bine???contraziceti-ma dar oricum sfarsitul lumii va fi cel cand va veni iisus a doua oara si morti vor invia ....adiqa nu prea e un sfarsit :)

Link to comment
Share on other sites

Sfarsitul cred ca este aproape. Ma refer desigur la schimbarea climatica. S-ar putea sa nu fie chiar sfarsitul, dar dupa o alta eventuala era glaciara, planeta se va repopula. Se va popula sigur, va spun eu. Cine cunoaste fenomenul care s-a produs pe Krakatau intelege.

Link to comment
Share on other sites

Guest cp_electronul

Cred ca cel mai plauzibil ar fi sa ne loveasca un meteorit, si gata s-a dus cu viata noastra, simplu, eficient si nu prea placut pt cei care supravietuiesc impactului... insa n-as exclude posibilitatea aparitiei unui razboi cu arme nucleare ca sunt destule, are si Rusia, are si SUA, mai nou cica are si India rofl sau platea niste fonduri de cercetare pt a produce o arma nucleara... deci deja o sa fie sa ajunga si la nepoti.

Link to comment
Share on other sites

Oamenii se vor autodistruge. Deja lumea incepe sa fie distrusa/poluata. In 1000 ani nu stiu daca va mai exista planeta TERA. Dar sar putea ca oamenii sa se mute pe LUNA/Marte.

Eventual va exista TERRA, nu? 8-|

Nici nu stii pe ce planeta esti..

Link to comment
Share on other sites

Sunt sigur ca va fi cum este prezentat in Biblie... daca cititi Biblia, o sa vedeti ca multe dintre profetii sau implinit, si au mai ramas foarte putine, deci sfarsitul e aproape, si totul o sa se termine cum e scris in Biblie

Care sunt semnele sfarsitului lumii comform bibliei? si cum o sa se desfasoare ..tot comform bibliei ? Ajtuta-ti un biet necunoscator :P

parca vad : GOD , cand dai RR DB? PLS

=))=))=)) Si daca tot ii da rr db sa creasca si xp rate (sa crestem mai rpd) =))=))

Link to comment
Share on other sites

Care sunt semnele sfarsitului lumii comform bibliei? si cum o sa se desfasoare ..tot comform bibliei ? Ajtuta-ti un biet necunoscator :P

pai crede-ma ca e greu sa stai si sa scrii o carte intreaga din Biblie sa vezi tu cum o sa se sfarseasca lumea, dar ai putea citi cartea Apocalipsa, ultima carte a Bibliei, si o sa vezi acolo....

chiar exista sfarsitu lumii ?

Da.

Link to comment
Share on other sites

pai crede-ma ca e greu sa stai si sa scrii o carte intreaga din Biblie sa vezi tu cum o sa se sfarseasca lumea, dar ai putea citi cartea Apocalipsa, ultima carte a Bibliei, si o sa vezi acolo....

Mai scuteste-ne de biblie si profetiile unui om care a murit acum aproape 2000 de ani...

Daca va fi un sfarsit cu siguranta nu va fi cum e scris in cartea aia (sau cartile alea) si mai ales nu va veni niciun dumnezeu sa ne mantuiasca... sunt sanse mai mari sa vina niste extraterestri sa ne extermine decat sa vezi pe "jesus and his saints"

Link to comment
Share on other sites

Ateule... :P

Eu cred ca pana la urma omenirea se va autodistruge intr-un mod sau altul, daca nu cu bombe nucleare, atunci din cauza transformarilor aduse planetei, gen global warming, gauri in stratul de ozon, defrisari masive (o sa ajungem sa nu mai fie 1 copac pe pamant), desertificare, etc.

Link to comment
Share on other sites

Ne autodistrugem noi , nu e nevoie ca sa "moara" soarele pt asta prin implozie(care apropo o sa se intample da` noi nu o sa avem bai ca n-o sa simtim nimic). O sa aibe si sistemu nostru solar parte de artificii asa cum or avut si altele. DAR pana atunci :beer: + :beer: = :banana: Carpe Diem

Link to comment
Share on other sites

Deja se fac cercetari..... in legatura cu stratul de OZON..... si nu prea se gaseste nimic.....

Din cate am auzit la Polul Nord sa produs o Gaura imensa in Statul de OZON....

Ghetarii se vor topii si cred ca se va prouce mari inundatii....

Oricum speram ca totul va fi bine..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Mai scuteste-ne de biblie si profetiile unui om care a murit acum aproape 2000 de ani...

Daca va fi un sfarsit cu siguranta nu va fi cum e scris in cartea aia (sau cartile alea) si mai ales nu va veni niciun dumnezeu sa ne mantuiasca... sunt sanse mai mari sa vina niste extraterestri sa ne extermine decat sa vezi pe "jesus and his saints"

word :right:

ot: i dunno, nu cred ca apucam noi(generatia asta), sfarsitul lumii. Se vor topii ghetzarii, multa apa, terra va devenii un mare acvariu. :D

Link to comment
Share on other sites

the end of the world i think will be schimbarea climei pentru ca se topesc ghetarii o sa avem apa pe saturate...glumesc sau sa-r putea sa ne bubuie un meteorit cam cat pamantul am vazut pe discovery ca vine unu si se cauta cai de evitare..stiu bine???contraziceti-ma dar oricum sfarsitul lumii va fi cel cand va veni iisus a doua oara si morti vor invia ....adiqa nu prea e un sfarsit :)

Spune te rog ca ti-ai batut joc de acest post. Sau tu chiar esti n00b?

In primul rand, engleza ta lasa de dorit, de asemenea combinarea unei fraze in engleza cu una in limba romana da dovada de ... ma rog...

In al doilea rand, mai bine nu puneai cratima, decat sa scrii sa-r in loc de s-ar.

In al treilea rand, oricat de obosit ai fi, macar ai bunul simt sa scrii Iisus cu I mare, daca tot ai citit Biblia.

In al patrulea rand, cel cu a doua coborare a lui Iisus e un altfel de sfarsit...

Si revenind la topic, merg pe calea schimbarilor climatice.

Meteoriti si alte chestii? Mai bine vine Cel Verde decat aceste ficiuni...

Link to comment
Share on other sites

Cam asa ceva. E in genul Judecatii de Apoi.

Totusi, aici depinde de ce intelege creatorul topic-ului prin sfarsitul lumii. Distrugerea planetei (si implicit si a locuitorilor, sau doar disurgerea Glob-ului), sau sfarsitul rasei umane?

Sunt cam somnoros, nu am chef nici de postat si nici de dezbatut subiect-ul, deci nu stiu daca m-am exprimat corect...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...