Jump to content
POLAND

Sfarsitul lumii

Recommended Posts

hehe .. in 12 ani NO plumb ... in 60 ani no oil ... sua cumpara ... va mai avea rezerve ... iranu daca acu isi opreste vanzarea de petrol va mai avea pt inca 300 ani petrol sa furnizeze tarii , atunci vor incepe razboiae alea alea

+ incalzirea globala ... ghetarii se topesc .. nivelul apelor se ridica ... beneluxul, tarile joasa din asia vor fi inundate, lumea se va muta la deal ... defrisari pt creearea de locuri pt construcii, terenuril agricole = DEZASTRU NATURAL

si lista ar continua :right:

Link to comment
Share on other sites

Un obosit de om de stinta pe la 1600 toata viata lui o studiat biblia si o descifrat din ea sfarsitul lumi pe la 2066, deci mai aveti putina rabdare. Mi se pare logic deoarece pana atunci o sa fie destul de bine dezvoltata tehnologia ANTIMATERIEI, care momentan este in stadiu de dezvoltare. Bomba nucleara ii doar o scanteie pe langa explozia respectiva, despre care se zice ca energia ei poate muta continente pe orbita.

Dar totusi nu cred ca o sa se intample asta! desi pana se distruge planeta, omul o sa fie de mult in alt sistem solar sau galaxie si noi "oale si ulcele" :P :banana:

Link to comment
Share on other sites

pfff.. am crezut ca veti posta ok.. ca va ve`ti spune parerea "pe fata" despre sf. lumii.. fara bataie de joc :) gen strongestman & legacy

ms celor care care si`au dat cu parerea cu adev. despre sf.

rog un mod. sa inchida topicul :(

Link to comment
Share on other sites

Sunt sigur ca va fi cum este prezentat in Biblie... daca cititi Biblia, o sa vedeti ca multe dintre profetii sau implinit, si au mai ramas foarte putine, deci sfarsitul e aproape, si totul o sa se termine cum e scris in Biblie

Lol gunoiul biblic nu are nici o relevanta este doar o carte care se adreseaza in cel mai bun caz pitecantropilor.. Sfarsitul lumii o sa vina de unde a venit si sfarsitul marilor civilizatii: de la animalitatea oamenilor....

Link to comment
Share on other sites

da cum sfarseste omenirea in biblie? :) tot chestia cu noe si arca? :D

p.s au zis k in 2000 e sf lumi sau nush ce cutremur acu in 2007 sau 2008 vine alt cutremur in 2010 mi-a zis profa de chimie ca dispare stratu de ozon si ne arde soarele pe toti ca deja e o gaura in el si chesti dinastea, deci pana la urma care e? :)

Cei care au postat la baza primesc si ei un warn ceva ? plz :D

Link to comment
Share on other sites

Eu am auzit ca im Biblie scrie ceva de "pasari de fier" si "oameni care se uita la cutii" :blink: o fi oare avioanele si televizorul .. ??!?!

nu cred ca e vb de asa ceva :dontknow: avioane si televizoare sunt de ceva vreme..

am vaz. un doc la tv.. despre Nostradamus; multe din prezicerile lui s`au adeverit; si zicea ca sfarsitul lumii va fi prin 3487 ceva de genu.. sa fie adevarat ? :D

Link to comment
Share on other sites

sfarsitul lumii ? hmm .. cred ca o sa vina odata bush beat cu o mare ura pe rusi, o sa trimita 2 rachete spre moscova, moscova la randul ei o sa trimita 2.. si de aici pana la sfarsitul lumii mai e doar o aruncatura de bat

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca e vb de asa ceva :dontknow: avioane si televizoare sunt de ceva vreme..

am vaz. un doc la tv.. despre Nostradamus; multe din prezicerile lui s`au adeverit; si zicea ca sfarsitul lumii va fi prin 3487 ceva de genu.. sa fie adevarat ? :D

Nu se stie niciodata.. preferabil sa fie dupa ce mor eu .. prin 2100 :rofl1: :happy1:

Link to comment
Share on other sites

Exagerarea populatiei in numar duce la pierderea resurselor. Vom trece pe calea chimica care ne va duce la moarte. Nu cred ca vom prinde sfarsitul lumii, doar a vietuitoarelor suprafetei Terrei.

Link to comment
Share on other sites

hmm cum il vad eu...

[ uuu uu uu u uu u uu uuuu FFS Biblie ]

ok...ok...

1 bucata big f**king big rock from outta space + 1 bucata "noi" = 0 . (ps : s-ar putea sa prindem "printr-o sansa foarte mare" chiar eventul in zilele noastre prin 2029 parca (nu mai retin exact >> vezi wiki 99942 Apophis )

anywhooo nu cred in Revelatie aka Apocalipsa ,chiar daca este foarte interesanta ca lectura,eu nu o pot acepta ca fapt care se va intampla in viitor.

Totusi daca ar fi dupa mine... as vrea sa fim consumati de o gaura neagra,sau sa explodeze soarele (supernova?!) .... sau...sau... sa prind ziua in care soarele va inceta din viata si ne va arunca de pe orbita (pt. ca nu mai exista f grav. a S care sa ne mentina) "in spatiu" >:D .... that will be a site to see...

Link to comment
Share on other sites

gen strongestman & legacy

ms celor care care si`au dat cu parerea cu adev. despre sf.

cum am postat in bataie de joc ? am spus clar ca sf lumii va veni atunci cand un metorit va cadea pe noi ... asta nu e considerata o parere ... deoare alta cauza nu ar exista ... deci numai fen ale naturi pot distruge lumea ?! :blink: ...asa cred eu

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...