Jump to content
Guest Anub1S

Cum pot sa schimb ipiul ?

Recommended Posts

Guest Anub1S

as vrea si eu sami schimb ipiul de la calculator dar nu metoda veche schimb ultima cifra de la ipi :banghead:

am nevoie de un program sau ceva de genul asa va rog foarte mult sa ma ajutati

vas fi foarte recunocator daca mati putea ajuta

Link to comment
Share on other sites

Desfaci carcasa, tai firul rosu.. astepti 6 secunde (in timpul asta se invart toate numerele de la IP ca la loto) apoi dai cu scuipici si lipesti firele la loc.

Btw vezi sa nu scoti calculatorul din priza si sa nu tai firul albastru. Ala iti invarte doar ultima cifra de la "ipi".

Bafta :right:

Link to comment
Share on other sites

Desfaci carcasa, tai firul rosu.. astepti 6 secunde (in timpul asta se invart toate numerele de la IP ca la loto) apoi dai cu scuipici si lipesti firele la loc.

Btw vezi sa nu scoti calculatorul din priza si sa nu tai firul albastru. Ala iti invarte doar ultima cifra de la "ipi".

Bafta :right:

loooooool =)))

Link to comment
Share on other sites

Guest Anub1S

blk e buna ideia dar nu am de gand sa fac asa oi mai face vreo tanpenie si nu mai merge netul deloc si nici nu stiu daca merge fiindca nus din romania si am un cblu la net la fel cum e cablul de la mouse =))

alta optiune nu mai este :banghead:

ca diseper :comp1:

Link to comment
Share on other sites

blk e buna ideia dar nu am de gand sa fac asa oi mai face vreo tanpenie si nu mai merge netul deloc si nici nu stiu daca merge fiindca nus din romania si am un cblu la net la fel cum e cablul de la moue =))

alta optiune nu mai este :banghead:

ca diseper :comp1:

NU-MI VINE SA CRED =)))))))))))))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Desfaci carcasa, tai firul rosu.. astepti 6 secunde (in timpul asta se invart toate numerele de la IP ca la loto) apoi dai cu scuipici si lipesti firele la loc.

Btw vezi sa nu scoti calculatorul din priza si sa nu tai firul albastru. Ala iti invarte doar ultima cifra de la "ipi".

Bafta :right:

merge! :cool2: mersi mult ai o bere d la mn :beer:

Link to comment
Share on other sites

Guest Anub1S

devil si ce vrei sa scriu la google proxy? :banghead:

nu exista un program sau ceva pt a putea schimba ipiul rapid

si va mai spun inca odata nu sunt in romania ci spania :angry1:

daca eram in romania rezolvam rapid problema asta cu ipiul

Link to comment
Share on other sites

deci se spune IP-ul sau ip-ul nu ipiul nici IPIUL intelege si tu azi

ti-am zis sa vorbesti cu providerul sau sa te interesezi de ce este ala PROXY, cauta pe google "what (the f*ck) is proxy" si o sa gasesti, sau download proxy, te descurci, esti baiat destept..cred

Link to comment
Share on other sites

devil si ce vrei sa scriu la google proxy? :banghead:

nu exista un program sau ceva pt a putea schimba ipiul rapid

si va mai spun inca odata nu sunt in romania ci spania :angry1:

daca eram in romania rezolvam rapid problema asta cu ipiul

IP nu IPI =))

Link to comment
Share on other sites

blk e buna ideia dar nu am de gand sa fac asa oi mai face vreo tanpenie si nu mai merge netul deloc si nici nu stiu daca merge fiindca nus din romania si am un cblu la net la fel cum e cablul de la mouse =))

alta optiune nu mai este :banghead:

ca diseper :comp1:

chemi un rromales de acolo,tehinician de la strehia, iti rezolva tot calculatorul ... nu o sa mai ai probleme cu el

btw: exista program dar nu iti schimba ip doar proxy ... gasesti raspunsuri si la sectiuea de mai jos IT Mania, Internet si relistica si folosesti butonul search..mai jos putzin .. sper sa reusesti

Link to comment
Share on other sites

Toţi cei care au postat "la mişto" au câte un warn. Puteaţi să răspundeţi cu seriozitate sau să nu postaţi deloc.

ontopic: vorbeşte cu ISP-ul (internet service provider) tău să-ţi schimbe IP-ul sau schimbă-ţi tipul de abonament/ISP-ul pe unul dinamic.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anub1S

toti cei care au spus sa vb cu providerul meu ii invit in spania (valencia) sa vb in spaniola si are o bere de la mine :angry1: am o luna de cand sunt in sapnia si voi imi spuneti sa vb cu providerul meu :banghead:

se pare ca nici aici nu gasesc nici un raspuns de folos :sef:

Link to comment
Share on other sites

Guest I <3 69

toti cei care au spus sa vb cu providerul meu ii invit in spania (valencia) sa vb in spaniola si are o bere de la mine :angry1: am o luna de cand sunt in sapnia si voi imi spuneti sa vb cu providerul meu :banghead:

se pare ca nici aici nu gasesc nici un raspuns de folos :sef:

Bai ratonule :sef: dute la firma care tia adus cablu pana in cur la PC .... cu aia tre sa vb ... ala tie provider...

warn up

Edited by IceMan
Link to comment
Share on other sites

toti cei care au spus sa vb cu providerul meu ii invit in spania (valencia) sa vb in spaniola si are o bere de la mine :angry1: am o luna de cand sunt in sapnia si voi imi spuneti sa vb cu providerul meu :banghead:

se pare ca nici aici nu gasesc nici un raspuns de folos :sef:

na nene dictionar

ps: use traducator text, dar...e o singura problema nu exista romana-spaniola, exista engleza-spaniola... ;;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...