Jump to content
IceMan

Sex pe ulita la 14 ani

Recommended Posts

Xprhh sh tz yo nem ff ddsr llm dase kkk 112!! lllepirmdsa dfssaerk eer

intru totul de acord cu tine aici :D

te uiti in scoli la oras si vezi copii tembeli cu gramada. ce te astepti de la niste pici de la tzara?

e totusi trista viata acelor copii. aia in afara de munca nu au ce face toata ziua. nu mai e ca pe vremea lu` moromete sa fie sarbatori, sa se distreze lumea in mod autentic.. ca la tzara. acum e munca munca si iar munca. pentru copiii astia scoala e o distractie 8-|

acum mai adaugi efectul feminin care vrea neaparat sa iasa din comun (lupta intre femei e cea mai amuzanta) si ce rezulta? fete care se *** la varste din ce in ce mai mici ca sa para mai "cool", sa aiba prieteni mai mari (ergo mai "cool")

oameni prosti. si aia abuzati si cei care abuza.

Link to comment

Se stie ca la tzara is mai usor de frecat fetele, asta`i de cand lumea ! :D

oare :blink: ..........ia mai gandestete.............

on topic.....fiecare cu educatia lui....totul depinde de parinti/educatie la urma urmei si nu in ultimu rande de anturaj !!!

Link to comment

@Sere, se pare ca ne potrivim ca idei, nu vrei sa fii sora mea? Mereu mi-am dorit o sora mai mare (cred ca tu esti cu cativa anisori mai mare...parca spuneai ca ai terminat facultatea...eu mai am 2 ani).

Sunt de acord cu tine.

Si eu mi-as fi dorit sa-mi incep viata sexuala la 14 ani, dar nu am facut-o. Nu regret. Poate ziceti ca sunt pampalau. Am facut-o mult mai tarziu dar nu regret. S-a intamplat cu persoana cu care sunt si acum si este perfect.

Iar pentru "pici"...nu uitati ca exista si "manuta".

Stati ca nu inteleg...acei copii nici nu se protejeaza? Bine, de inteles...daca mergi sa cumperi un pachet de prezervative te stie tot satul.

Heh eu nu am nici un fratior/surioara mai mic/a. Desi recunosc ca mi-ar placea sa am, uneori consider ca e mai bine asa...

Felicitari pentru atitudine si gandire.

OT: nici daca ar fi mai bine informati tot nu ar face vreo diferenta, pentru ca stim cu totii ca nici macar copilasii de oras care au acces la informatie nu se protejeaza, ce pretentii putem sa avem de la un copilas mai... slab informat de acasa...

In fine, am prea multe probleme aici ca sa mai ma preocup si pentru prostiile astea.. fiecare sa isi aiba grija de fundul proprietate personala +vecinatati. Ce discutam noi aici nu va schimba vreodata ceva, asa ca e degeaba...

Link to comment

se stie ca, copii, generatia asta ... ce acum sunt in clasele 7+ sunt o generatie penibila ... cu foarte putine sperante ... majoritatea sunt carpe si din carpe vor ajunge atze ... si tot asa pana se distrug pe ei insasi

si acum revenind la acest "contact sexual", o prima problema ar fi lipsa surselor de informare, care in Romania pot fi intalnite doar la orase (in mare parte). Pentru simplul fapt ca tzaranii nu isi pot permite un studiu superior pur si simplu nu vad cum ar putea sa'si indrume copiii ... dar in fine, verdictul ... este TRAGIC !

Link to comment

De ce? Vino cu niste argumente.

Pt. ca asa e mentalitatea omului !

Mai e o faza asemanatoare, cu care eu personal nu`s de acord ! De ce daca o fata se culca cu mai multi baieti (odata sau pe rand) este considerata c***a si daca un baiat se culca cu mai multe fete (odata sau pe rand) e considerat MACHO ?

Link to comment

Pt. ca asa e mentalitatea omului !

Mai e o faza asemanatoare, cu care eu personal nu`s de acord ! De ce daca o fata se culca cu mai multi baieti (odata sau pe rand) este considerata c***a si daca un baiat se culca cu mai multe fete (odata sau pe rand) e considerat MACHO ?

Pai pentru treaba asta, in lumea animalelor ar fi o explicatie: masculul trebuie sa-si imprastie genele, iar femelele sa-si creasca puii. Si cum oamenii (in general) nu sunt departe de animale...... Totusi, ne place sa spunem ca suntem mai evoluati decat animalele. Atunci, nu inteleg de ce mai exista asemenea prejudecati. Oricum, pentru modul in care este vazut un barbat cu multe "victime" sunt partial de vina si femeile. N-am vazut una care sa fuga de un asemenea barbat, (aproape) toate cred ca-l vor schimba, si ca il vor potoli. Si apoi tot ele se mira de ce a plecat la alta. Ironic, nu?

Link to comment

De ce? Vino cu niste argumente.

Pai uite cazul fetei aleia (din lipsa de protectie a ramas cu un copil pe cap) pe cand baiatul "mare macho" (sau nu) nu are nici o responsabilitate.Eu unul de exemplu am inceput tot la 14 ani ... insa cu cineva mai in varsta ... si nu din lipsa de educatie or else ...

Link to comment

Nu vad nimic rau in asta . Fiecare isi incepe viata sexuala atunci cand simte nevoia sa faca asta si cand simte ca este pregatit pentru asta . Privind din exterior acesta problema , este totusi dureros urmarile sau consecintele unei sarcini a unui copil aparut din flori la o varsta frageda , fara un viitor asigurat , fara resurse si fara garantia unui trai decent . Insa inainte de ne uita in gozu din ochiu celuilant sa ne uitam in gozul din ochiul nostru si sa realizam ca toti suntem diferiti si incercam sa analizam gresala altuia fara a ne gandi o clipa ca si noi ne puteam regasi intre cei sau cele care si-au inceput viata sexual mai timpuriu . Eu sunt in cunostinta si de cazuri mai fericite la fete de 13 ani care au nascut un copil si aveau o situatie materiala care nu te ducea cu gandul la " vai ce va fi ? ce se va intampla ? " sau alte chesti de genul acesta .

Atunci cand vom ajunge sa ne gandim la ce este bine pentru noi si ce ne dorim cu adevarat fara a ne gandi "ce va zice lumea" atunci putem zice ca am mai evoluat si am iesit din groapa de gunoi .

Sa fie sanatosi asta este important .

p.s. : decat sa faci copii la 65 de ani mai bine fai la 13 , parerea mea .

Link to comment

Pai uite cazul fetei aleia (din lipsa de protectie a ramas cu un copil pe cap) pe cand baiatul "mare macho" (sau nu) nu are nici o responsabilitate.Eu unul de exemplu am inceput tot la 14 ani ... insa cu cineva mai in varsta ... si nu din lipsa de educatie or else ...

Vroiam sa intreb de ce e normal ca baietii sa inceapa la 14 iar fetele nu. Un baiat de 14 ani e inca copil, ca si o fata de 14 ani de altfel. Oricat de bine dezvlotat/dezvoltata este din punct de vedere fizic, psihic este inca copil. Nici nu stie prea bine ce se intampla de altfel. Si BTW, baiatul ala are o responsabilitate, nu numai mama. Si o sa aibe toata viata. Dar din motiv ce tu crezi ca el nu are nici o responsabilitate, deduc ca inca esti copil, traiesti in lumea ta mirifica. Deschide ochii, trezeste-te la realitate.

@Dumi: da, fiecare incepe cand este pregatit. Dar la 14 ani nu prea ai cum sa fi pregatit. Esti inca copil.

Link to comment

@Dumi: da, fiecare incepe cand este pregatit. Dar la 14 ani nu prea ai cum sa fi pregatit. Esti inca copil.

Copil esti tot timpul , trupul imbatraneste , sufletul e acelasi dar deja deviez de la subiect daca continuu :P

Link to comment

Dar la 14 ani nu prea ai cum sa fi pregatit. Esti inca copil.

Partea mea rationala tinde sa fie de acord cu tine. Asta nu inseamna ca nu sunt puternic lovit in orgoliu :beer:

Sunt lucruri mai interesante si mai safe de facut la varsta asta, you'll get to the sex part sometime anyway.

Link to comment

de la 14 ani sa ai copil ?:| ce educatia au dat parintii copiilor ? vad ca Vaslui-ul incepem sa devina cunoscut ^^ numai la rele...

Crezi ca cei doi tinerei spun "hai sa facem un copil ? " cu siguranta Nu , copilu este rezultatul .......si se ajunge in situatia cand afla mama sau tata si doctoru va spune ca e prea tarziu si avortul poate fi periculos bla bla ,la urma urmei este un suflet care vrea sa vina pe lume mai repede decat ar fi trebuit si trebuie primit cum se cuvine . La urma urmei nu e nimic rau in asta .

p.s. - decat sa-mi bata politia la usa mai bine vine cu burta mare :nanana:

Link to comment

la 13 ani nici mama nui dezvoltata complet.. iti dai seama ca ai sanse mari sa te trezesti cu 1 "Frankeisten"pe cap?pacat de copil...(daca nu se ia masuri.. nu cred ca o sa aiba o nastere normala..)

O nascut deja, cika e normal copilul !

Si BTW, baiatul ala are o responsabilitate, nu numai mama. Si o sa aibe toata viata. Dar din motiv ce tu crezi ca el nu are nici o responsabilitate, deduc ca inca esti copil, traiesti in lumea ta mirifica. Deschide ochii, trezeste-te la realitate.

Prin responsabilitate, cred ca se referea ca pe baiat nu il intereseaza copilul si il lasa in carca mamei sa il creasca singura ! Responsabilitati are, poate constiinta nu !

Link to comment

Nu vad nimic rau in asta . Fiecare isi incepe viata sexuala atunci cand simte nevoia sa faca asta si cand simte ca este pregatit pentru asta . Privind din exterior acesta problema , este totusi dureros urmarile sau consecintele unei sarcini a unui copil aparut din flori la o varsta frageda , fara un viitor asigurat , fara resurse si fara garantia unui trai decent . Insa inainte de ne uita in gozu din ochiu celuilant sa ne uitam in gozul din ochiul nostru si sa realizam ca toti suntem diferiti si incercam sa analizam gresala altuia fara a ne gandi o clipa ca si noi ne puteam regasi intre cei sau cele care si-au inceput viata sexual mai timpuriu . Eu sunt in cunostinta si de cazuri mai fericite la fete de 13 ani care au nascut un copil si aveau o situatie materiala care nu te ducea cu gandul la " vai ce va fi ? ce se va intampla ? " sau alte chesti de genul acesta .

Atunci cand vom ajunge sa ne gandim la ce este bine pentru noi si ce ne dorim cu adevarat fara a ne gandi "ce va zice lumea" atunci putem zice ca am mai evoluat si am iesit din groapa de gunoi .

Sa fie sanatosi asta este important .

p.s. : decat sa faci copii la 65 de ani mai bine fai la 13 , parerea mea .

poza din avataru tau vorbeste

decat sa faci copil la 13 ani sau 65 faci intre 22-30 (asa estimativ)

Link to comment

poza din avataru tau vorbeste

decat sa faci copil la 13 ani sau 65 faci intre 22-30 (asa estimativ)

Exact ca si comentariul tau "spune tot" in viata nu programezi nimic , ii urmezi cursul , am o fata de 6 ani maine poimaine iar daca nu va sti sa asculte sfaturile carele va primi de acasa si va calca stramb si imi va venii acasa la 13 ani cu burta mare ? crede-ma ca am sa o sustin si am sai fiu alaturi . Sunt lucruri incare nu ne sta noua in putere sa decidem cand , ce si cum . Eu mi-am spus parerea din punctul de vedere a unui parinte de fata , iar tu ti-ai spus parerea sa pari mai macho mai ciumeg ca altiii .

P.s.- normal ca nu mi-ar conveni situatia dar consider ca ar fi prea tarziu si as incerca sa fac sa fie bine pentru bunul mers al lucrurilor (inainte) , un copil de 13 ani poate sa faca sEx de curiozitate si sa ramana insarcinata , cand va afla ce gresala a facut va trebuii sustinuta si incurajata sa NU cada psihic sa se sinucida sa faca altceva iar la urma urmei sa zici "mai bine il facea bla bla bla , asta simt eu ca parinte iar pana vei ajunge tu parinte mai este . Nu vreau eu sa ma dau mai rotund ca altii sa zic "vaai ! daca fata mea ar fi patit asa vezi doamne ce as face , pentru ca niciodata nu stiii ce ti dat si trebuie sa te conformezi situatie de fata .

p.s.2 - ia zi ce ai face tu daca fiica ta ( cand o vei avea) va venii gravida la 13 ani acasa ?

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...