Jump to content
sKiLL_™

Photoshop? God is drawing

Recommended Posts

Lol..aia nu e viteza reala.

In fine..totu` e cu tableta grafica ( e mult mai usor ).

Foarte talentat omu` ..i mean , low view ..il vezi de parca ar fi real si full view ..sa vezi mai cu atentie detaliile.

Ma rog..cam asa se incepe un desen , cand vine vorba de creearea unei fetze :P

Cu toate ca obrajii mi se par un pic exagerati.

Link to comment
Share on other sites

Lol..aia nu e viteza reala.

In fine..totu` e cu tableta grafica ( e mult mai usor ).

Foarte talentat omu` ..i mean , low view ..il vezi de parca ar fi real si full view ..sa vezi mai cu atentie detaliile.

Ma rog..cam asa se incepe un desen , cand vine vorba de creearea unei fetze :P

Cu toate ca obrajii mi se par un pic exagerati.

:lol: lol danny trebuia sa zici tu ceva ^_^, si normal ca nu e viteza reala ca daca era avea filmu >20-30 de min... :)

Link to comment
Share on other sites

:lol: lol danny trebuia sa zici tu ceva ^_^, si normal ca nu e viteza reala ca daca era avea filmu >20-30 de min... :)

zice clar ca dureaza 3 ore :)

btw.. trebuia sa aiba o buba.. nu asa danny? :D

Link to comment
Share on other sites

El are talent la desen, asta cred ca trebuie sa fie impresionant. Se foloseste de PS pt a da o nota de realism portretelor. Degeaba inveti PS-ul "pe de rost" pt astfel de portrete, daca la desen nu te pricepi deloc.

Link to comment
Share on other sites

El are talent la desen, asta cred ca trebuie sa fie impresionant. Se foloseste de PS pt a da o nota de realism portretelor. Degeaba inveti PS-ul "pe de rost" pt astfel de portrete, daca la desen nu te pricepi deloc.

Not rly!

Nu confunda arta digitala cu arta traditionala :)

Link to comment
Share on other sites

Atat timp cat el deseneaza din creion optic si nu din cursorul mouse-ului, nu poti sa spui ca este arta digitala in totalitate. Fara talentul la desen pe care il are, n-ar mai fi atat de comentat pe forum azi. PS-ul il ajuta intr-o mica masura, la realizarea desenului; tine loc de trusa de creioane colorate.

Umbre, detalii, etc le poate face si fara PS, pe o hartie normala, desenand monocrom.

Link to comment
Share on other sites

Bullshit arta digitala, aici e vorba de talentul la desen exclusiv. Ca "le are" cu PS e pentru el o consecinta. In afara de niste banalitati (Hue/Sat, B/C) omul nu foloseste nimic "digital".

Sunt de aceeasi parere cu robert...

Link to comment
Share on other sites

nu e numai de folosirea programelor din domeniul graficii... e si vorba de formare ca artist...

are un ochi bine antrenat ka sa realizeze acele umbre si stie sa dozeze chiar bine culorile reusind sa obtina o imagine destul de reusita.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...