Jump to content
vudu

Cel mai precis test de personalitate

Daca nu ati efectuat testul nu votati!  

54 members have voted

  1. 1. Dupa terminarea testului cat la % din raspuns vi`a iesit adevarat?

    • 100%
      12
    • 70%
      31
    • 50%
      5
    • 30%
      0
    • 10%
      0
    • 0%
      6


Recommended Posts

You are an Animated Creator.

Confidence 44

Openness 52

Extroversion 66

Empathy 34

Trust in others 54

Agency 22

Masculinity 22

Femininity 86

Spontaneity 86

Attention to style 72

Authoritarianism 20

Earthy/Imaginative 4

Aesthetic/Functional 66

Link to comment
Share on other sites

wtf Femininity 36 :sef: :banghead: :angry1:

se putea si mai rau. de ex, mie mi-a iesit 86 :P

so i am a benevolent experiencer. "Your inquisitive nature, imagination, and hands-on practicality make you an EXPERIENCER. You are a great person to interact with—understanding, giving, and trusting—in a word, BENEVOLENT." asa zic ei.

statistica:

confidence: 26

openess: 92

extroversion: 74

empathy: 48

trust in others: 70

agency: 48

masculinity: 24

femininity: 86

spontaneity: 88

attention to style: 96

authoritarianism: 50

very imaginative and very functional.

mi-a placut testul. bine realizat. cu rezultatele sunt partial de-acord (cred ca trebuia mai multa masculinitate si mai putina empatie)

Ce intrebari neandertaliene , dar pentru majoritate sunt mai mult decat capabile sa dea un rezultat realist .

e un test de personalitate, nu un test de inteligenta. ce aspecte ai vrea sa ia in considerare, parerea noastra despre cum a aparut omul?...

Link to comment
Share on other sites

Desi am incercat sa ma exclud din motivele raspunsului meu , deoarece din motive personale este aberant , m-a piscat un pic situatia in care ma punea testul sa ma evaluez . Dar in mare parte am citit (foarte putin dar destul) psihologie , si cunosc destui psihologi si sociologi(antropologi..?) incat sa-mi dau seama ca este un test foarte superficial .

Un astfel de test trebuie sa fie dinamic , fiecare intrebare sa fie calculata dupa cea precedenta , chiar daca prin ipostaza unui test static de pe internet , acestea sa provina dintr-o lista predefinita .

Daca prin ce am spus nu reiese nimic inteligibil , repet in alte cuvinte ca este un "test de etichete" , si este realist pentru cei formati din etichete , cum a spus si un ganditor contemporan "nu mai avem ce face , copilul se naste , parintii il hranesc , imbraca si trimit la scoala , cu ce au prins ei din scoala vietii , la scoala intra in cultura generatiei proprie , nestiutoare dar atotstiutoare , iese din scoala cu ce informatii a reusit sa acumuleze si un scop , sau fara , repet "informatii" , face ce face , pana ajungem la repetarea acestei fraze , doar mai nestiutoare , cu simturile fine tot mai palide . Mi se pare terifiant cand traim intr-o lume cu atatea cunostinte si posibilitati nelimitate , intr-o ierarhie cu usile mereu deschise celor cu cheia potrivita" .

Nu vroiam sa supar pe nimeni

Am pus la blasfemie si eu . Mi-a iesit generous experiencer . Barem ne potrivim ? :)

Link to comment
Share on other sites

Desi am incercat sa ma exclud din motivele raspunsului meu , deoarece din motive personale este aberant , m-a piscat un pic situatia in care ma punea testul sa ma evaluez . Dar in mare parte am citit (foarte putin dar destul) psihologie , si cunosc destui psihologi si sociologi(antropologi..?) incat sa-mi dau seama ca este un test foarte superficial .

Un astfel de test trebuie sa fie dinamic , fiecare intrebare sa fie calculata dupa cea precedenta , chiar daca prin ipostaza unui test static de pe internet , acestea sa provina dintr-o lista predefinita .

eu am citit prea putina psihologie, dar am interactionat cu cativa psihologi sau studenti la psihologie, am asistat chiar de curiozitate la cateva cursuri, si, deoarece dintotdeauna m-a fascinat arta cunoasterii sinelui devenita stiinta prin prisma statisticilor, am facut si destule teste de psihologie pana acum. de-asta iti spun si eu sigur, intrebarile dintr-un test de psihologie trebuie concepute astfel incat sa aiba legatura unele cu altele, dar sa nu fie puse doua intrebari asemanatoare sau din acelasi domeniu una dupa alta, pentru a putea testa sinceritatea si siguranta celui care raspunde. ai vazut ca si in testul asta se cam repetau cateva intrebari (forme diferite, aceeasi idee), dar erau puse pe pagini distincte. e un test superficial poate doar prin prisma faptului ca atinge foarte putine domenii/situatii/caracteristici umane pentru a crea o astfel de harta a personalitatii, care de altfel trebuie sa fie una foarte complexa.

Nu vroiam sa supar pe nimeni

Am pus la blasfemie si eu . Mi-a iesit generous experiencer

nu m-ai suparat, dar ai reactionat prea vehement si nu eram neaparat de acord cu tine. oricum, generous experiencer, esti primul care aparent imi semeni conform testului superficial.

edit: nice edit, cenzurat :)

Link to comment
Share on other sites

Free-Wheeling Idealist

Confidence 52

Openness 36

Extroversion 84

Empathy 46

Trust in others 38

Agency 58

Masculinity 78

Femininity 14

Spontaneity 32

Attention to style 66

Authoritarianism 60

Earthy/Imaginative 36 (Imaginative)

Aesthetic/Functional 52

lol tare :D nu am votat nimic ca nu stiu unde sa ma uit ca sa pot sa votez :))

Link to comment
Share on other sites

Edelweiss

Este evident ca avem perspective foarte diferite in privinta a ceea ce inseamna un "test de personalitate" . (edit : imi retrag aici cuvintele )

Desigur cum subiectivitatea ma apasa , si eu nefiind prea extravertit , imi dau seama cum cuvintele mele par insolente , mai mult ca sigur eu sunt ignorantul in aceste timpuri , realitatea va ramane mereu realitate..; mereu ma bag unde nu imi este locul :) .

Il putem numi si "test de personalitate" dar in acelasi timp il putem numi si "crema gladis vax albina" , deci pot sa iti dau dreptate .

Edit : "nice edit" , ti s-au dilatat pupilele in vreun fel ? :)

Link to comment
Share on other sites

Este evident ca avem perspective foarte diferite in privinta a ceea ce inseamna un "test de personalitate" . Minimul ar fi sa nu te eticheteze , sa nu te arunce pe scari si valori care nu exista in prisma ta individuala .

Desigur cum subiectivitatea ma apasa , si eu nefiind prea extravertit , imi dau seama cum cuvintele mele par insolente , mai mult ca sigur eu sunt ignorantul in aceste timpuri , realitatea va ramane mereu realitate..; mereu ma bag unde nu imi este locul :) .

Il putem numi si "test de personalitate" dar in acelasi timp il putem numi si "crema gladis vax albina" , deci pot sa iti dau dreptate .

Edit : "nice edit" , ti s-au dilatat pupilele in vreun fel ? :)

in masura in care n-ar eticheta, ar fi filosfie, nu psihologie. tocmai pe asta se bazeaza psihologia, ca STIINTA, anume pe tipuri, scari, valori, caracteristici predefinite, in limitele carora incearca sa te situeze pe tine, ca entitate extrem de complexa :) (paradoxal, stiu) nu e vorba de ignoranta, atata vreme cat te intereseaza subiectul si esti dispus sa discuti pe marginea lui esti oricum dar nu ignorant. realitatea va ramane mereu lumea stiintei, iar imaginarul a artei. locul nostru este, in diverse proportii, in ambele lumi, my dear experiencer. nu incerca sa fugi atat de tipare, psihologic vorbind, poti fi redus si tu la cateva culori intr-un patrat :)

Link to comment
Share on other sites

Confidence

Low High 48

Openness

Low High 32

Extroversion

Low High 86

Empathy

Low High 76

Trust in others

Low High 84

Agency

Low High 58

Masculinity

Low High 18

Femininity

Low High 30

Spontaneity

Low High 88

Attention to style

Low High 36

Authoritarianism

Low High 10

Earthy/Imaginative

Imaginative Earthy 92

Aesthetic/Functional

Functional Aesthetic 62

Analyst

bleh..i rule!

Link to comment
Share on other sites

Edelweiss

Etichetele la sensul figurat pe langa cel nobil , sunt termene depreciative , nu caracteristici . Deci vezi tu , eu nu am contestat ca intr-o oarecare masura se poate dupa niste asocieri de nuante si culori poate "picta" o persoana intr-un tipar cu valori universale si proportionale . Dar trebuie sa vezi diferenta pe care eu o conturez , nu cred ca trebuie sa deschidem o ramura terminologica pentru caracteristici si etichete nu-i asa ?

Un astfel de test te va eticheta mereu .

Adevaratele caracteristici ale unei persoane (cele reale) se pot cantari si judeca , dupa acele valori , stereotipuri , cum doresti , numai pe baza actiunilor , interactiunilor si reactiunilor acelor persoane in cauza , in circumstanta diverselor situatii ce pot aparea in mediul acestuia .

Realitate - stiinta ? Nu ai auzit de metafizica ? (O mica gluma :) )

Iar sunt oricum dar nu ignorant , desigur ca sunt , nu pot recunoaste aceste metode de a analiza o fiinta , automat orice gand plecand de la mine , si ii contest rostul de a exista , sunt un ignorant (sau o entitate mult superioara care nu percepe aceste arhaisme evolutive , putin probabil nu? ) .

Si nu mai imi rupe sforile cand ma biciuiesc in ironia sortii , este ceva necesar sa ma hranesc cu umorul decadentei .

Link to comment
Share on other sites

Confidence 56 ,

Openness 72 ,

Extroversion 94 ,

Empathy 98 ,

Trust in other 90 ,

Agency 54 ,

Masculinity 6 (for f**ks sake ) ,

Feminity 90 (WHAT THE F**K???) ,

Spontaneity 84 ,

Attention to Style 90 ,

Authoritarianis 50 ,

Earthy/Imaginative 42 ,

Aesthetic/Functional 42

Deci sa inteleg ca sunt mai feminin decat Edeweiss si decat... SERENITY? Man I guess this sux <_<

Link to comment
Share on other sites

You are a Concerned Artist.

Confidence 12

Openness 54

Extroversion 16

Empathy 78

Trust in others 2

Agency 14

Masculinity 14

Femininity 90

Spontaneit 62

Attention to style 24

Authoritarianism 72

Earthy/Imaginative

Imaginative Earthy 32

Aesthetic/Functional

Functional Aesthetic 64

:hello:

Link to comment
Share on other sites

Nagasaky' date='Mar 2 2007, 01:40' post='1787871']

Deci sa inteleg ca sunt mai feminin decat Edeweiss si decat... SERENITY? Man I guess this sux <_<

Serenity cu caps? eu sunt apogeul feminitatii sau ce? =))

Nu e rau sa fii feminin ca si gandire, astfel intelegi mai bine femeia de langa tine...

Link to comment
Share on other sites

You are an Advocating Director.

Confidence 56

Openness 70

Extroversion 62

Empathy 94

Trust in others 10

Agency 44

Masculinity 76

Femininity 56

Spontaneity 60

Attention to style 34

Authoritarianism 32

Earthy/Imaginative 56

Aesthetic/Functional 88

Link to comment
Share on other sites

wtf Femininity 36 :sef: :banghead: :angry1:

you're mine now muhahahah IPB Image

Faithful Analyst

Confidence 61

Openness 2

Extroversion 8

Empathy 90

Trust in others 62

Agency 94

Masculinity 94

Femininity 22

Spontaneity 16

Attention to style 76

Authoritarianism 74

Earthy/Imaginative 100 (Earthy)

Aesthetic/Functional 12 (Functional)

85% e corect (se inseala la confidence si authoritarianism).

Link to comment
Share on other sites

Confidence 16

Openness 76

Extroversion 22

Empathy 80

Trust in others 46

Agency 36

Masculinity 75

Femininity 2

Spontaneity 60

Attention to style 50

Authoritarianism 54

Earthy/Imaginative 54

Aesthetic/Functional 6

70%

totusi nam masculinity 6 si femininity 9x :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

Confidence 88

Openness 36

Extroversion 44

Empathy 12

Trust in others 68

Agency 86

Masculinity 92

Femininity 30

Spontaneity 2

Attention to style 82

Authoritarianism 72

Earthy/Imaginative 78

Aesthetic/Functional 34

Independent Analyst

Link to comment
Share on other sites

You are a Genuine Inventor

Confidence 92

Openness 72

Extroversion 56

Empathy 8

Trust in others 2

Agency 60

Masculinity 52

Femininity 0

Spontaneity 2

Attention to style 86

Authoritarianism 72

Earthy/Imaginative Imaginative 10

Aesthetic/Functional Functional 38

In jur de 70-80 % este adevarat

Link to comment
Share on other sites

You are a Benevolent Creator.

Confidence 66

Openness 76

Extroversion 96

Empathy 76

Trust in others 58

Agency 58

Masculinity 96

Femininity 58

Spontaneity 94

Attention to style 98

Authoritarianism 66

Imaginative Earthy 26

Functional Aesthetic 70

Link to comment
Share on other sites

You are an Advocating Architect

Confidence 54

Openness 8

Extroversion 50

Empathy 100

Trust in others 6

Agency 42

Masculinity 10

Femininity 20

Spontaneity 86

Attention to style 98

Authoritarianism 60

Earthy/Imaginative 96

Aesthetic/Functional 98

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...