Jump to content
THuG-Radu

Baiatul/fata ideal/ideala !

Recommended Posts

Cum va vedeti voi fata/baiatul ideala/ideal ?

Cum ati vrea sa arata ca fizic, dar si ca si caracter ?

Eu unul, visez la o bruneta suvitata ochi albastri sau caprui, sa fie dulce, ca o papushica (fatza e elementul cel mai important cand ma uit la o fata :D ), fundul frumos, ridicat, nu lasat sau drept, sanii normali. Cat despre caracter, sa ma pot intelege cu ea, daca s`ar putea, pe aceasi lungime de unda, sa avem aceleasi hobby`uri : muzica electronica, horror`uri, net, CS =)) , cluburi (de house of course). Sa nu fie materialista (Cine isi doreste o materialista anyway ? =)) ), sa fie harnica, sa stie sa faca de mancare, sa nu fie ingamfata, sa stie sa vorbeasca doar la momentu potrivit, sa fie inteligenta ... si alte detalii poate imi vin in minte pe parcurs ! :D

Link to comment
Share on other sites

A mea? E mica de inaltime ... e o dulce [mica, dulce si a drq]. Intotdeauna stie ce-mi trebuie ... si eu stiu ce-i trebuie ei ... [parca am fi facuti unul pentru celalalt]. Nu ma cearta ... nu o cert. Pot sa zic ... e prea perfecta [are si defecte ... dar foarte mici] ca sa fie adevarat! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Nu exista un tipar sau un ideal de perfectiune :) te indragostesti si iubesti .. cand intalnesti persoana potrivita care are acel ceva fie ca e sahul fie ca e muzica ( Bitza >:) ) nu o sa mai stai sa o incadrezi in tiparele tale

Asa toti avem afinitati :) dar persoana ideala e cea pe care o iubesti

Link to comment
Share on other sites

fata ideala pt mine :) hmm tot bruneta :D ochi verzi vara si caprui iarna ca ai mei :D sa aibe cam 1.70 dragutza la fatza sa aibe simtu umorului sa mearga in acelasi cluburi ca mine si sa stie sa danseze bine :D cat despre mancare nush ce sa spun daca ma casatoresc cu ea o sa invetze sa faca ;;) daca nu vedem noi ne descurcam :D. Sa fie si inteligenta si sa nu fie materialista :). Cam atat, daca imi mai vin idei pe parcurs le spun acia :P

Link to comment
Share on other sites

pentru mine conteaza originalitatea, sinceritatea, simtul umorului si inteligenta. frumusetea fizica (mai ales la un barbat) e relativa si nu foarte importanta. perfectiunea nu pot s-o definesc. cand o sa ajung eu la ea, o sa va spun si voua cum ar trebui sa fiti :D

Link to comment
Share on other sites

Greu... greu de tot...

Tot ce pot eu sa imi doresc e din ce am intalnit partial la anumiti barbati si mi-a placut. Simtul umorului (dar nu excesiv), sa aiba un caracter puternic dar sa stie sa si lase de la el, ca si aspect fizic nu am mari pretentii doar sa il vad eu ca si OK, sa fie ingrijit, stilat, sa stie sa ma respecte si sa ma iubeasca asa cum mi-as dori eu, sa fie in stare seara cand sunt obosita sa ma ia in brate in pat si sa imi sopteasca "lasa puiut ca va fi bine" si sa ma pupe incetisor, sa inteleaga cand am sedinte pana tarziu si sa nu fie paranoic ca l-as insela, sa nu vrea o nevasta care sa ii fie sclava (are si el 2 maini care nu trebuie folosite doar la tinutul telecomenzii/ berii/ mouse), sa ii placa sa leneveasca duminica dimineata in pat si sa inteleaga cand sunt nervoasa si sa nu ma contrazica- are timp destul dupa-, sa fie spontan, romantic uneori, alteori in grozitor de realist, sa nu bage in seama ce spun la nervi, sa stie ca sunt hipersensibila si sa ma protejeze, sa aiba rabdare cu mine ca si cu un copilas...

Cam astea ar fi... pentru mine asta e barbatul perfect...

Link to comment
Share on other sites

nici inalta, nici pitica, cam aceeasi inaltime ca mine, parul un pic lung mai jos de umeri...nu conteaza ochii, sa fie frumoasa :D si in primul rand sa nu fie alintata, sa aiba simtul umorului, sa nu se supere din orice ...si cam asta ar fi fata ideala :D

Link to comment
Share on other sites

Eu unul, visez la o bruneta suvitata ochi albastri sau caprui, sa fie dulce, ca o papushica (fatza e elementul cel mai important cand ma uit la o fata :D ), fundul frumos, ridicat, nu lasat sau drept, sanii normali. Cat despre caracter, sa ma pot intelege cu ea, daca s`ar putea, pe aceasi lungime de unda, sa avem aceleasi hobby`uri : muzica electronica, horror`uri, net, CS =)) Sa nu fie materialista (Cine isi doreste o materialista anyway ? =)) ), sa fie harnica, sa stie sa faca de mancare, sa nu fie ingamfata, sa stie sa vorbeasca doar la momentu potrivit, sa fie inteligenta ... si alte detalii poate imi vin in minte pe parcurs ! :D

same :))

Link to comment
Share on other sites

Cum va vedeti voi fata/baiatul ideala/ideal ?

Cum ati vrea sa arata ca fizic, dar si ca si caracter ?

Eu unul, visez la o bruneta suvitata ochi albastri sau caprui, sa fie dulce, ca o papushica (fatza e elementul cel mai important cand ma uit la o fata :D ), fundul frumos, ridicat, nu lasat sau drept, sanii normali. Cat despre caracter, sa ma pot intelege cu ea, daca s`ar putea, pe aceasi lungime de unda, sa avem aceleasi hobby`uri : muzica electronica, horror`uri, net, CS =)) , cluburi (de house of course). Sa nu fie materialista (Cine isi doreste o materialista anyway ? =)) ), sa fie harnica, sa stie sa faca de mancare, sa nu fie ingamfata, sa stie sa vorbeasca doar la momentu potrivit, sa fie inteligenta ... si alte detalii poate imi vin in minte pe parcurs ! :D

Vrei cumva un robot ? :)) Din ce spui aici asta reiese:P

Hmmm...barbatul ideal...daca as spune cum l`as dori imi este teama ca atunci cand o sa`l am nu o sa`l mai vreau :P

Link to comment
Share on other sites

Dar deh, un post un plus si ajungem in top10 posters. Bleah

iara m-ai depasit <_<

par saten(neaparat :D ), 175, not too thin, not too fat ;;) , sa nu fie preocupata in permanenta ca se ingrasa cu 0,000001 kg daca mananca o bomboana :)) si normal sa ne intelegem :D

that's kinda all (nici nu vreau multe)

Link to comment
Share on other sites

o vai nici nu am observat ca are peste 5k posturi si ma face pe mine spammer :rofl1:

Hmm, nu eu am 3535346432 de conturi facute pe forumu asta ! ;)

Se pare ca m`am inselat in privinta ta. In fine. Daca n`ai nimic de postat on-topic, abtine-te ca n`am chef sa se inchida topicul din cauza unuia ca tine ! :\

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...