Jump to content
POLAND

Moarte de caine...

Recommended Posts

doamne, dar in ce comuna stati ? Eu zic ca exagerati .... :| Cica te musca ! Pai normal ma din moment ce te feresti si pui mana pe piatra .... normal ca te musca, ca altfel nu cred ca sar ei la gatul tau ... nu suntem in Resident Evil ...

Pe mine nici un caine nu m-a muscat de 17 ani. Nici eu nu prea ii suport, dar asta nu inseamna ca trebuie sa moara chinuiti. Iar cei care sunt deranjati de latratul lor, sa-si puna termopane ! Vecinu care pune manele nu va deranjeaza, dar cainii da :|

Link to comment
Share on other sites

pe mine nu ma deranjeaza nici cand ma musca ;) am avut gaura in palma stanga acuma am semn :) m-au muscat si de picioare si tot sunt pr mei, am un caine la casa care e prea frumos :) am avut si un lup da a murit la 8 luni k ii daduse mamaiemea oase de pui :( si nu trebuia :-<

Link to comment
Share on other sites

Pentru vecinu care pune manele la 12 noaptea am solutii.Culmea e ca am unu din asta deasupra mea la et2 si cel putin 1 data pe saptamana imi da maneaua cu salteaua la maxim.Ok no prob. si eu la 6/7 dimineata pe roua diminetii impreuna cu aburul cafelei si aroma unei tigari bune ai trantesc un psy/goa la maxim...hehheheeeee seee stiiieeeee luchiiii UAAA sau mai bine psychedelic UAAAA 160 bpm UAAAAA.Si uite asa am dresat un caine.

Cainele ma deranjeaza cu latratu' lui pt ca nu pot sa-l dresez - spre deosebire de manelist - cu psy/goa...umor facil.

Link to comment
Share on other sites

Ce distrusi sa omoare animalele alea in halul ala , asta e dovada ca unii romani au ramas tot in evu mediu , in america pt ce fac aia acolo faci puscarie ani grei ... in fine si am mai vazut unu ca-i plangea pe aici pe aia saraci (cersetorii) frate un caine daca moare d foame nu iti da in cap , un om da ...

Link to comment
Share on other sites

Am un prieten care acum este retardat mintal...de ce ? pai a avut o pritena timp de 2 ani pe care o iubea si ea la randul ei il iubea. Intr-o seara nu a mai dus-o pana la usa ca se grabea sa ajunga acasa si a lasat-o la 100 metri de casa....tipa pana sa ajunga acasa a iesit un caine de pe o straduta si a speriat-o atat de tare de a facut murit :blink: Mai poate omul asta sa iubeasca cainii ?

Am vazut recent pe un post de TV un copil muscat de fata in parc de un caine...nu are nici 1% sanse sa aiba o fata normala si are doar 2 ani. Parintii lui vor iubi cainii ?

Sunt oameni care lucreaza numai noaptea....daca au 2-3 caini in spatele blocului/casei credeti ca-i vor iubi ?

Link to comment
Share on other sites

auzi ninja..ca sa nu iti spun altfel.

Tu ai fost muscat de cainii tai sau de cei comunitari ? Aia de 54 de tone si 12 pe 12 cu ochi rosii si zabale la gura ... afla tu bine ca daca esti muscat de unu din ala serul antirabic este obligatoriu ... printr-un noroc poate cainele respectiv poate nu avea rabie insa daca avea tu nu mai erai acum aici si postai.Si eu am avut 2 caini de rasa si i-am iubit foarte mult insa am fost nevoit sa ai cedez pt. ca odata ce am ajuns la facultate nu am mai avut timp de ei.Life is life.

Nu am fost muscat pana acum si nici nu vreau.Eram odata inconjurat de peste 7 caini, m-am retras rpd langa un perete si ai draq caini daca vroiau sa plece.Am avut noroc cu un taximetrist ca s-a pus cu bata de baseball pe ei... de atunci nu mai suport cainii comunitari si nici pe cei care pretind ca au grija de ei

Link to comment
Share on other sites

Am un prieten care acum este retardat mintal...de ce ? pai a avut o pritena timp de 2 ani pe care o iubea si ea la randul ei il iubea. Intr-o seara nu a mai dus-o pana la usa ca se grabea sa ajunga acasa si a lasat-o la 100 metri de casa....tipa pana sa ajunga acasa a iesit un caine de pe o straduta si a speriat-o atat de tare de a facut murit :blink: Mai poate omul asta sa iubeasca cainii ?

Am vazut recent pe un post de TV un copil muscat de fata in parc de un caine...nu are nici 1% sanse sa aiba o fata normala si are doar 2 ani. Parintii lui vor iubi cainii ?

Sunt oameni care lucreaza numai noaptea....daca au 2-3 caini in spatele blocului/casei credeti ca-i vor iubi ?

frate asta e tragedie :| imi pare nespus de rau, dar aici sunt 2 lucruri ori te musca cainele la un proprietar smecher care are caine de rasa de lupta si mere cu el fara botnita pe strada crezand k nu se ia de lume si dupaia il omori pe proprietar nu te mai gandesti la caine care deja e pe lista neagra. Si al 2-lea cand mergi pe strada si treci pe langa o catea cu puradelu ei care sunt la 3 metri de tine si se furiseaza pe la spate si te ia de picior cum mi-a facut mie. Multi caini destea vagabonzi musca pe oricine pt k majoritatea sunt alungati din toate partile si toata lumea da cu pietre in ei si alte chesti :| si la faza cu filmuletzu... nici un animal nu trebuie omorat cu bestialitate cum a zis si cineva mai sus cei care au facut asa ceva merita puscarie. Deci pe scurt ori se ocupa cineva de toti caini vagabonzi ori se intampla in fiecare zi lucruri destea.

vai cum suna :| se vede k sunt treaz de la 11 azdim tot la calk :-<

Link to comment
Share on other sites

Hai ca aia cu retardatu mintal si cu gagica moarta parca e scoasa din filme SF ce draq ... cum sa mori ma ca te sperie un caine :|

In viata mea nu am fost muscat de caini, am avut unu foarte rau la bloc care tot maraia la mine si incerca sa ma muste dar dupa 2,3 luni mai ca ma pupa (se tinea dupa mine mereu :|).

Singura data cand am avut probleme cu cainii era ca am trecut pe langa o casa si ai draq rowvaileri, (sau cum s-o scrie ...) erau si 2, au iesit pe sub gard din gradina si au inceput sa ma alerge =)) am inceput sa rad dupa ce am scapat de ei parca eram in desene animate :P

L.E : Am vazut filmuletul, oamenii astia trebuie luati la bataie sau la omor nu alta ...

Link to comment
Share on other sites

Hai ca aia cu retardatu mintal si cu gagica moarta parca e scoasa din filme SF ce draq ... cum sa mori ma ca te sperie un caine :|

Si el acum e retardat =)) OMFG ce aberatii !!!!!!!!!!

Nu am fost muscat pana acum si nici nu vreau.Eram odata inconjurat de peste 7 caini, m-am retras rpd langa un perete si ai draq caini daca vroiau sa plece.Am avut noroc cu un taximetrist ca s-a pus cu bata de baseball pe ei... de atunci nu mai suport cainii comunitari si nici pe cei care pretind ca au grija de ei

Danzel in distress :))

HAHHAHAHAHAAHHA =)) La mine intre blocuri sunt cate 120 de caini si toti mananca oameni O.o

Sa mor din povestile voastre mai ca intram in Matrix.

Am vazut recent pe un post de TV un copil muscat de fata in parc de un caine...nu are nici 1% sanse sa aiba o fata normala si are doar 2 ani. Parintii lui vor iubi cainii ?

Chiar ai impresia ca un caine de pe strada, o corcitura are atata forta in muscatura ?

Chestia cu copilu in parc care a fost muscat de fata, nu a fost facuta de un caine vagabond ci de unu de rasa, daca imi aduc aminte bine era un bulldog.

Link to comment
Share on other sites

voi nu crek ati inteles faza aia cu retardatu mintal, poate baiatu e prea socat si regrete f mult k pr lui a murit din cauza asta, si tati linistiti k poti sa mori din cauze mai de kkt de exeplu un baiat sa dus in cimititr cu gagiksa :| si intr-un cavou dela cum ii zice dormea paznicu :| si a deschis usa si ala sa speriat si a murit :| o luarati acuma k e imposibil sa mori dak te sperie cineva sau ceva, daca esti slab de inima asta e tot ce e posibil :| au aratat si la tv un caz cu un grup de copi care au vrut sa o sperie pe una si o filmau si cand au speriat-o pe aia a murit saraca feemeie :|

Link to comment
Share on other sites

hai zi ca si la fata aia de 8 luni ii era frica si de aceea a muscat-o din bratele matusii ....

nu luati prea urat dar UNII(o mica parte din) cani ar merita sa moara asa

hehe devilosule, inseamna ca nu stii ce inseamna DUREREA sau o moarte violenta... iti explic data viitoare cand vii in bucuresti. P.S. te sperii cand vezi sange?

Virusel: sa dea domnu` sa patesti la fel >:)

e bine ca se mai face cate un astfel de topic, si ca mai constientizeaza si tanara populatie ce se intampla in tara asta. Multe nu se prea pot face, decat poate cu timpul, cand se vor schimba generatiile :)

Cat despre hingheri, eu am avut multe altercatii cu ei mai mult sau mai putin violente :)) si sunt niste oameni platiti la "bucata". Ei gandesc ca niste robotzei, ca tre sa-si faca norma zilnica.

Tin minte ca acum cativa ani, cand eram intr-un adapost de caini, imi recuperam maidanezul mult iubit din fata blocului, am intalnit o femeie, cu fiica ei langa ea, si plangeau amandoua. Vrand nevrand am aflat povestea lor: fetitei ii luasera hinghierii pechinezul din lesa.

Cat despre cei muscati de caini si ramasi cu "sechele": IMPUSCATI-VA

Cu toate ca am 2 caini acasa, si cu toate ca-s o extrem de mare iubitoare de animale, un maidanez a reusit sa ma muste :)) si sa-mi faca ditamai gaura in mana :)). Asta e! shit happens! am fost la spital, am facut vaccinele. Si nu sunt o mie de vaccine de facut... sunt doar 2. Si nu se mai fac in burta, se fac in umeri. In burta nu se mai fac de la revolutie incoace. Asa ca cine spune ca a facut vaccin in burta, minte. Asta mi-a spus-o doctoritza care m-a intzepat.

Sincer eu n-am dat click pe acel link, pt ca stiam despre ce este vorba.

da, trebuiesc adunati dp strazi, dar atata timp cat nu exista legi sa-i apere de astfel de oameni... mai greu asa ceva. Probabil peste vreo 10 ani, o sa avem si noi legi care pedepsesc cruzimea fatza de animale, si care ii obliga pe detinatori lor sa le ofere conditii normale de trai.

Cam atat... trist dar adevarat...

Si el acum e retardat =)) OMFG ce aberatii !!!!!!!!!!

Danzel in distress :))

HAHHAHAHAHAAHHA =)) La mine intre blocuri sunt cate 120 de caini si toti mananca oameni O.o

Sa mor din povestile voastre mai ca intram in Matrix.

Chiar ai impresia ca un caine de pe strada, o corcitura are atata forta in muscatura ?

Chestia cu copilu in parc care a fost muscat de fata, nu a fost facuta de un caine vagabond ci de unu de rasa, daca imi aduc aminte bine era un bulldog.

In general chiar asa se intampla... detinatorii de caini puternici si violenti dau vina pe maidanezi pt pagubele facute de animalele lor ... pt ca altfel platesc o amenda foarte mare pt ca "patrupedul" nu purta botnita, si nu era tinut in lesa, plus riscul de a-i omori politia cainele

Link to comment
Share on other sites

mergeam pe strada si eram la 100 metrii de casa. asta era pe la 4 dimineata.

vin curajosi din fata 5 caini alergand.

ma inconjoara si incep sa latre.

eu am mers calm inainte fara sa ma opresc. sare unu sa ma muste de picior si ma zgarie putin. ii dau un picior in fata, se trag toti innapoi si continui sa merg linistit in fata si ei erauin spate latrand. nu m-am uitat in spate si nici nu m-am oprit pana sa ajung acasa.

parerea mea: sa-i omoare pe toti!

Link to comment
Share on other sites

black daca nu sti sa fugi =)) imagineazati ce mi-ar fi facut mie 2 rowvaileri defapt mai degraba daca nu ma muscau ce le faceam eu =)) dar am alergat si eu frumos :P

Black eu zic ca ai fost ghinionist si chiar asa ura pt. ca te-a zgariat ... mare chestie cati caini si pisici nu m-au zgariat, multe pisici m-au zgariat pe spate :|

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...