Jump to content
POLAND

Moarte de caine...

Recommended Posts

ok man intai sa avem grija de oamenii din romania si dupaia de caini , nu zic ca e bine normal ca nu e bine si ca nu asta e modul de a scapa de caini dar prima data sa avem grija de oamenii saraci si dupaia de caini pisici si celelalte

Link to comment
Share on other sites

ok man intai sa avem grija de oamenii din romania si dupaia de caini , nu zic ca e bine normal ca nu e bine si ca nu asta e moda de a scapa de caini dar prima data sa avem grija de oamenii saraci si dupaia de caini pisici si celelalte

De oamenii saraci? ma intreb cat ai gandit inainte sa faci postul asta...Daca te uitai macar pe site observai ca, cainii sunt eutanasiati din banii oamenilor... In loc sa foloseasca banii aia pentru a si face ceva bun pentru tara asta retardatii astia numiti politicieni... ii folosesc pentru a omori niste biete fiinte...

Link to comment
Share on other sites

Nu am putut sa ma uit decat cateva secunde. Oare cum pot sa fie atat de sadici?

Stiu, sunt multi oameni care se afla in situatii disperate, dar asta nu ii va salva daca omorma cainii. La urma urmei sunt niste finte vii!

Link to comment
Share on other sites

omg :o !!! cum sa faci kiar asa ceva frate ? aia nu aveau suflet ma ?

pai io de Craciun cand se taie porcu cand aud cum urla ... mi se face pielea de gaina ...

Doamne !!! si auzi ca am intrat in U.E !!! au intrat doar aia cu averi de milioane de $ ... noi oamenii de rand am ramas tot in anii 80 :|

Link to comment
Share on other sites

Nu v-ati obisnuit :lol: ? treceti prin spitale sa vedeti acolo suferinta, oameni batrani care au muncit toata viata nu li se da un medicament.

Sincer, poate ca vi se pare ca sunt nebun sau fara inima, dar decat sa vad cainii aia pe strazi, pe langa locuri de joaca, sau sa sara la oameni pt ca trec pe acolo mai bine ii vad la hingheri. Toti se dau mari iubitori de caini dar cand ii musca un caine fac ca toti dracii...ba unii chiar ii iau de la hingheri si le dau drumu inapoi pe strada...deci, mai bine "acolo sus" decat aici jos...

Link to comment
Share on other sites

mda..daca as vedea asa ceva pe strada..as sari la gatul retardatilor care se comporta asa..si ganditi-va ca astia nu se poarta sa doar cu cainii...mai au si familii pe acasa :|

Right ... oricum is niste oameni fara suflet ... daca-s in stare sa faca asa ceva!

Link to comment
Share on other sites

putin imi pasa cum sunt omorati cainii da' decat sa am probleme cu unu mai "debil", cu hormonii urcati la cap mai degraba sa moara toti

mie deajuns cate injectii mi-au facut in burta acum 6 ani din cauza unui caine socat + k seara cand mai merg cu bicicleta se mai trezeste unu cu pantalonii "in vine" sa imi tina companie vreo 20 - 30 de metrii cu gura cascata de parca e platit de cineva sa faca acest lucru

Link to comment
Share on other sites

trist chiar dak m-au muscat multi caini tot imi pare rau de ei si uni chiar imi plac

Word !

putin imi pasa cum sunt omorati cainii da' decat sa am probleme cu unu mai "debil", cu hormonii urcati la cap mai degraba sa moara toti

mie deajuns cate injectii mi-au facut in burta acum 6 ani din cauza unui caine socat + k seara cand mai merg cu bicicleta se mai trezeste unu cu pantalonii "in vine" sa imi tina companie vreo 20 - 30 de metrii cu gura cascata de parca e platit de cineva sa faca acest lucru

Bine dom'le . Si mie mi se mai intampla cateodata , dar nici sa nu-i omoare in halul asta ...

Link to comment
Share on other sites

putin imi pasa cum sunt omorati cainii da' decat sa am probleme cu unu mai "debil", cu hormonii urcati la cap mai degraba sa moara toti

mie deajuns cate injectii mi-au facut in burta acum 6 ani din cauza unui caine socat + k seara cand mai merg cu bicicleta se mai trezeste unu cu pantalonii "in vine" sa imi tina companie vreo 20 - 30 de metrii cu gura cascata de parca e platit de cineva sa faca acest lucru

Eu zic sa te duci sa ii zici la mamica pe cainii mari si rai.In anglia si in alte tzari civilizate au metode mult mai bune pt a avea grija ca numarul cainiilor fara stapan sa nu fie asa mare ca la noi,sa nu fie strazi si etc,exista si alte metode in afara sa ii omori ,si nu inteleg ceva,care e rostu sa le bati sa le chinui si etc,numa un copil dinasta ca nestle care are traume de mic cred ca ar vrea sa se faca cand e mare hinghier sa chinuie cainii inainte sa ii omoare,de parca nu i`ar putea eutanisia direct...deh romania :blink:

Link to comment
Share on other sites

putin imi pasa cum sunt omorati cainii da' decat sa am probleme cu unu mai "debil", cu hormonii urcati la cap mai degraba sa moara toti

mie deajuns cate injectii mi-au facut in burta acum 6 ani din cauza unui caine socat + k seara cand mai merg cu bicicleta se mai trezeste unu cu pantalonii "in vine" sa imi tina companie vreo 20 - 30 de metrii cu gura cascata de parca e platit de cineva sa faca acest lucru

Bre..daca tie frica de ei , normal ca te ataca.

Stii vorba ai ..

"Cainele e cel mai bun prieten al omului"

Asa ceva nu se face! E mult prea sadic.Aia sunt fara pic de suflet si fac totul pentru bani ( eu n-as putea sa fac asa ceva ).

Nu te pune nimeni sa te plimbi cu bicicleta pe langa caini agresivi.

Daca ai avea ocazia vreodata sa te joci cu un caine , mai ales cu un pui..ai sa-ti schimbi parerea.Joaca-te cu el si ai sa vezi ce bucurie iti poate creea cateodata acest animal. ;)

Link to comment
Share on other sites

"Bre..daca tie frica de ei , normal ca te ataca.

Stii vorba ai ..

"Cainele e cel mai bun prieten al omului"

Asa ceva nu se face! E mult prea sadic.Aia sunt fara pic de suflet si fac totul pentru bani ( eu n-as putea sa fac asa ceva ).

Nu te pune nimeni sa te plimbi cu bicicleta pe langa caini agresivi.

Daca ai avea ocazia vreodata sa te joci cu un caine , mai ales cu un pui..ai sa-ti schimbi parerea.Joaca-te cu el si ai sa vezi ce bucurie iti poate creea cateodata acest animal. "

#####################################################

nu mi-e frica de caini... am 3 caini (care i-am crescut de mici) acasa si ma joc cu ei in (aproape) fiecare zi... mi-au mai murit alti 3 care tot la fel fugeau dupa altii sau dupa masini si stii tu ce se intampla cand se intalneste o masina in viteza cu un caine (+ k la un moment dat am vazut vreo 3 snitzele de caini si pisici pe sosea [stau in suburbii]) ... problema e ca seara se adun cate 10 - 20 de "draci" prin imprejurimi (este un santier prin zona unde isi fac ei veacul) si hop cum vede pe cineva ca fuge sau merge cu bicicleta se duc dupa tine

am patit de 3 ori sa vina o satra de cate 10 sa ma ajute sa invat sa pedalez mai repede... era sa fiu mai bun ca Armstrong... si odata era sa "imbratisez" o dacie din cauza lor

iar eu vad o placere in a te plimba cu bicicleta (mai ales seara)

poate tu nu ai trecut prin astfel de clipe de fericire si nu stii cum e... te poftesc sa te bucuri de ei sa vezi cat de jucausi pot fi si cat de tare le place sa te "sarute" la glezne

faptul ca sunt chinuiti... e alta poveste, ceea ce ai vazut pe acel site este un caz aparte nu peste tot e asa

ps: si mie mie mila de animalele chinuite, dar nu si de cei mentionati mai sus

:naughty:

Link to comment
Share on other sites

bai, eu nu zic ca nu trebuie sa avem grija de oameni !

ok.. sunt prinsi cainii comunitari.. dar nici sa ii omori in asa fel.. right ?

trist :( chiar dak m-au muscat multi caini tot imi pare rau de ei si uni chiar imi plac

righit....saracii:(

Link to comment
Share on other sites

Nu v-ati obisnuit :lol: ? treceti prin spitale sa vedeti acolo suferinta, oameni batrani care au muncit toata viata nu li se da un medicament.

Sincer, poate ca vi se pare ca sunt nebun sau fara inima, dar decat sa vad cainii aia pe strazi, pe langa locuri de joaca, sau sa sara la oameni pt ca trec pe acolo mai bine ii vad la hingheri. Toti se dau mari iubitori de caini dar cand ii musca un caine fac ca toti dracii...ba unii chiar ii iau de la hingheri si le dau drumu inapoi pe strada...deci, mai bine "acolo sus" decat aici jos...

ce spui tu e total aiurea. am fost muscata de caini de 3 ori. de 2 ori am incercat sa-i hranesc si au sarit spre mine crezand ca vreau sa-i lovesc. iubesc cainii la nebunie si dupa toate cele 3muscaturi din care una mi-a lasat un semn destul de maricel pe mana dreapta. faptul ca oamenii se poarta urat cu cainii vagabonzi ii face deosebit de agresivi, nu pentru ca sunt ei "rai" si abia asteapta sa sara la gatul cuiva.

putinele incidente in care cainii au fost primii care au sarit la oameni sunt reale, intr-adevar. sa nu uitam totusi ca sunt doar animale si se comporta ca atare. tine doar de modul in care cainele a fost tratat de oameni.

asta nu inseamna ca merita sa moara asa. banii publici pana la urma unde s-au dus in perioada aia? mi-e sila de cei care pot omori un animal in asa hal.

cat despre imagini, n-am putut sa ma uit decat pt cateva secunde pentru ca mi-au dat lacrimile.

mi-e sila de cei care considera ca "e bine ca scapam de caini" astfel.

un caine va ramane langa tine pentru totdeauna si-ti va fi loial chiar si dupa moarte. nu vezi asa ceva la niciun om, trust me. cainii nu merita asa o moarte dar oamenii care ii omoara, da.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...