Jump to content
Guest Hell Gaming - News

300 de romani lucreaza in campusul Microsoft

Recommended Posts

Guest Hell Gaming - News

300 de români lucrează în campusul Microsoft

Joi 01 Februarie 2007, 08:26

În urmă cu 15 ani, a fost angajat primul român în campusul Microsoft. În prezent, peste 300 de români îl au patron pe Bill Gates. Alţi 95 de informaticieni lucrează pentru Microsoft în România, iar numărul angajaţilor va creşte odată cu deschiderea Centrului Global pentru Suport Tehnic la Bucureşti.

Compania estimează că, în primul an de activitate, vor fi angajaţi 100 de profesionişti IT. 45 de specialişti români lucrează deja în acest centru care a fost construit în România datorită reputaţiei pe care o au informaticienii din ţara noastră şi numărului mare de absolvenţi de facultăţi tehnice. Pentru Microsoft, ţara noastră este o sursă importantă de dezvoltare a sectorului IT în Europa Centrală şi de Est.

România rămâne, însă, în istoria Microsoft printr-o tranzacţie din iulie 2003: Microsoft a cumpărat atunci tehnologia RAV - un antivirus 100 % românesc - de la compania lui Radu Georgescu, GeCad, pentru o sumă estimată de surse din piaţă la 19 mililoane de dolari.

Sursa: Realitatea TV

Link to comment

Dupa ce termin o facultate si mie mi-ar place sa lucrez in campusul Microsoft. :tiphat:

sunt o gramada de chestii ce trebuiesc atinse printre care si o prestanta exemplara si nota in examene ... foarte bune + limba engleza cunoscuta, nu bine, ci foarte bine

in fine ... cine nu si'ar dori ? :P

Link to comment

Very interesting

Bv lor....ce sa zic.........e bine ca Romania e o tara cu oameni foarte destepti prin multi oammeni **stupid face** ...

Dupa parerea mea 15& din romania este alcatuita de oameni destepti

30%oameni normali si restul pentru cei...........mai putin dotati

Din acel procent de 15% multi isi gasesc meserii foarte bune si foarte multi romani cunosc informatica f bine

Link to comment

Very interesting

Bv lor....ce sa zic.........e bine ca Romania e o tara cu oameni foarte destepti prin multi oammeni **stupid face** ...

Dupa parerea mea 15& din romania este alcatuita de oameni destepti

30%oameni normali si restul pentru cei...........mai putin dotati

Din acel procent de 15% multi isi gasesc meserii foarte bune si foarte multi romani cunosc informatica f bine

eu cred ca te inseli..suntem mult peste medie,dar nu avem posibilitati

Link to comment

eu cred ca te inseli..suntem mult peste medie,dar nu avem posibilitati

ai dreptate, deoarece romanii nu au posibilitati de a studia la facultati / licee . Cunosc unii chiar foarte destepti , insa, parintii ii pun la sapa deoarece nu au bani nici macar de mancare, nu au curent in casa etc. Copilul vrea sa mearga la scoala fiind destept si placand-ui invatatura.

Asta e... daca ar fii salariile la noi ca in Germania, Spania, America ar fii ceva!

Link to comment

' date='Feb 18 2007, 00:30' post='1760175']

Visezi baiete...:rofl1:

vezi ca a mentionat faptul ca , doar i`ar placea acest lucru , cum mie mi`ar placea sa joc fotbal la Barcelona , Real Madrid etc ...

on : mi se pare un lucru foarte bun faptul ca avem muncitori romani la o firma a carui proprietar e cel mai bogat om din lume :)

Link to comment

si mie mi se pare un numar destul de mic. oricum, presupun ca nici macar jumatate din romanii de acolo nu au terminat o facultate in romania. si apropo de "si mie mi-ar place sa lucrez acolo"... cu toate ca se plateste bine, tin prea mult la viata mea sociala ca sa-mi doresc asa ceva. asta pe principiul "strugurii-s acri" :P

Link to comment

bunny, marele spammer, ce a ajuns, nu te mai ia nimeni in seama, ti-ai dat seama de asta? ;;)

m-ai inlocuit tu, pustiule. :rofl1: macar eu nu aberez ca tine, auzi..termin facultatea si ma duc la Bill Gates sa ma angajeze :rofl1: cat de DUMB sa fii sa spui asta...esti loco baiatule..sau prematur.

Link to comment

' date='Feb 18 2007, 15:39']

m-ai inlocuit tu, pustiule. :rofl1: macar eu nu aberez ca tine, auzi..termin facultatea si ma duc la Bill Gates sa ma angajeze :rofl1: cat de DUMB sa fii sa spui asta...esti loco baiatule..sau prematur.

Acum daca facem o comparatie intre "aberatiile" mele si aberatiile tale o sa vedem cine abereaza mai mult. Puneti niste ochelari si uita-te unde am scris ca termin facultatea si ma duc la Bill Gates sa ma angajeze :blink: . Tot ce am spus este ca mi-ar place sa lucrez acolo... Think clear & Get a Life ;)

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...