Jump to content
Sequenz 31

Parintii

Recommended Posts

asa a fost la mine tot timpu.cu mama super cu tata nu mai putin (poate din cauza ca nu cedam nici unul niciodata :banghead: )

Yeap.

La fel si la mine.

Imi place sa ma contrazic cu tata (bineinteles cand stiu ca am dreptate). Eu o tin pe a mea, el pe a lui, si asa ajungem aproape sa ne batem :D

Link to comment
Share on other sites

oricum in familie exista certuri ... si yo ma certam cu ei dar avand in vedere operatia pe care am suferit'o la cap la 10 ani... a innebunit mama la cati doctori a fost... tata lucra ca nebunu sa faca bani...(avem atelier .. merg bine afacerile) intra pe la 10 seara in casa... si ... de atunci ii cam respect

Link to comment
Share on other sites

Cu mama ma inteleg ca si o sora np , tata in schimb este mai acid nu prea vorbim decat strict'u necesar . Dar am trecut de faza in care sa ma afecteaza aceste lucruri de vreo 14 ani cam asa .

Link to comment
Share on other sites

Cu mama ff bine cu tata mai putin, e genu de om care vr el sa impuna regulile casei nush ce....dar eu cum nu le-am respectat niciodata nici mkr cand eram mic ne-am tot certat si astfel nu pr vb decat cand e el bine dispus.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

CA orice relatie de adolescen si parinte .... iei o tin tot una ca pe vremea lor invatau la lumanare .... iar yo nu invatz nimik ... chestii de astia ... desi imi fac multe pofturi ... to tot nu invatz :| ... Yo respect pe parintii dar tot nu o sa invatz sa zic ca relatia cu Mama e destul de buna dar cu Tata nu stiu ce sa zic

Link to comment
Share on other sites

eu ma-nteleg bine cu ei mai ales ca sunt departe acuma si odata pe luna ajung si eu acasa si atunci se poarta cu mine ca si cum as fi un bibelou, l-anceput de nervi de dor de nu-nteleg ce ma certam cu ei la telefon ca nu-i ascult, acuma s-au obisnuit si cand ajung acasa ies petreceri peste petreceri :dance: ,iesiri de genul plecat la munte si ma bucur ca in sfarsit au incredere in mine si sunt constienti ca sunt matura si stiu ce fac :bananadance2: .oricum comunicarea e baza si daca incepi sa ascunzi ceva de ei pana la urma o sa ajungi sa regreti ca ei te pot ajuta neconditionat

Link to comment
Share on other sites

CA orice relatie de adolescen si parinte .... iei o tin tot una ca pe vremea lor invatau la lumanare .... iar yo nu invatz nimik ... chestii de astia ... desi imi fac multe pofturi ... to tot nu invatz :| ... Yo respect pe parintii dar tot nu o sa invatz sa zic ca relatia cu Mama e destul de buna dar cu Tata nu stiu ce sa zic

aha la fel si aici

Link to comment
Share on other sites

eu cu ai mei .. a fost totdeauna un subiect tensionat

mama si cu mine avem acelasi temperament f certaretz si guraliv asa k ne certam tot timpul, crek nu a trecut o zi in ultimii ani fara sa avem macar un conflict asupra vreunui lucru

tata este intotdeauna cel pasnic si impasibil, mediaza toata conflictele si decide cine are dreptate:D

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...