Jump to content
Sequenz 31

Parintii

Recommended Posts

Voi cum va intelegeti cu parintii vostrii ? E o relatie buna, va intelegeti bine, e perfect totul sau e o relatie proasta, totul merge aiurea, nu va intelegeti deloc.. ?

eu unul ma inteleg binisor cu ei mei, ma mai cert cu ei, se mai cearta ei cu mine, dar in rest e ok.. :dooh: , dar in general evit sa intru in discutii mai aprinse cu ei.. plec de la locul discutie sau le zic k nu are rost sa ne certam pentru un nimic ( daca e cazul ) .

voi ? ;;)

:beer:

Link to comment
Share on other sites

Yo momentan ma inteleg cat de cat bine cu parintii mei , cand eram mai mic erau putin mai tensionate lucrurile (avand in vdr ca am facut cele mai rele lucruri posibile) deoarece au aflat cam cu ce ma ocupam au vrut sa ma vada reabilitat si nu le`a picat foarte bine si existau certuri pe aceasta tema , dar de ceva vreme ne intelegem acceptabil , mai ales ca am terminat liceul acu vreo 4 ani(traiau cu "frica" ca nu voi absolvi liceul si ca nu voi lua bacul) , la fac am intrat , de munca mi`am gasit undeva f bine , si astfel lucrurile s`au rezolvat de la sine :right:

Link to comment
Share on other sites

eu cu ai mei... uhm.. cu mama ma inteleg bine (eram best friends intr-o vreme dar acum nu prea am timp sa stau in povesti cu ea si imi pare rau de asta), ne mai certam dar in esenta ne intelegem bine... cu tata.. brrr.. tata e un barbat inaccesibil si foarte nevricos... cand se enerveaza umbla incruntat prin casa si nu vorbeste cu zilele =))...mai striga el, si ma cearta dar are fond bun... De mutat de acasa nici nu se pune problema(desi mi-as permite), mama face o mancare delicioasa... :D

Link to comment
Share on other sites

Daca parintii sunt trecuti de 45-50 de ani, sa fii sigur ca nu te inteleg prin ce treci si ce-ti doresti tu de la viata. [la modul general]

ot: nu prea sunt in relatii bune cu ai mei, ei vor ceva, eu vreau altceva. :)

Link to comment
Share on other sites

Foarte bine. :) Ca in orice familie, intre membrii exista discutii (uneori "aprinse") dar lucrurile se rezolva pana la urma.

Eu plec cu familia si in vacante si ne intelegem bine; daca mai vin 1-2 familii, si mai bine. :D

P.S. Desi va vine greu sa acceptati (si mie mi-a fost/imi este), parintii va vor binele. Asa o sa faceti si voi la randul vostru. :right:

Link to comment
Share on other sites

Stau fara parinti de 3 ani :) (stau cu cei 2 frati :P ..si de o luna am ramas decat cu unul :banana: ).. tata vine in fiecare saptamana sa ne aduca bani si ce mai tre ..atunci ne mai vedem .. dar decat sar'mana si pa sau daca sunt la scoala nici alea :( ... mama vine mai rar ..trec chiar si luni in care nu ne vedem deloc (vb la tel,dar strict lucruri necesare..nu sunt invatata sa stau la povesti cu ei :) ) .. in vacante ce stam impreuna mai mult (sau weekenduri cand am eu chef sa ma duc la ei :D ), iar atunci ne intelegem relativ bine..dar ca in orice familie cu certuri mici din nimicuri si care trec repede :)

Astazi pot zice ca fu o zi mare :D ... au venit amandoi parintii la mine :P ..si acum o jumatate de ora plecara :(

Link to comment
Share on other sites

Eu bine, pana acum o luna ma tot certam cu mama :hair: din orice motiv ne certam, pana am deschis o discutie cum ca nu are rost sa ne certam asa rau din orice, si acum o mai apuca crizele pe mine cateodata :D dar tac si nu ascult nimic sa nu ma enervez si eu, dupa ce se descarca pe mine, dupa aia totul e foarte bine :cool2:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...