Jump to content
Guest straina

Argoul

Recommended Posts

Guest straina

fac un proiect legat de argou. Va rog, sa raspundeti la cateva intrebari:

1. varsta

2. ocupatia (student / elev...)

3. Cu cine vorbiti cel mai des folosind cuvinte de argou

4. Care este cuvantul argotic care folositi pentru ceva ce va place si respectiv ceva ce nu va place?

Multumesc! :)

Link to comment
Share on other sites

1. 18

2. elev ( sper student :D )

3. cu cei din cartier,tiganii :D

4. ca argou bengos :D respectiv prastie

p.s ce lagatura are asta cu muzica ? :-/

Pt. cine nu stie... argou=Limbaj special,cu caracter secret,folosit de un grup social restrans ( mai ales de vagabonzi, raufacatori etc. )

Link to comment
Share on other sites

Guest straina

Multumesc pentru raspuns! Imi pare rau ca a nimerit la musica, dar nu ma prea pricep la forum :D ...tin pumnii sa te faci student ;)

...poate sa aiba legatura cu muzica, daca ne gandim nu sunt putine formatii care folosesc astfel de cuvinte...! Asa ca va rog spune-ti va parerea, puteti sa spuneti si care astfel de cuvant se aude de cele mai multe ori intr-un cantec. ma rog....scrieti B)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru raspuns! Imi pare rau ca a nimerit la musica, dar nu ma prea pricep la forum :D ...tin pumnii sa te faci student ;)

...poate sa aiba legatura cu muzica, daca ne gandim nu sunt putine formatii care folosesc astfel de cuvinte...! Asa ca va rog spune-ti va parerea, puteti sa spuneti si care astfel de cuvant se aude de cele mai multe ori intr-un cantec. ma rog....scrieti B)

Sunt foarte putine formatii care canta despre rahat, sunt foarte putine formatii care folosesc jargon, e o singura formatie care se numeste King Diamond ...

N-are nicio legatura argoul cu muzica..

Varsta: 16

Ocupatie: Elev

Cu amicii presupun .. sau cu manelistii

Ce-mi place...: "Sparc" :) pe asta il folosesc cu o singura persoana ..

Cand nu-mi place ceva: " Noob, lamer, manelar " :)

Link to comment
Share on other sites

1. 17 ani

2. elev

3. cu toti de varsta mea (+- 2,3 ani)

4. eh ... "iti ard 2 pedale" / "iti pute ochiu .... du'te cu shut" / "esti praf" / ... bla bla

le folosesc pentru ca m'am obisnuit si mai ales ca intalnesc foarte moolti oameni greu de cap, care ma pun in situatia sa repet de mai multe ori un lucru si acest LUCRU ma scoate din minti ~X(

Link to comment
Share on other sites

1. 30

2. somer de lux

3. in general

4. zdremtza , grasule , oaie , beton , prosteala , marfa ,stou ,

vrajala ,chitra ,bulangiu ,hapciupalit , haladit ,beeee e.t.c. =))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...