Jump to content
Lancelot

Forta fizica sau Puterea cuvantului

Recommended Posts

Cineva spunea odata ca si cel inteligent se inchina in fata celui puternic (parca Cervantes :) ) dar totusi daca fizicul nu te ajuta te "agati" de puterea cuvantului.In multe situatii de care m-am lovit am vazut cat de utila este forta fizica in detrimentul puterii cuvantului..pana si cei mai "aprigi" avocati o iau pe cocoasa cateodata.

Link to comment
Share on other sites

forta fizica ftw :D prin asta a se intelege trasul de par, zgariatul cu unghiile si datul palmelor =))

j/k, sunt pacifista de felul meu. folosesc puterea cuvintelor mele doar cand persoana respectiva merita sa fie cunoscuta/convinsa. in rest, ignorance is bliss. oricum, ca fapt divers, raportandu-ne chiar la politica pe plan international, cuvantul tinde sa devina cel mai puternic lucru in univers. atata vreme cat stii sa-l folosesti.

Link to comment
Share on other sites

Puterea cuvantului ... si la fizicu meu :) (E mai bine sa vbesti prima oara ... daca e ne-intelegator ... PA, CU DRAG, NELU! ... din fundu` ograzii)

aha aha, ca si ultima faza care mi`ai povestit`o din fatza blocului de la tine asa`i ? =)) cand ai inceput direct cu genunchi in stomac =))

P.S. : nu neaparat din fundu ograzii, se poate si din fatza shurii ! :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

aha aha, ca si ultima faza care mi`ai povestit`o din fatza blocului de la tine asa`i ? =)) cand ai inceput direct cu genunchi in stomac =))

P.S. : nu neaparat din fundu ograzii, se poate si din fatza shurii ! :rofl1:

Bine ... depinde si de situatie. (Nu compar un betivan ... care sa facut praf la bezoneria de langa mine ... cu un om normal ... cu care mai poti schimba 2/3 vorbe!)

Link to comment
Share on other sites

Foarte bun thread. Eu tocmai ma aflu intr-o situatie de aceasta si nu stiu ce sa fac. Situatia este mult prea complexa sa ma duc sa ii bag una, desi as face-o cu cel mai mare drag, l-as tara prin centru tras de cap la ce stres si nervi imi face...dar sincer mie frica ca apoi ma da in judecata. Nu mai suntem copii, dar totusi ar merita o bataie zdravana dar exista si legi. Revenind la topic, exact cum procedez si in cazul meu, intai incerc cu vorba buna, dar vedeti voi...daca vorbesti frumos, esti luat de fraier si te crede moale...oricum eu incerc tot timpu sa rezolv problemele pasnic ... foarte rar dau in cineva, doar daca chiar nu am nici o alta alternativa.

Singurul caz in care dau fara sa mai judec este daca cineva se leaga de prietena mea, ma omoara gelozia :)

Link to comment
Share on other sites

Foarte bun thread. Eu tocmai ma aflu intr-o situatie de aceasta si nu stiu ce sa fac. Situatia este mult prea complexa sa ma duc sa ii bag una, desi as face-o cu cel mai mare drag, l-as tara prin centru tras de cap la ce stres si nervi imi face...dar sincer mie frica ca apoi ma da in judecata. Nu mai suntem copii, dar totusi ar merita o bataie zdravana dar exista si legi. Revenind la topic, exact cum procedez si in cazul meu, intai incerc cu vorba buna, dar vedeti voi...daca vorbesti frumos, esti luat de fraier si te crede moale...oricum eu incerc tot timpu sa rezolv problemele pasnic ... foarte rar dau in cineva, doar daca chiar nu am nici o alta alternativa.

Singurul caz in care dau fara sa mai judec este daca cineva se leaga de prietena mea, ma omoara gelozia :)

solutia e evidenta. daca e barbat nu iti poate refuza dreptul la o mica provocare..dar asa cu japca nu are rost.. ai incalca si legile si i-ai dai si lui ala satisfactie

Link to comment
Share on other sites

forta fizica ftw :D prin asta a se intelege trasul de par, zgariatul cu unghiile si datul palmelor =))

j/k, sunt pacifista de felul meu. folosesc puterea cuvintelor mele doar cand persoana respectiva merita sa fie cunoscuta/convinsa. in rest, ignorance is bliss. oricum, ca fapt divers, raportandu-ne chiar la politica pe plan international, cuvantul tinde sa devina cel mai puternic lucru in univers. atata vreme cat stii sa-l folosesti.

tu folosesti puterea buzelor : )) le arati si omu` tace :D :violent:

oricum mai e faza ca : pt a te incrunta ai nevoie de 100 si ceva de muschi insa pt a`i trage una ai nevoie doar de vreo 5 :))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...