Jump to content
Lancelot

Forta fizica sau Puterea cuvantului

Recommended Posts

Cand aveti de rezolvat un conflict sau incercati sa va impuneti o parere ce preferati sa folositi?

The power of ur body or the language of ur body?;;)

Tocmai vroiam sa ma culc, dar mai fac un efort :D Puterea (te rog corecteaza titlul :P ) cuvantului nu are nici o legatura cu limbajul corpului :P

Oricum, presupunand ca vroiai sa intrebi ceea ce ai trecut in titlu, raspunsul este in functie de partea cu care esti in conflict. Sunt un om (relativ) pasnic, dar unui hot prins noaptea la mine in casa nu o sa-i dezvalui latura mea sensibila, nici "puterea cuvantului", asa cum nici familiei, prietenilor sau colegilor de serviciu nu o sa le demonstrez ca am dreptate spulberand niste caramizi cu pumnul.

Link to comment
Share on other sites

depinde de om- daca un om este crescut intr-un anumit mediu , singurul mod in care te vei impune este probabil prin violenta dar daca reusesti sa te impui fara (folosind doar "puterea cuvantului" ) cu siguranta vei avea de castigat...parerea mea

Link to comment
Share on other sites

The power is in my mind nu in pumnii mey,picioarele dak stii sa te porti rezolvi ceva dak nu stii a folosii cuvantu =)) bagi un cap in gura 2 pumni si un picior jos acolo =))) si ai rezolvato :)))... glumeam... orikum nu m-am mai batut de o saptamana dar am sa incerc sa rezolv si cu cuvantu :D decat sa am ochii negri.. Bun topic :)

Link to comment
Share on other sites

Forta fizica...daca am ajuns sa fiu cu cineva in conflict este probabil din cauza ca este prea prost pentru a putea discuta cu el...

Da cam asta'i adevarul ... ce sa spun Principul "Invidia Dusmania " =))) cam manelar

Link to comment
Share on other sites

Intai ii spun cu frumosu, incerc sa evit scandalul, dar daca nu reusesc, tot nu cedez, pana cand incearca sa dea in mine. :D Cand o dat in mine, fereasca sfantu ! :D

:rofl1: true ! Radu is my hero :wub:

ON : poi prima data cu frumosu daca nu pricepe ii arat tatuaju de pe pumn (pe care nu il am :D )

Link to comment
Share on other sites

o intrebare mult prea generala, raspunsul multora se va schimba intr-o situtatie reala.

daca de exemplu un baiat ar lovi o fata ca asa vrea el sau pentru ca dansul considera ca fata a gresit, l-as lasa intr-o balta de sange pe dobitoc.

pe de alta parte, daca cineva arunca gunoi pe strada, sau jigneste pe cineva sau ma rog, lucruri din astea mai micute, ii explic cu frumos-ul. daca e destept, se schimba, daca nu, ramane un dobitoc, am mai tarziu motiv sa il bat direct.

cu toate astea, eu sunt unul dintre cei mai linistiti oameni de pe aici si aleg bataia doar ca ultima solutie. sunt doar cateva principii care ma trezesc din "lene", si la alea actionez violent!

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...