Jump to content
Legacy

Ce ati visat ultima data?

Recommended Posts

eu nu prea visez shi cnd visez tot aia visez ca cad de undeva, de pe pat, bloc, balcon, chesti de astea, shi cnd is in aer (cam 1 m de pamant) brusc ma trezesc, merg beau un ceai, ma pish shi iara adorm,

SFARSHIT

Link to comment
Share on other sites

primul meu vis in... 3(?) ani... eram in vizita la James Hetfield si la un moment dat am luat o chirata si am inceput sa cant si cand era mai frumos m-a trezit ceasul... trebuia sa ma trezesc sa ma duc la munca

Link to comment
Share on other sites

eu visez numai fantome,vanpiri , jedi si etc :D..lord of the rings.....e bine ca eu castig mereu :P

uneori visez ca, cad ......din prapastie etc.

si de mutle ori visez viitorul...

edit : odata mi-a povestit mama ca ma miscam asa in somn...

m-am trezit asa , brusc ( cam ca Undertaker ) si dupa aia am inceput sa imi misc degetele ca si cum as fi scris la tastatura , si cica asa am stat cam 1 ora...wtf?

Smuggster:

nup , am intrebat si eu cum de era acolo....a spus ca a venit sa vorbeasca cu unchi-ul meu * care e in canada * ...si la ei nu e acelasi ora ca la noi...ffs! ...si era weekend :P asta era cu....4 ani in u rma daca imi aduc bine aminte...

rtk:

in ziua aia am stat 12 ore la calculator ...sigur e din cauza asta...dar in general visez filme , si jocurile care is facute dupa filme

Link to comment
Share on other sites

Stateam pe balcon,priveam afara,era o noapte linistita,vazui o lumina din departare,nu stiam ce era,simteam ca incepe sa fie prea cald,incepea pielea sa fiarba pe mine,ma pisca,ustura,mai privesc o data pe balcon,vad o frumoasa ciuperca,si aud tipetele de groaza a omanenilor din oras care vor muri in cateva secunde,ma uit la femeie care statea in pat,ii spun inca o data ca o iubesc,si ne vom mai intalni in alta lume,iar apoi ma intorc catre splendoarea infernului,si imi astept moartea

Asta e,nu poate fiecare vis sa fie cu lucruri frumoase,mai tre din cand in cand si un fel de cosmar

Link to comment
Share on other sites

Pai ultima data am visat ca am castigat la lotto si m-am mutat in Miami alaturi de tovarasi de ai mei, aveam un Rolls Royce Phantom cu cele mai frumoase fete din lume in el, cea mai mare vila de acolo, o banca numai a mea ... plina de lingouri ... deci pe scurt ajunsesem in Rai ...

Si dintr-o data m-a trezit tata ca am facut pipilica si am uitat sa trag apa ...........

Link to comment
Share on other sites

ultima data am visat ca jucam canter si nu stiu cum era da io eram in joc...

btw cine vrea un tutorial cum sa tina minte visele (de cele mai multe ori zice-ti ca nu a-ti visat nimic seara, dar de fapt nu va mai aduceti aminte) sa posteze aici, ca sa il caut si eu ca nu prea mai stiu pe unde e :)

la mine a mers chiar din prima zi...

Link to comment
Share on other sites

nu am mai gasit tutorialul, dar am gasit pe internet ceva similar (link)

inainte de pasul 1, mai era ceva, o autohipnoza, care va ajuta sa va relaxati.

cum se face:

1. stati intinsi pe spate cu mainile pe langa corp, cu ochii inchisi si incepeti sa va relaxati toti muschii corpului, incepand cu degetele de la picioare, gambe, coapse etc. (suna cam aiurea daca nu ati mai facut asa ceva, dar o sa va simtiti bine) dupa ce va relaxati muschii gatului, incepeti sa va relaxati creierul, inima si restul organelor interne.

nu va grabiti, daca faceti chestia asta bine ar trebui sa nu va mai simtiti corpul, nu incercati sa il miscati poate prima data o sa dureze ceva mai mult pana reusiti sa va relaxati complet, prin exercitiul asta, subconstientul poate fi stimulat (incarcat cu sugestii cum ar fi sa va aduceti aminte visul)

mai cautati si pe internet tot felul de tutoriale despre hipnoza, cum sa va relaxati

sunt anumite tehnici care te invata cum sa ai vise lucide, adica sa stii ca visezi si sa poti controla ce visezi (cred ca majoritatea au avut astfel de vise, eu cel puti am avut si fara aceste tehnici)

daca va intereseaza chestiile astea si o sa ajungeti sa puteti controla visele, incercati sa zburati in ele, e o senzatie deosebita

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...